Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nikk

    senior tag

    No kérem... Elmondok egy story-t csak a mihez tartás végtt, hogy ki és miért NE vegyen Acer-t, csak ha mer kockáztatni akkor.

    Nos kérem, volt egyszer, hogy vettem 298.000 forintért, egy Acer Aspire 5112wlmi-t. Örültem neki, mint majom a ********, aztzán 3 hétre rá észrevettem, hogy a kijelző egy halom pixel hibás. (vagy 20 darab). Először a szervíz tette a hülyét. Mondom ok visszadobtam nekik a pixelhibaelvről szóló pdf-et. Utána szó nélkül kicserélték, 3 hét alatt. Mondom Cool, mostmá van egy fasza Noteszem és működik is. Jah működött 10 napig. Mondom fasza, annyira nem látszik, leszarom. A lényeg, hogy működött rendesen. Nah a 20 napon má annyira látszott, hogy tököm tele, megy E-mail, Notesz vissza, szervíz. OK. Kicserélték már csak 2 hét alatt. Visz haza. Cool. Működik noteszgép. A 7. napon, MÁ MEGINT... A PICSÁBA... MOSTMÁ A ************ ****** ********************* **************** ****************************** *********************** ******** ***************... Ír levél mindenkinek. Fogyasztóvédelemnek, Rikvest-nek, Acer-nek... Fogyvédelem írt vissza csak a másik kettő ba****t... Mondom jó. Akkor írok laptop.hu-nak... HÁLA AZ ÉGNEK... Ők már végre segítőkészek. Nő mondja nekem, cisnáljak fotót a kijelzőről, és a Webkamról... (Utólag kiderült, hogy a WebCam-ban kellene lennie egy üveg lencsének, hogy ne porosodjon, ennél a résznél telt be a pohár egyébként) Nah most ott tart, hogy hétfőn küldök fotót a hibás kijelzőről, meg a WebCam-ról. Azt mondta a nő, hogy megtesznek mindent. Jah és a szervízlap, meg a garipapír is kell, meg átvételi elismervény... Nah majd meglátjuk mi lesz... Remélem csere, az egész gépre... Bár már a szívemhez nőtt, de akkor is. ÚJAT AKAROK... A régit meg majd megsiratom...

    DIGIC

  • Nikk

    senior tag

    Szar kijelző... Na arról akkor most mesélek egyet...

    Július 21... Bolt... Gép megvesz... Hazavisz... 3 hét eltelik, addig örül... Utána pixelhiba ezerrel. Sok hiba nagyon... Visszavisz Rikvest kft.-hez, kicserél kijelző 2 hét alatt, gép működik...

    1 hétre a csere után... Pixelhiba megint... :blink: Visszavisz... Kijelzőcsere... Most talán jó lesz má végre esetleg talán...

    3 napra rá... Pixelhiba... :blink: Mondom a kurvaéletbe... Visszavisz ===> cseréljétek ki az egész gépet... Persze előtte kis tortúra a cserével, írtam Acer-nek, hogy tudjanak róla.

    1 hétre rá, új gép megjön... Mondom de jóóóó... Végre jó noteszem van pixelhibamentesen...

    3 napra rá... Már megint pixeles... Levelet írok az Acer-nek és elküldöm őket melegebb éghajlatra... Gép összepakol, elvisz Laptop.hu-hoz... Cseréljétek ki, mert 3 napon belül vagyok. Csávó mondja azt nem lehet, mert azt a Rikvest intézi és csak akkor ha garis a hiba... Jó mondom... Elhoz!!! Ma elviszem a gépet reggel Rikvest kft-hez, hogy akkor ugyan cseréljétek már ki vagy mittomén. Srác mondja nekem, hogy nem tud mit tenni, mert a cserét nem ők intézik, és elvileg előző nap a Laptop.hu-nak kötelessége lett volna kicserélni a gépet, hiszen hibás áru, és 3 napon belül lett az. Pfff... Gép még rögtön utána visszatranszportál Laptop.hu-hoz... Cseréljétek ki... Háát őőő nem tudnak mit tenni, de akkor utánajárnak a dolognak. Gép most Laptop.hu-nál...

    Acer visszaír, hogy hát megpróbálnak mindent megtenni és 100%-os gépet adni nekem. Mondom OK. Ekkor visszaír, hogy akkor adjam oda a Rikvest-es munkalap számát, hogy rákérdezzenek náluk, hogy most mi a rák van... Mondom az nem jó, kérdezzenek rá a Laptop-ná, mert oda vittem vissza, mert Rikvest visszaküldött... Hozzátette, hogy valószínűleg nincs raktáron abból a gépből, amilyen nekem van és csak drágábbat tudnának adni, ha a különbözetet kifizetem. Most várom a mailt...

    Na erre varjatok gombot...

    Négy darab Acer-es kijelzőm volt már és mindegyik pixelhibás volt 2 laptopban. Szerintetek kötelesek volnának a pénzt visszaadni nekem ezek után? Mert ugye az csak hagyján, hogy 12x voltam má a Rikvest-nél, meg má a fél lábamat lejártam. De, hogy egyszer sem tudtak adni egy normális gépet az már túlzás, ráadásul 298.000 forintért. A gép márkája: Acer Aspire 5112wlmi...

    Na erről mi a véleményetek?

    DIGIC

  • Nikk

    senior tag

    válasz ityam #1079 üzenetére

    Hát pereskedni nem hinném hogy fogok, inkább megpróbálom lerendezni az Acer-el személyesen a dolgot... Vagy ha nem akarják visszaadni a pénzt, akkor max egy jobbat veszek tőlük, hátha azzal szerencsém lesz... Leginkább Matt kijelzőset vennék, csak az a baj, hogy az meg nincs nálluk olyan, amilyent szeretnék. :F Meg állítólag ugye az utolsó darabot adták el nekem. Meg hát nem is tudom. Mondjuk nem mondanék ellent egy X1600-al szerelt gépnek, csak kérdés, hogy van-e nekik. Mondjuk most imádkozom azért, hogy adják vissza a lóvémat, ha meg nem, akkor azért, hogy csak az erősebb vidkaris gép legyen nekik... Akkor talán nem szólok egy árva szót sem, feltéve, hogy az TÉNYLEG nem lesz pixeles...

    De mostmár a fejemre fogom tetováltatni azt a jelképes L betüt... :DDD

    DIGIC

  • Nikk

    senior tag

    válasz Tataniko #1082 üzenetére

    Hát nagyon egyet kell, hogy értsek... :DDD És köszike...

    Amúgy nagyon elküldtem őket melegebb éghajlatra, és ami vicces volt, hogy utána ők nem küldtek el a francba, hanem tök rendesen mondta, hogy pffffff... Na akkor most megpróbálnak keresni nekem egy TÉNYLEG működő darabot...

    DIGIC

  • Nikk

    senior tag

    No kérem... Találtam egy Noteszgépet, ami több mint megéri, bár nem tudom, hogy az ASUS-ról mik a vélemények... Kinek van ASUS notesze és hogy mennyire jók...

    [link]

    DIGIC

  • Nikk

    senior tag

    Na akkor elmondom most, hogy kinek milyen noteszt érdemes vennie...

    Acer = olyan gép, ami otthoni használatra lett kitalálva, annak ellenére, hogy csak egy noteszgép, és csak kevésszer szabad hurcolni, mert gyatra műanyagból van, törik, karcolódik, és tönkremegy... A kijelzője gyatra szar szerintem, de akinek nem inge...

    Asus = mások állítása szerint szintén gagyi... Nem tudom, állítólag annak is gyatra a burkolata, és épp ezért nem a legjobb szállítgatni, inkább otthoni használatra.

    HP = a márka az márka, jó drága. Lehet vinni, meg minden mert fasza műanyagból van. Egy a baj, hogy drága... Vidkari tekintetében mindig szart raknak bele, ergo: nem játékgép...

    Dell = A legjobb laptopmárkák egyike... Hátránya, hogy csak Intel-el gyártják, a vidkari itt is ki van spórolva a 300.000 píz alattiakból.

    IBM = A legstrapabíróbb gépeket gyártja... Hátránya, hogy csak Intel-el. Videókari itt is luxus természetesen...

    MSI = Na ez az amivel bajban vagyok... Nagyon jó gépeket gyárt, mind Intel mind AMD-ben egyforma választékban. (a választék amúgy elég kicsi)... Váza gyakran Magnézium Alu, ami strapabíróságra utal... Kicsit itt is drágák tudnak lenni ha flejebb megyünk a létrán, ugyanakkor aránylag jó gépek... Bár nem értem, hogy Turion 64 mellé simán beraknak egy X1600-at, a Turion 64 X2 mellé, meg odaraknak egy gyatra integrált vezérlőt...

    Amúgy az utolsó mindegyik márkára igaz...

    DIGIC

  • Nikk

    senior tag

    No kéremszépen...

    Ismerősöm haverja a HRP-nél dolgozik... A HRP Magyarország egyik Notebookbeszállító nagykerje... Rákérdeztünk nála, hogy mit érdemes venni...

    Az Acer-re csak annyit mondott, hogy szar és felejtős... Állítólag nagyon sokat visznek vissza, mert a nagy része kijelzőhibás lesz, meg alaplaphibás. Volt olyanra is példa, hogy a BIOS halt meg a gépben, ami azért elég ciki szerintem...

    Én is megjártam az Acer-el, és tudom, hogy mennyire nem jó...

    Arra a noteszgépre ha azt akarjuk hogy sokáig működjön, akkor nagyon kell vigyázni. Egyáltalán nem strapabíró. Akkor már inkább ASUS...

    Én most vettem egy Dell-t az Acer helyett és hát meg kell hogy mondjam, hogy ég és föld a különbség a kettő között... Burkolata az 1000x strapabíróbb mint az Acer-nek volt. Nincs rajta annyi dolog mint azon volt, de ami van, az tényleg olyan, hogy elismerésreméltó.

    Szerintem aki tehet az kerülje az Acer-t és a Fujitsu Siemens-et, mert törik a burkolatuk.

    A legjobbak: HP, Dell, IBM

    Ez az a három márka, amit tényleg nyugodt szívvel tudok ajánlani mindenkinek... :D

    DIGIC

  • Nikk

    senior tag

    Ha megnézitek a burkolatát az Acer noteszoknak, akkor érezhetően gyenge vékony műanyagból vannak szegények... Kisebb véletlen ütődéstől is elrepedhetnek... Sajnos ez az általános tapasztalat...

    Amúgy Acer általában nem oda viszik vissza ahol vették az emberek, hanem az Örs Vezér tere melletti Rikvest-be... Oda viszont sokat visznek vissza... 2 vagy 3 kötegnyi nyílvántartásuk van hibás Acer noteszokról... Általánosságban alaplap és kijelzőhibával...

    Az a baj az Acer-el, hogy szarból gyártja a Noteszgépeit. Pedig szerintem marha jól néznek ki. Sokkal jobban mint mondjuk az IBM vagy DELL gépei...

    Nem értem, hogy a Design és a minőség miért áll fordított arányban egymással...

    Amúgy ha belegondoltok, az a pénz amit elkérnek a Dell gépekért, annyira nem sok, hiszen 3 év garanciát adnak rá, és ha az Acer gépek mellé is belekalkuláljátok a + 2 év garit, akkor már nagyon közel jártok a Dell árához...

    DIGIC

  • Nikk

    senior tag

    Jah és még egy apróság...

    Az Acer-eket kínában gyártják... A Dell gépeket meg Írországban...

    Nem is egy érv szól a 3 legjobb mellett (HP Dell IBM)... Ugye egy dolog szab határt... Az pedig a pénz mennyisége (bár ez könnyedén kiküszöbölhető a várakozás fogalmával)... Ergo: inkább várj egy picit, ne silyesd el... Várj aztán majd veszel egy jobbat... Meg fogja érni a várakozás...

    DIGIC

Új hozzászólás Aktív témák