Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    válasz Mercutio_ #34828 üzenetére

    "Mesélje már el nekem valaki, hogy miért rajong olyan nagyon a rekeszgyűrűért!? "

    Kicsit ez ahhoz hasonló amiért Roboter hiányolja a top mirrorless gépekről a státuskijelzőt. Jó dolog ha egy vázon a főbb paramétereket mindig egy helyen lehet leolvasni így ha fentről rátekintesz a gépre egyből látod a lényeget.
    A rekesz gyűrű is kicsit ilyen, rátekintesz a gépre felülről és már látod is a lényeget.

    Meg a nosztalgián túl maga az érzés is jó, mikor egy finoman járó rekesz gyűrűt tekerget az ember. De van ennél sokkal praktikusabb oka is annak, hogy miért jó. Van mikor egy kiránduláson egy vízesésnél mondjuk egymás után váltogatom a kis mélységélességű nyitott rekeszes és a lerekeszelt bemozdulós képeket. Pár ilyen váltás után rohadtul meg lehet utálni, hogy a modern vázakon a vezérlőtárcsát kell hosszan 1/3 FÉ lépésenként átrecsetelni egyik végéről a másikra. Miközben ez egy mechanikus rekeszgyűrűn egy laza mozdulat. :)

    Nagy és nehéz tele objektíveken már persze lehet kevésbé kellemes, fölég ha az obi tövében van a gyűrű. Ilyenkor jobb ha vázról lehet állítani, de ez engem nem érint, nem szoktam ilyen obikkal fotózni. :)

Új hozzászólás Aktív témák