Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz st6969 #59898 üzenetére

    mindenki óvva intett attól, hogy belülről szigeteljünk, mondván, hogy a hideg és a meleg továbbra is a fal belső felén fog találkozni, így a pára is ott fog lecsapódni és penésszé alakulni, legfeljebb a polisztirol laptól nem látjuk majd.

    Írtam korábban, hogy a helytelen anyagból helytelen technikával felrakott belső hőszigetelés több problémát okoz, mint amennyit megold.

    Az idézett szöveg pedig példa a rossz anyagból rossz technikával végzett hőszigetelésre.

    Belső hőszigetelésre csakis olyan anyagot szabad használni, ami teljesen mentes a vízfelvételtől. Az expandált polisztirol (nikecell, hungarocell, EPS lapok) alkalmatlanok a feladatra!

    Belső hőszigetelésre csakis vagy zártcellás anyag, pl. extrudált polisztirol (XPS) lapok, vagy poliuretánból készült PIR, avagy PUR habból készült lapok alkalmazhatóak.

    A mások kérdés a megfelelő technika. Ha a hőszigetelő lap és a fal között párásodás tud kialakulni, akkor nem megfelelő a technika. A jó technika az, ha a nem légáteresztő szigetelő lapokat légmentesen, megfelelő minőségű hőszigetelő ragasztóhabbal ragasztják fel a falra, mert akkor a levegő nem tud alámenni, ha nincs levegő alatta, akkor nincs páralecsapódás és nincs penész sem.

    Ehhez persze az is kell, hogy a falat a ragasztás előtt ki kell szárítani, nedves falra ragasztani nem lehet.

    Ha megfelelő anyag megfelelő technikával, megfelelő ragasztóanyaggal van a falra ragasztva, akkor 10 - 15 évig nem kell attól félni, hogy alatta penész fog megjelenni :K

    [ Szerkesztve ]

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák