Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Zola007 #111601 üzenetére

    Én úgy tapasztalom, hogy nem az intenzitás roncsol, hanem a volumen. Én mindig akkor sérülök meg ha a volumen nagy. Nekem eddig az a módszer jött be a legjobban, ha a főgyakorlatok heti egyszer vannak és piramisban megyek fel nagy súlyig viszonylag könnyű sorozatokkal, az utolsó kettő pedig kifejezetten nehéz sorozat nagy súllyal. Mellette aztán belefér egy rakás kiegészítés és edzés után nem érzem úgy magam, mint akin átment egy tehervonat. Így is fejlődtem a legtöbbet eddig. Ja, és nem mereven ragaszkodva a heti progresszióhoz, hanem érzésre. Ha szarabb napom van, nem magamat behergelve állat módra csak azért is megcsinálni az aznapi súllyal, hanem akkor lejjebb venni.

    Ha így csinálom, nem fáj semmi és folyamatosan tudok fejlődni. Aztán, hogy osztott tervvel, vagy teljes test edzéssel csinálom, az szinte teljesen mindegy nekem. Nagyon jól néz ki egy ciklizált terv egy szép táblázatban, de magamon tapasztalom, hogy ha nem laboratóriumi körülmények között élsz ennek alárendelve mindent, akkor nem fog működni egy ilyen terv. Egy csomó változó van egy átlagember életében , amivel nem kalkulál a táblázat. Több volt a meló, kevesebb a kaja, sok a stressz, edzés előtt volt szex, régóta nem volt szex stb. Annyi minden be tud zavarni ha nem ez az első és legfontosabb tevékenység...

Új hozzászólás Aktív témák