Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k-dani

    csendes tag

    válasz fogtunder #19038 üzenetére

    ha nem létfontosságú, minden percben változó adatokkal dolgozol, akkor felesleges a RAID-1, meg a partícionálás.

    Én csak válaszolni próbáltam a kollégának, aki érdeklődött, hogy hogyan lehet ezt megcsinálni. És én úgy láttam (0 NAS tapasztalattal), hogy az ő felvetését nem is lehet megcsinálni. De ebben tévedhetek is.

    Egyébként kb. osztom a véleményed, hogy felesleges ilyet csinálni. Sőt, én még a NAS-on belüli adatduplikálást is feleslegesnek érzem.
    Még nem állt teljesen össze a kép, hogy hogyan használnám, de valami ilyesmi jár a fejemben, ha már itt tartunk:
    Az adataim egy része (dokumentumok, családi képek) lenne a számítógép helyi merevlemezén, valamilyen módon szinkronizálva a NAS-sal. Ezeket vagy felhőben, vagy másik helyen levő NAS-ba menteném időszakosan (nem szinkronizálni, mert fájlhibát, véletlen törlést nem szeretnék propagálni és véglegesíteni mindenhol). Elképzelhető, hogy nincs is szükség, hogy a helyi merevlemezen meglegyenek, lehetne használni talán a NAS megosztásáról is, de talán jobb, ha a hálózat valamilyen hibája után is elérhetőek maradnak az adataim.
    Az adatok másik része, mint például filmek és zenék, amik nem kritikusak, és nem is biztos, hogy a számítógépen gyakran babrálom őket, meg csak a NAS-on lennének. Ezeket úgyis valamilyen multimédiás lejátszó fogja majd használni (Smart TV, Raspberry, kínai Amlogicos lejátszó stb.).
    És valami módszeren gondolkodnék, hogy az adatokat távolról is elérjem, például a munkahelyemen. Erre egy VPN-t látok alkalmasnak.

Új hozzászólás Aktív témák