Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Pikari #90463 üzenetére

    Meglepő vélemény :Y egy sztem jó lapról. Miért P4- et használnál benne ? Core2D/Q/Xeon való már ebbe a lapba. Amint említettem nekem amiatt tetszik mert stabilnak néz ki, csupa szilárdtest-kondi, nagy hűtőbordák, erős VRM. Harapós UltraRetro Win98- as gép építhető vele(persze tudom, ez nem mindenkinek szempont). Az eddig használt Loew driverek mellett találtam most egy gyári de moddolt W98 chipset csomagot is, kipróbálom majd avval is. Valamint, ahogy már említettem, a DOS setelést is sikerült rajta megoldani(bár az valszeg univerzális, más a DOShoz túl modern lappal is működni fog).
    Sok lehetőség van ebben a lapban.

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • Bile Demon

    őstag

    válasz Pikari #90463 üzenetére

    P5Q inkább már a 45nm C2D / C2Q-hoz való.
    Egyébként leírás szerint támogatja az 5xx HT procikat is.
    A BIOS figyelmeztet, hogy 800MHz alatti RAM órajellel "specification violation" van, bár ez nem lehet gond, mert kisebb FSB-ú CPU-hoz is fel tudja szorozni a RAM órajelet 800MHz-re.

    Most szerváltam 2 P5Q-t is. Igaz az egyik "P5Q Turbo" de az is jól működik. A Deluxe meg ott van a Q9650 @ 3600MHz XP/Win 7 konfigban.
    Ezeket Xeon-hoz vettem, illetve jött velük foglalatvédő proci is: E6300, E7400 illetve régebbről van E8500, utóbbi kettővel a másodlagos cél 500+ FSB és 4+ GHz.

    A Quad Core Xeon-al a 400MHz FSB stabilizálása se volt egyszerű (múlt csütörtökön kezdtem) de most kezd már beérni.
    A Q9650-el szinte alig kellett NB feszt emelni itt viszont 1.1V-ról 1.24-1.26V -ra kellett növelni. A 4db dual rankos RAM is nehezíti a dolgot.


    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák