Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz k-dani #19036 üzenetére

    ha nem létfontosságú, minden percben változó adatokkal dolgozol, akkor felesleges a RAID-1, meg a partícionálás. tudtommal ilyet csak a D-Linkek tudnak, de ezért biztos, hogy nem vennék azt.

    az egyik köteten tárolod az adatokat, amiket duplikálni akarsz, a másikra létrehozol egy mappát, ahová rsync jobokkal lehet időzített inkrementál mentést csinálni arról, aminek duplán kell meglennie és beállítod igény szerint a frekvenciáját. nekem is így van, 12 óránként lefut, megvannak duplán a fontos dolgaim (illetve triplán, mert felhőbe is felmegy) és nincs felezve a tárhelyem.

    (#19037) Kronk: fura, az ED csak hivatalos forrásból vásárol, amennyire tudom, szóval nem kellene, hogy eltérés legyen. én mondjuk simán bevállalnám két év garival is ennyiért.

    [ Szerkesztve ]

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz k-dani #19039 üzenetére

    ja, bocs, nem kicsit vagyok fáradt mostanában, valóban neki kellett volna válaszolni :)

    nekem ~60GB adatom van, amit duplikálok NAS-on belül, tárhely igénye nincs sok, akkor meg miért ne legyen róla másolat? ha meghal a fő HDD, legalább ennek a letöltögetésével már nem kell szarozni. és nekem ezek nincsenek meg egyik kliens gépen sem, otthon minend média jellegű tartalmat csak a NAS-on tartunk, onnan nézzük. mivel nincs élő szinkron, ha saját hibából rontok el valamit, akkor van időm a következő alkalomig kitisztázni, szóval ez szertintem nem gond, adat degradációba én az elmúlt 6 évben, mióta NAS-t használok, még nem futottam bele.

    távoli elérésre én a QNAP gyári dolgait használom, myqnapcloud és a mobilos appok, a VPN nekem nem jó megoldás, mert akkor a belső hálóról csatlakozok le, ami sokkal jobban fáj, inkább böngészőn keresztül intézem a dolgokat. arra a pár alkalomra, mikor kell, teljesen használható a felület, filmet nézni meg úgysincs bent időm (de ha lenne, akkor Plex böngésző ablakból) :D

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák