Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Novics #18120 üzenetére

    Az első kép nem gáz, a második igen. Szerintem az élességgel is gondok vannak (egyébként ezt az x70 teszt is kiemelte, amit olvastam), és szerintem erre rátesz a jpeg motor. A kettő együtt ezt hozza ki, szerintem.

    Madgie: igen egyébként biztos igazad van azzal, hogy ez nem dslr és másban kell az embernek gondolkozni, viszont a régi beidegződéseket nem vagy csak nagyon nehezen tudom én pl. levetkőzni. Még gyerekként filmesen kezdtem, és nagyon megtanultam, hogy portré f4-5.6, tájkép 11-16, és nappal háttal stb. A mai napig automatikusan így vagyok vele, holott már már annyi minden megváltozott. Nem is jók a képeim, hogy gyorsan hozzátegyem. Az a pár képem, ami az elmúlt 10 évben tetszett, 70%-ban filmessel készült, a maradék pár meg "vak tyúk is talál szemet" alapon digitálissal. De komolyan mondom, hogy a filmes korszakban, azokkal a látószögekkel sokkal jobb képeket csináltam, úgy érzem. Ezért kéne egy FF gép... De amennyit és ahogy én fényképezek, egyszerűen nem éri meg.

    Tényleg, bocs ha offolok vele, de ti mivel kezdtetek fényképezni? Én egy Etüd nevű kis dobozgéppel, szuper volt.

Új hozzászólás Aktív témák