Új hozzászólás Aktív témák

  • WiZARD

    addikt

    válasz Rive #24511 üzenetére

    Igen, ezt én is érzem, hogy indexbe most beszállni nem a legjobb. Bár ha tartom a tervet, és fixen x időszakonként tolok rá lét, akkor szinte mind1, hogy mikor indul.

    Mondjuk ez a számoló picit kevesebbeket számol, mint amit tegnap néztem. De elmúlt 20-30 évre éves 6-7-8% megvan (osztalékot újra befektetve, inflációval korrigálva).
    Dax-ra sajnos nem találtam hasonlót.

    Most lehet hogy jobb az állampapír, mint csúcson indexet venni, de pont valami passziv portfólió szerűben gondolkozok, ahol nem én akarom kitalálni a tutit, és amit nem kell havonta-évente átvariálni.
    Még ha van is kockázat az indexben, 20-30 éves távon talán nem okoz gondot 1-1 pár éves pánik. (legalábbis eddig nem okozott, és mindig újabb csúcs jött a pánik után)

    szerk: sőt ezt pont azt számolja amiről beszélek. Bár lehet hogy a végeredményből kéne egy jelentértéket számolni a kezdő időpontra, és úgy lenne valós kép, majd meló után megnézem jobban, hogy mit számol, és érdemes-e ilyesmit számolni.

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Új hozzászólás Aktív témák