Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz kolopele #127681 üzenetére

    Jogos. :)

    Én azt veszem CPU limitnek alapvetően, amikor az adott játék egy erősebb CPU-val ugyanazon beállítások és VGA mellett nagyobb min FPS-t ad, illetve csökkennek az FPS droppok mennyisége és mértéke. Ha ez nem áll fenn, akkor mindegy milyen erős VGA van a régebbi CPU mellett (a %-os kihasználtság önmagában nem értelmezhető, könnyen tévútra viszi az embert). :U
    Ugyanakkor, ha kiengednénk a fenti videóban az FPS lock-ot, a VGA jó eséllyel közel 100%-on menne, azaz VGA limitesnek tűnne a GTA V, ami szerintem csak az adott helyzetben helytálló. A CPU (és a platform) cseréjével (pl. i7-9700k) a meglévő GTX 1080 mellett is bizonyosan megnőnének a MIN, MAX és AVG FPS-ek, és csökkennének az esetleges droppok is.

    (#127680) koko52: :K erősebb VGA sem mindig megoldás. :U
    Természetesen a gondolatmenetem akkor érdekes, ha cél az utolsó FPS kisajtolása is, FPS lock-nál (60-75) még sokáig eldöcög egy ilyen régebbi konfig is és élvezhető.

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák