Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
-
válasz kicsiakocsi #11787 üzenetére
Ezt felteszem egy kb 2,5 M magas rúdra gondolom ez is irányított antenna?
A 2.5m kábel vesztesége nagyobb lesz, mint az antenna nyeresége.
-
Szünetmentes tápot használ valaki a routerhez? Az APC csinált egy ilyet, kimondottan erre a célra (12V, 36W):
[link] -
Mert láthatjuk kapott egy viszonylag normális ZTE routert a kolléga (CAT12/13, wifi 6 , több RJ45) mégis gyatra az integrált nyák LTE antenna vétele).
Az a baj, hogy sokan azt hiszik, hogy egy kommunikációs berendezés olyan mint az autóskártya, és a magasabb specifikációjú automatikusan jobb. Pedig az ördög a részletekben rejlik.
-
válasz malnabokor #11497 üzenetére
Ha atomstabil routert akarsz, parádés uptime-okkal, akkor AVM. Csak akkor indul újra, ha firmware frissítés vagy áramszünet volt. A 6591-em 2023 dec 12. óta megy, a 6850-hez ki kellett húzni a tápot a konnektorból takarításhoz 2 hónapja. Fire and forget.
-
-
válasz malnabokor #11488 üzenetére
Ha termosztátot akarsz irányítani távolról, akkor erre jelenleg az AVM a legjobb megoldás. Veszel egy LTE-s Fritzboxot, és hozzá az AVM valamelyik DECT-termosztátját, pl.: [link]
Állíthatod utána a router felületén, appban, vagy vehetsz hozzá egy kontrollert, amit a nagyszüleid is tudnak nyomkodni számítógép nélkül: [link]
A gyártó a MyFritz portálon keresztül ingyen VPN-t is ad, a távoli elérés beállítása kb. fél perc. A fűtési fázisokat, alap/komfort hőmérsékletet a router felületén lehet állítani. Csoportokat is tud létrehozni, ha egy szobában több fűtőtest van. A kontroller előnye egyébként, hogy külön szenzor van benne, ami pontosabban állítja be a hőfokot (a termosztát szenzorával az a baj, hogy a hőforrástól pár centire van, és hiába állítasz be offszetet, sosem lesz olyan pontos, mint a fiziailag távolabb levő kontroller). -
-
válasz donjohnson #11218 üzenetére
szerinted 50 mbit/s az elérhető maximum B3-on?
Nem volt ilyen állítás. Azt mondtam, erre a sebességre limitál a Yettel a szerződés alapján.
-
-
válasz donjohnson #11163 üzenetére
Az itt lesajnált, CAT4-es 6850LTE lazán és stabilan hozza a Yettel által garantált 50Mbit-et (a 150-et is tudná, ha adna a szolgáltató annyit). Honnan veszed ezt a 20Mbit-es sztorit?
-
-
válasz donjohnson #11046 üzenetére
iOS-en meg a telefonba beütni: *3001#12345#*
(Cellmapperhez/Netmonsterhez hasonló appok nincsenek, gondolom az Apple nem csinált APIt ami kiköpi ezeket az infókat az appnak.) -
válasz donjohnson #10932 üzenetére
Nem veszek semmilyen kínai fejlesztésű kommunikációs berendezést, és olyan szolgáltatóval sem szerződöm, aki nem engedi használni a saját végberendezésemet. Az AVM-et sem érzem túlárazottnak, mert nem csak a minősége és a supportja kiváló, de a smart home cuccai is. A termosztátokat pl. nem csak appból, vagy a router felületéről tudom irányítani, de távolról is, ami utazásnál elég praktikus. Aztán ott vannak pl. az olyan dolgok, mint az (ingyenes) MyFritz portál, ahol az összes hálózati eszközöm állapotát egyszerre látom, a modemeket, a smart home cuccokat, a mesht, mindent.
-
válasz donjohnson #10909 üzenetére
Kösz a tippet, de a 6890 LTE irreálisan drága ahhoz képest, hogy csak Cat6-os (300Mbit). Szerintem ezt a köztes lépcsőt kihagyom, több okból is: most megnéztem a címet a Yettel oldalán, és erre a címre csak 50Mbit-et ígérnek jelenleg, tehát jobb vassal sem tudnék előfizetni másra (a screenshotokon látható 150Mbit csak a Cat4 downlink elméleti felső határa). Mire hálózatot fejlesztenek és lesz 5G, addigra a 6850 5G-nek sem lesz eszetlen ára, mert lesz újabb modell.
Az 50Mbit így is sokkal jobb, mint a 16Mbit-es Telekom DSL, szóval marad. (Az elég korrekt volt a Yetteltől, hogy modem nélkül nincs hűségidő, tehát nem kockáztatok semmit.)[ Szerkesztve ]
-
Jutott már valaki a névleges 100Mbit közelébe? Itt elég közel a torony, a rálátás / jel is jó, de 53 a max. (Napközben 20Mbit is volt már egyszer-egyszer, gondolom ez leterheltség függvénye.) Ablak mögött van a router, ideális helyen. Optikailag is látná a tornyot, ha lenne szeme
-
-
-
-
Tudja valaki, mely szolgáltatók adnak otthoni internetet router nélkül, azaz csak a SIM-kártyát? A Yettel törölte a kosaramat kompletten, amikor töröltem a routert. (A szolgáltató által biztosított, hulladék minőségű hálózati eszközök sorsa mindig ugyanaz: 2 év után, a szerződés végén bontatlanul mennek a kukába. Én meg nem szeretném feleslegesen szennyezni a környezetet.)
-
Az AVM routerei nagyon jók, a kábelnetemre is azt vettem (6591). Folyamatosan fejlesztik a firmware-t, nincsenek stabilitási gondok sem a nettel, sem a wifiwel. Telepíted és elfelejted. Mesh állomásokkal és DECT/IP telefonokkal bővíthető. Nincs rövid válasz, de nézz bele pl. a release notes-ba, mennyi munkát tesznek bele:
http://ftp.avm.de/fritzbox/fritzbox-6850-lte/other/fritz.os/info_en.txt -
Új hozzászólás Aktív témák
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Peugeot, Citroën topik
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Assassin's Creed: Origins
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Új design és okosabb AI: megjött a Galaxy S25 készülékcsalád
- Spórolós topik
- Házimozi haladó szinten
- Autós topik
- NFL és amerikai futball topik - Spoiler veszély!
- További aktív témák...
- iKing.Hu - Samsung Galaxy S24 Ultra - Titanium Black - Használt, karcmentes állapotban
- iking.hu - Apple iPhone 14 Pro - Silver 100% Akku - Használt, karcmentes állapotban - 3 hó gari
- iking.hu - Sony Sepia 1 VI - Khaki Green - Karcmentes, kipróbált állapotban - 3 hónap garanciával
- iking.hu Samsung Galaxy Z Fold 6 - Navy Blue - Használt, megkímélt állapotban - 2027. 09. 24.-ig gar
- LG 34UC79G-B Monitor eladó!! 2560x1080 Freesync IPS 144Hz
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest