Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Longtomi

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget/tanácsot szeretnék kérni, Skyrim esetében jött elő a dolog először és legtöbbször.

    Van egy lassan őskövületnek számító gépem:

    CPU típusa DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200) 5000+
    Alaplap neve Gigabyte GA-M52L-S3 (4 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, LAN)
    Alaplapi lapkakészlet nVIDIA nForce 6100-4xx, AMD Hammer
    Rendszermemória 3584 MB (DDR2 SDRAM)
    a videokártya egy Radeon HD 6670es
    és egy 550Wos táp

    Az a probléma, hogy Skyrim futtatásakor az alaplap 65 fok vagy a fölé melegszik (AIDA 64 szerint), még a nagyon alap beállításakkal is, kezdetben High-on futott és fel sem tűnt hogy ennyire túlmelegedne, amíg elkezdett kivagdosni (főleg külső, havazó területeknél)

    Mi a teendő ilyen esetben, ha nem a porosodás okozza?

    A segítséget előre is megköszönöm!

  • Longtomi

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni az alábbi problémához:

    van egy régi gépem: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 4 GB ram, ATI HD radeon 6670 videokari, Win 7 32bit Pro-val.

    Ma reggel frissítettem a legújabb AMD Catalyst-re, és azóta Windows bejelentkezés után folyton kékhalálozik, az Eseménynapló szerint ezzel az indokkal:

    Napló neve: System
    Forrás: Microsoft-Windows-WER-SystemErrorReporting
    Dátum: 2015.07.12. 12:36:52
    Eseményazonosító:1001
    Feladatkategória:Nincs
    Szint: Hiba
    Kulcsszavak: Klasszikus
    Felhasználó: n.a.
    Számítógép: SANCTUARY
    Leírás:
    Az operációs rendszer hibaellenőrzés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x000000fc (0xa689abfc, 0x4d32b963, 0xa689ab38, 0x00000002). A memóriakép mentve a következő fájlba: C:\Windows\MEMORY.DMP. Jelentés azonosítója: 071215-18751-01.
    Esemény XML:
    <Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
    <System>
    <Provider Name="Microsoft-Windows-WER-SystemErrorReporting" Guid="{ABCE23E7-DE45-4366-8631-84FA6C525952}" EventSourceName="BugCheck" />
    <EventID Qualifiers="16384">1001</EventID>
    <Version>0</Version>
    <Level>2</Level>
    <Task>0</Task>
    <Opcode>0</Opcode>
    <Keywords>0x80000000000000</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2015-07-12T10:36:52.000000000Z" />
    <EventRecordID>89647</EventRecordID>
    <Correlation />
    <Execution ProcessID="0" ThreadID="0" />
    <Channel>System</Channel>
    <Computer>SANCTUARY</Computer>
    <Security />
    </System>
    <EventData>
    <Data Name="param1">0x000000fc (0xa689abfc, 0x4d32b963, 0xa689ab38, 0x00000002)</Data>
    <Data Name="param2">C:\Windows\MEMORY.DMP</Data>
    <Data Name="param3">071215-18751-01</Data>
    </EventData>
    </Event>

    Előtte semmi gond nem volt, vissza is állítottam az előző állapotra, de utána megint megpróbáltam, újra kezdte a kékhalált, de most már nem tudok visszaállni a régi verzióra, normál futáson sorra ezeket a kékhaláokat produkálja, Már az újratelepítésen gondolkozok, csökkentett módban tudom csak használni a gépet :(

    Vélemény illetve javaslat?

    Köszönöm előre is! Üdv: Tomi

  • Longtomi

    csendes tag

    válasz pjen #88320 üzenetére

    Az új VGA illesztőprogramot is eltávolítottam, mégis továbbra is kékhalálozik az utána következő normálon, ugyanazzal a szöveggel, én már ezt nem értem, driver frissítés előtt ilyen nem volt, valami nagyon begabalyodott :(

  • Longtomi

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szerintetek mi okozza azt, hogy firefox quantumban a videóknál fekete képernyő van, chrome-ban pedig zöld, hanggal viszont nincs semmi gond?
    Néhány hete jött elő először, flash frissítések nem változtattak rajta, sem a cache törlés. Volt amikor a router ki-be kapcsolása, vagy a hálózat alaphelyzetbe visszaállítása megoldotta a gondot, de most újra visszatért, és egyik sem megoldás.

    Windows frissítés lehet a gond mögött, esetleg tűzfal/F-secure? Win 10 64 bites a rendszer.

    Köszi előre is. Üdv Tomi

  • Longtomi

    csendes tag

    Sziasztok! BÚÉK!

    Ritkán olvasgatom a fórumot, így nagyon nem is tudom, hol tehetném fel a kérdésemet: úgy kb 150k-ból szeretnék összedobni egy "újabb" gépet HDD/SSD nélkül, (az van), kérhetek tippeket házra, alaplapra, tápra, procira, hűtésre, ramra, videó karira? nagyrészt multimédiára (filmek, sorozatok) és régebbi játékok (pl. skyrim, rise of tomb raider stb.) futásához használnám. Előre is köszi :)

  • Longtomi

    csendes tag

    válasz Sub-ZeRo #117007 üzenetére

    MIndenképpen új, használttól óckodok, intel proci, passzoló videókari, de kevésbé vagyok jártas a mostani hardver dolgokkal, emiatt írtam, kértem segítséget, hátha valaki- jóval tapasztaltabb, összedobna egy hosszú távon is jól működő buildet.

Új hozzászólás Aktív témák