Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TazLeacher

    nagyúr

    Kellemes vasárnap reggelt mindenkinek. Gondoltam megosztom veletek a tegnap előtt történteket. Minden nap ugyan arra járok haza esténkén (10 óra után) a szitu szinte minden nap ugyan az, csak tegnap előtt egy rendőr is "belekveredett" a szituba.

    Helyszín a pesti alsórakpart, Erzsébet híd és Lánchíd közti kb. 2-300m-es szakasza. 2 sáv halad a Lánchíd, egy az ellenkező irányba, a két irány között záróvonal van. A kedves Taxisok előszeretettel parkolnak ezen szakaszon ott, ahol akarnak. Ha rádudálsz, egy "Ku*va anyád!" kíséretében szintén ráfekszik a dudára. Mivel nagyon ráértem, csináltam Paint-ben egy rajzot, mely csak az álló, éppen parkoló autókat ábrázolja:

    Én a Lánchíd felé haladtam, kedves taxisunk épp előttem parkolt le a jobb szélső sávban. Ekkor még nem láttam, hogy prá méterrel előttem rendőri igazoltatás zajlik. Jó látható, hogy a szemből érkezők (egysávos!) utját jelentősen gátolják az ott szintén parkoló taxisok, amit nem lehet máshogy kikerülni, mint a záróvonal átlépésvel. Miután megláttam az épp igazoltató rendőrt, szépen beálltam mögé, és megkérdeztem, hogy ugyan nem godolja-e, hogy az, amipár méterrel arrébb zajlik, kicsi "zavarja a közlekedést". Válasz:
    -Ha azzal foglalkoznék, hogy kit mi zavar, akkor akár az is zavarhatna, hogy ön most épp itt van.
    -Akkor, ha jól értelmezem, kedves taxisokra nem vonatkoznak a szabályok?
    Erre csönd, nem tudott mit mondani...mondom:
    -Köszönöm szépen, ennyi lett volna. Akkor lehet inkább velük kéne fogalkozni, és nem a szabályosan közlekedőket cseszegetni.

    Megjegyzem, 2 nappal elötte igazoltattak, nem csináltam semmit, 50-es táblánál 50-el, bekötve, minden rendben. Nem is volt gond, de cseszegetni kellett.

    És, csak, hogy még jobb legyen, tegnap este:
    Buda, Hegyalja út, este 22:25. Nézem, dugó van...mondom, dugó ilyenkor? Feljebb érve kiderült, hogy egy rendőrautó áll a külső sávban elakadás jelzővel, közvetlenül egy üres parkoló mellett (gondolom nem volt kedve beparkolni), sofőr benn. Mindez egy éjjel-nappali ABC előtt közvetlenül, ahol pntosan tudom, hogy törzsvendégek a rendőrök. Beugrott valami kajért, és nehogymá' beparkoljon...sajnos későn jutott eszembe, pedig szívesen kiszálltam volna, és megkérdeztem volna, hogy segíthetek-e, hiszen látom lerobbant az autó...

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz -NOKIA- #3385 üzenetére

    nem vagyok híve, hanem ez van. Én nem tudom megváltoztatni.

    Ez így ebben a formában azért nem teljesen igaz...nem ez van, hanem ezt csinálták, én nem tudod, hanem nem akarod. Nem személyeskedés, csak tény.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz -NOKIA- #3388 üzenetére

    Nem a törvényekkel van a gond, hanem azzal, hogy azok nem mindenkire vonatkoznak. Továbbra sem azzal van a gondom, ha betartattják velem a törvényt, hanem azzal, ha másokkal nem tartatják be következmények nélkül, de leginkább azzal, ha akik be akarják velem tartatni, azok nem tartják be! És ez ellen lehetne tenni, és ez az egész állapot - mondjuk, hogy ennyire nem tisztelik a magyar rendőröket - csak ennek köszönhető. Úgy godnolom a rendőr (bíró...) 1. kötelessége az hogy betartsa, és csak a második, hogy betartassa a törvényt. Minden megfeszülés nélkül most csípőből mondok 10 olyan példát, amikor a rendőr azt nem tartja be, amiért engem büntet:

    -simán telefonálnak az autóba
    -nem tatják be a sebességkorlátot (villogó nélkül)
    -záróvonal átlépése
    -motoros rendőrök egymás mellett közlekedése
    -motoros rendőrők 2 sor közötti motorozása
    -biztonsági öv teljes mellőzése
    -tilosban parkolás indokolatlanul
    -piros lámpán való áthaját (még éppen átcsúsztunk múlt hét váci-dózsa kereszteződés)
    -tiltott helyen való megfordulás/bekanyarodás (villogó nélkül)
    -rendőrautó valamelyik lámpája nem ég

    Ja, és ezek csak azok, amik mindenkire vonatkoznak, tehát engem is bűntetehetnek érte. Azokról a szabályokról, amik csak rájuk vonatkoznak, és nem tartják be, ne is beszéljünk...

    Majd akkor cseszegessen engem egy rendőr is ezekért, ha Ők képesek ezeket betartani. Volt egy riport, valamikor amiben szó szerint ezt mondta a rendőr szóvivő: "[...]Elismerjük, hogy nem lehet minden KRESZ szabályt betartani[...]" Legszívesebben minden igazoltatásnál ezt játszanám le nekik. Ki dönti el, hogy melyek azok, amiket nem kell, és melyek, azokat, amiket be kell tartani? Ő? Mi alapján, ahogy írtad nem jogalkotó, tehát csitt, és azt csinálja, ami a szabály/törtvény.

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz -NOKIA- #3390 üzenetére

    Bocs, de én még SOSEM láttam pl. rendőrt biztonsági övvel....

    Meg mi az, hogy megy az általánosítás? Nincs általánosítás. Az összes rendőrnek kutya kötelessége betartani a szabályokat. Nincs 1, meg nincs 2, meg becsúszott, meg elnézzük. Nincs. A rendőr azért van, hogy velem betartassa a törvényt, akkor ő is tartsa be, vagy menjen máshova dolgozni, ha erre képtelen. Vagy az atomerőműbe is csak annyit mondanak, hogy Hoppá, bocs, felrobbant fél Paks...elnézést, majd máskor vigyázok! Nem. A rendőr ezt vállalta. Egy pék hibázhat, egy rendőr nem. Míg a pék ugyan olyan ember, mint 100 másik, addig a rendőr a jogaiért "cserébe" kötelességeket vállal, ha nem tudja teljesíteni a kötelességét, akkor ne legyenek extra jogai se.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #3393 üzenetére

    Ha csak 1 is hibádzik (márpedig leírtad, hogy előfordul), onnantól, ha Ti megengedhetitek magatoknak, más miért nem? Mitől vagytok Ti jobbak, mint Én? Rátok nem vonatkoznak a szbályok? Vagy Te, ilyenkor megírod a csekket magadnak, és befizezed?

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz TazLeacher #3389 üzenetére

    Bocs, 1 lemaradt, a mozgássérült helyen való parkolás. Erről jó kis képet találtam pont minap egy Tesco parkolóban. :C

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz BÁ Nutrition #3397 üzenetére

    Az, hogy még nem bütetik, vagy a megszeged a szabályt nem ugyan az. Te megszeged a szabályt, és az épp aktuális "táblázat" alapján kapsz egy büntetést. Ha 0, akkor 0, ha ugrott a jogsid, ugrott. A büntetés mértéke nem egyenlő azzal, hogy szegtél-e szabályt vagy sem. A szabályt akkor is megszegted, max megúsztad a büntetést. Nem vagyok álszent, rendszeresen megszegem a KRESZ bizonyos szabályait, amiért ÉN adott esetben vállalom a következményeket. De felháborodva, mert akik betartatnák velem, azok nem vállalják. Mindenki hibázhat, de vállalja, vagy ha valaki megteheti, hogy nem vállalja, akkor tehesse meg mindenki...nekem spec a pofám leszakadna, és elég nehezen tudnék tükörbe nézni, ha valakit feljelentenék egy gyorshajásért, amikor én pontosan ugyan azt szoktam csinálni. Ez persze emberi kérdés. Kinek mit bír a gyomra...nekem ezt a fajta gerinctelenséget nem bírná.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #3399 üzenetére

    Folytatom is...Te írtad, hogy nálatok is előfordul, akkor mit kellett volna írnom a Ti helyett? Hogy valahol egy ismeretlen... :U Te vállaltad magadra. Te egy vagy, és azt írtad, hogy nálatok is előfurdul ilyen. Nem általánosítás volt, hanam konkrétan RÓLAD szólt a dolog, hiszen TE vállaltad, hogy van ilyen.

    Egyébként, ha elmegyek egy utcasarkon, ahol 3 egymást követő napon fejbe vágnak, onnantól azt mondom, hogy arra nem megyek, mert ott mindig fejbe csapnak. És általánosítás lesz belőle. Amíg (jóval) több a negatív tapasztalatom, mint a pozitív, addig sajna a véleményem nem változik. Lehet ez neked személy szerint nagyon fáj, nekem meg az ellenkező bántja az igazságérzetem, de nagyon...

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz -NOKIA- #3401 üzenetére

    A civilt nme hiszem, hiszen úgyis elintézik (és ne mond,hogy nem, mert ilyen nincs), a "csíkos" meg nekem nem mond semmit... :(

    Az egyébként nem baj, hogy a rendőrők elintézik egymás között, mivel másnak is elintézik, ez tény. Itt leglább egyenlőség van.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz S e t h #3404 üzenetére

    1. Nem mondtam, hogy örömöt okoz.

    2. Szerintem már egyáltalán nem szomorú, hanem manapság ezek már természetesek. Irigylem azokat az embereket, akik ezen még meglepődnek...

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz whitezo88 #3408 üzenetére

    A taxisokét, semennyire. Éjszaka pesten kb. 5-ször (nem túlzás 5-ször) annyi a taxi, mint a normál autó. Ha igazoltatás van, akkor 10-ből 10-szer normál autó...talán véletlen lenne? Nem hiszem...

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #3463 üzenetére

    Lehet, hogy a topik megszűnt annak lenni, amire rendeltett, de az is lehet, hogy az embereknek kezd betelni a pohár. Kezd elegük lenni az "egyelőbb az egyenlők között" elvből...lassan kezdem úgy érezni, hogy igazából még Én vagyok a hibás, mert "csak" egy állampolgár vagyok, és nem rendőr.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #3478 üzenetére

    Idézet az 1. hsz-ből:

    Mindenre kíváncsi vagyok, aminek köze van a közlekedéshez és a rendőrökhöz...

    Tehát, ha úgy gondolod, hogy ide nem férnek bele csak a pozitív dolgok, felőlem lehet így is, azon nem múlik, nyitok új topic-ot (eddig úgyis még csak 1-et nyitottam itteni pályafutásom során), de nem hiszem, hogy szükség lenne rá.

    Nem olvastam az 1. hsz-ben (mert igen, mielőtt beírtam 1 szót is, elolvastam), hogy ez egy olyan topic, ahol a rendőrök segítenek, és nem lehet elmondani a véleményem, vagy esetleg azokat a negatív dolgokat, amik "A rend őrei (rendőrök, rendőrség)" felöl tapasztaltam.

    De amennyiben a modik benne vannak nyitok én új topicot, akkor viszont ezt kéretik átnevezni valami ilyesmire: A rendőrőkről, ide csak jót lehet írni! Mert én úgy gondolom, hogy az itteni témák (ami ugye legfőképp valami hardver) 99,99%-a nem arról szól, hogy mindenki agyonmagasztalja a témát, hanem ki-ki leírja pozitív és/vagy negatív tapasztaltait a ropic témájával kapcsolatban. Most őszintén, errre mit mondjak? Mármint, ha negatív a véleményem, akkor kuss van? Nem hiszem, hogy személyeskedtem volna, vagy a hsz-em nem lett volna szalonképes. Maximum más a véleményünk, amit Te kicsit nehez tűrsz.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz biggamer #3528 üzenetére

    Bár nem értek feltélen egyet az illető stilusával/és vagy mondani valójával, de valamilyen formában a védelmére kelnék.

    Szóval szerinted az a megoldás, hogy ha valakinek itt a vége, elege van a rendszerből, amit az utóbbi időben művelnek az utcákon, akkor költözzön el. Tehát a lentebb felsorolt dolgok helyesek, így kell csinálni, és pl. abban van a hiba, aki nem tűr.

    És mielőtt félreérted: nem a komplett rendőri viselkedésről van szó, mert az is vicc, ami a másik oldalról zajlik (majdnem felgyújtják a rendőrta MTV-nél, mire Ő odacsap és még Őt hurcolják meg...vicc!), vagy a focimeccses-tüntetős állitólagos tulkapásokról, hanem a lentebb említett konkrét példákról.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Khelben #3532 üzenetére

    Amerikában nem állítanak meg, csak, ha meg tudja mondani, hogy mit követtél el. Ott nincs olyan, hogy csaj úgy kivillognak, vagy kiintenek a sorból, mert épp unatkoznak. Ez a különbség. Ott nem b@szogatnak azért, ha szabályosan közlekedsz. Itthon már lassan az is baj.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Khelben #3535 üzenetére

    Ismét egy tartalmas, nem személyeskedő hozzászólás. Köszönjük... :R

    Szóval felteszem neked is a kérdést: szerinted is azzal van a baj, aki már kezd egy kicsit besokallni? Maradjon minden így ahogy van, hiszen:
    -minden rendőr korrekt, és ők is betartják a törvényt
    -Magyarországon a törvény mindenkire ugyan olyan mértékben vonatkozik
    -a rendőrők között az átlagosnál jóval alacsonyabb a korrupciós ráta
    -sosem fordul elő, hogy csak bosszúból, vagy unalomból büntetnek/cseszegetnek
    -és az európai átlaghoz képest a hazai rendőrők megbecsülése és köztisztelte egyébként is átlagon felüli
    Mondjuk így leírva igazad van, ez így jó, ahogy van...maradhat ez így, nem is értem, hogy egyeseknek mi a bajuk.

    És igen, most lehet jönni, hogy megint általánosítok, nyugodtan. De meg lehet nézni Angliát. Ott is lehet általánosítani, és lehet mondani, hogy így-meg úgy? Mert biza az a nagy büdös helyzet, hogy csak ott lehet általánosítani, ahol biza adnak rá bőven okot. Az Angol rendőrőkről miért nem ez a vélemény? Ott is hibázik valaki mindig, hiszen emberek. Csak nem mindegy, hogy az össz rendőrlétszám 0,5-1%-ártól beszélünk, vagy ennél egy "picit" nagyobb részéről. És jelenleg sajnos úgy gondolom, hogy Magyarországon már jóval túllépte azt mértéket, hogy simán beleférjen, hogy valaki azt mondja, hogy "Nálunk a rendőrők..."

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz biggamer #3537 üzenetére

    Ha ellopják a kocsimat, és rendszámot se cserélnek, akkor se találják meg, úgyhogy nekem aztán tök mind1, hogy utána már kit cseszegetnek és kit nem.

    Eddig:
    -törtek be hozzánk
    -törték fel az autónakt (összesen 5-ször 3 autót)
    -ellopták a biciklimet
    -ripityára törték az autónkat az utcán 10 másikkal együtt
    -kést szorítottak a nyakamhoz 4-en fényes nappal, még annó a suliból hazafelé
    -ellopták a feleségem 1 hónapos Nike cipőjét a munkahelyén

    És megmondom mi volt eddig ezekből: SEMMI! Ennyit erről. De hogy egy kicsit konkrét is legyen:

    A feleségem munkahelyén közös öltöző van, több cég öltözik ott. Feltörték a szekrényét, és kilopták belőle az 1 hónapos, 26K-s Nike cipőjét, ami addig 2-szer volt a lábán, akkor másodszor. El voltunk keseredve, így jártunk, feljelentést tettünk, persze semmi. Kb. 1 hóanp múlva megláttuk a cipőt egy másik lányon, így felnyomtuk a rendőrségen. Addigra a cipő már ramaty (széthordott, szétrúgott, letaposott) állapotban volt. Olyan 3 hóanpos huza-vona után kiderítették, hogy tényleg milyenk a cipő. Gratulálok! :C Újabb 3 hónap után, és kb. 4-5-szöri több órás rendőrségre járás után, tudod mi történt:
    A kiscsaj SEMMIT NEM KAPOTT. Feltört egy kib@szott szerkérny, kilopott belőle egy 26K-s cipőt, és SEMMI. Még annyit se, hogy dá-dá. A Cipőt elvették tőle, és ennyi. És mi mit kaptunk, megkaptuk a cipőt. Azt a cipőt amit közel 4 hónapon keresztül hordott egy rohadt büdös *****. Igen. Ennyi. Közölték velünk, hogyha nem vesszük át, akkor még a megsemmítés költségét is ránk húzzák. Volt egy 26K-s hibátlan cipőnk, amit visszakaptunk szétnyűve, lerugdalva, mocskosan, úgy hogy bűlött a ***** bűztől. Ennyit kaptam. Azon könnyen túltettem magam, hogy a károm soha, senki nem fogja megtéríteni, de azon, hogy az a rohad ***** megúszta minden nélkül....mit kellett volna csinálnom? A sz@rt is kiverni belőle? Az lett volna a jó? Ilyenkor, hol van a törvény?

    Mert tudod, egyszer már a saját kezembe vettem a dolgokat. Egy kis rohadék 30K-t lopott el a szüleim lakásából ezelőtt 10 évvel. (Akkor az egy kicsit több pénz volt...). 17 voltam, Megkerestem. Fogalmazzunk úgy, hogy elláttam a baját. 1,5 év vádhalasztás kaptam önbíráskodásért. Nesze neked rendőrség, és igazság. Hol a 30K-m? Hol a cipőm? És tudod, ha újra csinálhatnám, akkor a rohad cipőtolvajból is kiverném a sz@rt is. Mert megért a 1,5 évig minden hónapba rendőrnénihez járni...megérte. A végeredmény ugyan az lett midn2 ügyben, a káromat nem térítették meg, mindkét esetben hosszú órákat töltöttem a rendőrségen, de nekem ez elmúlt. Aki meg ellopta a 30K-t, annak élete végig ltászani fog a 12 öltés az arcán....és csak a kezem volt.

    Konkrét példa kellett, itt volt kettő is...nesze neked jogállam.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Khelben #3543 üzenetére

    Már bocs, de kinek a dolga lenne megtalálni a betörőt, a tolvajt, az autófeltörőt...soroljam? A cipőtolvajt is én találtam meg...akkor megmondanád, hogy mi is az ő doldguk? Mert eddig egy esetben sem voltak képesek eredményt felmutatni... :U Akkor miért kapják a fizetést? Nézzük mi is lenne a dolguk:
    -Megelőzzék a büncselekményt. (Hát ez sajna nem jött össze)
    -Ha már megtörtént, kiderítség, hogy ki volt (Hát sajnos ez sem jött össze, hány olyan papírom van otthon, ami úgy végződik, hogy "...megszütettük az eljárást")
    -Ha már én megmondom nekik, hogy ki volt, akkor legalább ne 4 hónapba teljen, hogy valami történik, és megnézik, hogy tényleg a milyenk-e a cipő
    -Végül, ha már nem előzték meg, nem derítették ki, (vagyis mindent én csináltam), utána büntessék meg...ja, hogy ez se megy, akkor legalább, ha nekik nem megy, én tehessem. De nem tehtetm...

    Én jelenleg még 1, azaz egy esetben sem kaptam semmit a rendőrségi "ígéretekből". Megvédeni nem tudtak, amit tőlünk elloptak, sose találtaák meg, akik megkárosítottak, azokat sosem büntették meg. Akkor miért is "fizetem" őket? Hogy legyen aki letrafizzon?

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz e.vid #3544 üzenetére

    Ezen már nevetni sem tudok, inkább siralmas. Nem elég, hogy Te keríted elő a bűnözőt, de még a cuccod is eltűnik. Megjegyzem, persze biztos véletlenül, mert mindt tudjuk, a bizonyítékok csak úgy elmásznak... :U

    Sajnálom, max annak tudok "örülni", hogy nem vagyok egyedül... :R

    Mod.: OFF

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz S e t h #3548 üzenetére

    1. Kedjük az alapoknál. Tudod mi az az idézőjel? Amint látom nem...mind1, házifeladat, nézz utána!

    2. Ha utána néztél, és már tudod, akkor láthatod, hogy hsz-ed semmi más, mint direkt kötekedés. Direkt idézőjelbe teszek valamit, hogy félreérthetlen legyen, de Te meg direkt szó szerint veszed. Ha már másba nem tudsz belekötni, belekötsz abba, amiben nem is vagyok hibás...ha nincs más, megteszi ez is, ugye? Most mit mondjak? Jellemző? Nem találsz hibát, erre kitalálsz egyet?

    2. Egyébként neked ez a mániád? Idézek egy előző hsz-edből:

    Ha neked ez okoz örömöt az életben .......

    A Cttrl+c utána Ctrl+v már ciki lett volna, vagy mi van, át kellett fogalmazni?

    És csak, hogy a tartalmi részére is válaszoljak:
    Erre most megint mit mondjak? Tőletek ellopnak 60K-t, eltélik az illetőt. Tőlem ellopnak egy 26K-s cipőt, hogy, hogy nem még én vagyok a sz@r, hogy egyáltalán szólni merészeltem. (Mellesleg többször felhívták a kedves biztosurak a figyelmemet, hogyha - ŐK - nem tudják bizonyítani, hogy tényleg ő lopta el a cipőt, akkor NEKEM ez sokba fog kerülni)

    Csak, hogy ne pazaroljam a helyet, az előző kérdésedre, vagyis, hogy hogy értem ezt:

    akik megkárosítottak, azokat sosem büntették meg

    Hogy értem: nézzük, hol van az az ember, aki betört hozzánk, és elvitte a biciklimet? Hol van(nak) az(ok) az ember(ek) aki(k) feltörték a kicsi(i)nkat? Hol van az a 4 gyerek, aki kést szorított a torkomhoz? Hol van most a cipőtolvaj? Hol van most az a gyerek, aki ellopta a 30K-mat? Lhet, hogyha akkor nem épp csóró csávót cseszegetik a rakparton, hogy miért nincs felülvizsgálva az elsősegélydoboza (ugye volt ilyen is, van aki még emlékszik rá...), hanem ott vannak, ahova rendőr kellene, kicsit más lenne a helyzet. De ennek az országnak a közbiztosnágával manapság már csak egy baj van: megélhetési gyorshajtók, és megélhetési tilosban parkolóók, és társaik...más baj nincs is ...Szóval hol vannak?

    Ott ahol akarnak. Mit kaptak azért büntetésképpen, hogy megloptak, vagy megkárosítottak engem? Semmit? IGEN! Ön nyert, SEMMIT! Vagyis szabadon járnak-kelnek. Magyarországon nem azért nem nagyobb a bűnözés, mert van rendőrség, mindössze azért mert az emberek erkölcsből nem bűnöznek.

    Most teljesen komolyan, ha most lesétálnék itt a házunk előtti parkolóba, berugnám egy autó üvegét, kivennék belőle egy napszemüveget, mikor kapnának el? Soha? Elég valószínű. Soha. Tehát visszatartóerő 0. Nem csinálom meg, mert engem nem erre tanítottak, nem így neveltek. De nem azért, mintha bármilyen felelősségre vonástól félnék. Lehet mondjuk más lenne a helyzet, ha nem 2-en mérnének a vasúti átjárónál, hanem legalább az egyik elmenne és foglalkozna a bűnüldözéssel, és nem azzal lennének elfoglalva, hogy Pista bácsi a 20 éves Trabival 42-vel ment át, amikor ott csak 30-al lehet...

    Ja, és mégvalami: azért mert valaki egy erköcstelen sz@r (nem Te, vagy az itt jelenlévők, hanem valaki), és azért megbűntet másokat, amit ő is nap mint nap elkövet, ileltve koholt vádakkal büntet, na azért már nem lehet a politikusokat hibáztatni...sokmindeért lehet de ezért nem. Ennyi erővel én is lophatnék, mert hát ilyen az ország...ezt szerintem úgy hívják, hogy erkölcs. Fentebb már utaltam erre...

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz S e t h #3557 üzenetére

    Annyira ügyesen kerülöd ki másodszor a kényes témákat...ha valamira nem tudsz mit mondani, egyszerűbb úgy csinálni, mintha nem akarnál.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz -NOKIA- #3561 üzenetére

    Továbbra sem értem, hiszen - lehet én tudom rosszul - a helyszíni bírság bűntetés, amit nem a bíróság szab ki. Tehát a rendőr nem bűntet?

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Gyuri27 #3567 üzenetére

    Akkor lehet én értelmeztem még mindig félrede azt írja az általad linkelt paragrafus:

    A SZABÁLYSÉRTÉS MIATT ALKALMAZHATÓ JOGKÖVETKEZMÉNYEK

    Büntetések és intézkedések

    A pénzbírság

    Tehát a pénzbírság egy büntetés, ha jól értelmezem. A rendőr pénzbírságot szabhat ki, tehát bűtetést szabhat ki, tehát bűntet. Akkor miért is baj, ha valaki azt írja, hogy a rendőr bűntet, :F

    Megjegyezném, hogy igazából, amikor feljelent a rendőr, akkor bár (jogilag) nem ő bűntet, hiszen ő "csak" feljelent, de a köznyelvben ezt úgy hívják, hogy pl. megvág. Senki se mondja úgy, hogy "képzeld, tegnap gyorsan mentem és az intézkedést lefolytató rendőr miatt a bíróság megbűntetett x ezer forintra". Tehát abba belekötni, hogy valaki azt merészelte írni, hogy megbűnteti a rendőr...hát, szerintem megintcsak kukacoskodás. Illetve kibújás a felelőség alól, hogy "én igazából nem bűntettem meg senkit", ja, bár elvették a jogsiját 2 hét múlva, ő csak feljelentette...kössz. Ennyi erővel aki puskával öl, ne vonjuk felelősségre, hiszen Ő nem öl. A fegyver öl. Én igazából csak a ravaszt húzatam meg, a puska öli meg...jelen esetben a rendőr a fegyver a bíróság kezében. Még mielőtt valaki megint félreértené KÉPELETESEN. TEHÁT NINCS SEMMILYEN FEGYVER, és akármilyen furcsa azt is tudom, hogy a bíróságnak nics iskeze, még mielőtt jön erre is valami megjegyzés...

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Khelben #3571 üzenetére

    Hibáztam, pukk! Köszönöm, már vártam, hogy mikor köt bele valaki a helyesírásba, vagy a félrefogalmazásba. Mostmár szerintem ennél mélyebbre nehéz menni. Amikor totálisan nincs mibe belekötni, akkor jöhet a helyesírás/fogalmazás. Gratulálok, igazán büszke lehetsz magadra! :C

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz BioNiCMaN #3575 üzenetére

    Vissaztérve a cipőmre:
    Nem hiszem, hogy számít, hogy ki lopta el...a mai napig nem mutattak fel tettest, úgy, mint a felsorolt több tucat ügy egyikében sem. Tehát az, hogy ez vagy az nem bizonyítja, én nem vagyok kisegítve. (Megjegyzem bebizonyosodott, hogy ő volt...) Ellenem több esetben elkövettek dologokat, de a rendőrség 1, azaz egy esetben sem tudod semmi érdemlegeset felmuatni, és a közvetlen környezetemben sem. (úgy is mondhatjuk, hogy én még nem találkoztam olyan emberrel személyesen, aki azt mondta volna, hogy a rendőrség megoldotta az ő ügyét, legyen az bármi, az autólopástól a betörésig).

    Ezzel szemben tucatnyi olyan emberrel találkozom nap, mint nap, akiket ezért-azért megbüntetnek...jogos, nem jogos, ez most nézőpont kérdése, de továbbra is kitartok a melett, hogy talán nem az autóban telefonálás, vagy a biztonsági öv be nem kapcsolása, netán egy lejárt zöldkártya a legnagyobb prioritású eset napjaikban.

    Tehát fellebezhetek. Minek? Csomó időm elmenne rá, és esélytelen. Bekerül az akta valami upac aljába, és 2 hét múlva megint kapok egy határozatot, hogy nem jött össze. Kit ámítsak? Magamat? Megtanultam. Soha többen nem bízom a rendőrségben.

    Ha majd Pista bácsi 42-vel a vasúti átjáróban elgázol egy gyereket, akkor biza szemét lesz. De valljuk be őszintén, erre vajmi kevés esély van.

    Ja, igen, még 1 dolgot elfelejtettem, eszembe jutott még1 ügy, amiből megint nem lett semmi: kb. 8-10 évvel ezelőtt édesanyámra a munkahelyén pisztolyt fogtak, és kipakoltatták vele a kasszát. Az is jól meglett, hogy ki volt...

    Re.: 4. Nézzük kinek is áll rosszabbul a szénája: nekem ill a családomnak és egész ismerősi körömnek, akiket összességében több millió forintra károsítottak meg, amit sosem láttak viszont, és még a tettest sem kapták el, vagy pár rendőrszóvivőnek, akinek azt kellett mondani, hogy igen, sajnos így állunk...

    Egy mondatban a lényeg: manapság aki tényleges vagyon vagy személy elleni bűncselekményt követ el, az megúszhatja, aki viszont csak olyat tesz, ami akár veszélyeztethette volna valakinek a testi/anyagi biztonságát (mondjuk egy gyorhajtás...) azt kíméletlenül megtorolják, mert erre jóval nagyobb erőforrásokat fordítanak.

    Én is csak arra reagáltam, amire volt kedvem. :D

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz biggamer #3577 üzenetére

    Ha már így lehazugoztál, ami igazából nem fáj, mert csak attól fáj, akinek adok a véleményére, de, hogy konkrét legyen:

    -törtek be hozzánk (Budaörs, telek)
    -törték fel az autónakt (Budapest XIII. Hegedűs Gy. u)
    -ellopták a biciklimet (Budapest XIII. Béke u.)
    -ripityára törték az autónkat az utcán 10 másikkal együtt (Budapest XIII. Hegedűs Gy. u)
    kést szorítottak a nyakamhoz 4-en fényes nappal, még annó a suliból hazafelé (Budapest, XIII. Kádár u.)
    -ellopták a feleségem 1 hónapos Nike cipőjét a munkahelyén (Budaörs - Tesco)

    -édesanyám munkahelye abban az időben: Budapest III. Bécsi út 85. Qualitair repülőjegy iroda.

    Csak, hogy tiszta legyen a Hegedűs Gy.-ben laktam születésemtől 2000. 06-ig onnantól a Béke úton 2006. 02-ig, most pedig Újpesten.

    Ha van rendőr ismerősöd (bár ahogy nézem bizos van, vagy család/barát), elküldöm saját, édesapám (azok az autók az ő nevén voltak) és édesanyám nevét, és meg lehet nézni a "kórtörténetet"...mert felételezem mindennek nyoma van.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #3611 üzenetére

    Ez nem hiszem, hogy pech lenne...mi a pech? Az, hogy feltöték az autónkat? Kinek nem? Az ismerőseim több, mint felének 20 év alatt többször törték fel az autóját. Az, hogy kárt okoztak az autónkban, amikor parkolt? Kinek nem? (Jó, kinek meghúzták, kinek megnyomták, kinek összetörték). Ellopták a bringámat (naponta hány bringát lopnak el? Mondjuk 1. laktunk és az erkélyről lopták el, ez mondjuk vicces). Az, hogy akkor és ott elkaptak egy késsel - szerencsére csak 1 walkmanem bánta - mondjuk úgy, hogy abban az időben, azon a környéken, hát nem volt "különleges", még örülhettem, hogy megúsztam verés nélkül. Az, hogy egy olyan munkahelyen lopnak, ahol többen vannak, mint 1. Normális? Nem. Megtörténik nap, mint nap? Igen. (Mint írta valemlyikőtők még nálatok is...)

    Édesanyám esete...hát ez talán több, mint pech...szerencsére nem lett baja, nem az ő pénze volt, de onnantól nem igazán szeretett volna mégegyszer egyedül maradni az üzletben.

    És nem tartom magam pechesnek. Lehet az én hibám, de szerintem ez ma már normális, hogy 27 év alatt csak ennyi történt meg velem. Még életben vagyok, és ez talán inkább szerencse. Ja, és én mindössze eddigi életem során 23K-t fizettem be a redőrségnek: 3K - ködlámpa, - 5K telefonálás, 15K - tilosban parkolás. Úgyogy még mondhatom, hogy szerencsés is vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    5-en vagyunk itt most bent a melóba, megkérdeztem mindenkit, hogy valaha a családjában, vagy neki törték e fel autóját: válasz MINDENKITŐL persze, igen, többet is...akkor tényleg lehet én mozgok rossz környéken.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #3617 üzenetére

    Nem kötekedésnek szántam, de lehet furán vagyok bekötve. Miután lehazugoztak ez a legkevesebb... :D Min fel tudod húzni magad... :D Ezen mostmár tényleg csak a mosolygós arc segíthet.

    Ja, és továbbra is lehet én vagyok a hülye, de közel 3 évtized alatt ez nekem nem tűnik természetellenesnek...

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Khelben #3619 üzenetére

    Én a helyedben már így is pechesnek tartanám magam, ha visszaolvasnám, amiket írkáltál...

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Khelben #3623 üzenetére

    Nem, lehet én vagyok a lúzer - bár sok mindennek hívtak életemben, de ennek sosem - de legalább ha végimegyek az utcán az emeberek fele nam akar leköpni, a máikfelének meg nem fordul fel a gyomra.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz S e t h #3626 üzenetére

    Nekem jó itt, ahol vagyk, sőt! Mifelénk nem igazán kedvelik a rendőrőket. Mostmár tényleg kezdem elveszteni a fonalat. Ti is Magyarországról írtok, tuti? Mert, ahol Ti vagytok:
    -ott a rendőr mindig betartja a törvényt
    -nem korrupt
    -mindig szabályosan jár el
    -és egyenesn még tisztelik is

    Nétem hazafelé a táblákat, és az volt kiírva Budapest. Én biztos jó helyen vagyok, de Ti is?

    Szétcsúszni az írásom.... :F

    Far Cry 2: még nagyon az elején vagyok, de jobban bejön, mint az első...

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #3627 üzenetére

    Hallod, ember, te beteg vagy? Mindenbe belekötsz? Lételemed???

    Pedig úgy tűnt. De ha nem, hát nem.

    Azért a nem akarnak és a nem próbálnak meg, az két különböző dolog...

    Helyzetjelentés:
    M7-es bevezetőnél 2-en háromlábúval megint bűnüldöznek, nehogy valaki elcsapjon egy, az autópályán keresztülszaladó gyereket.

    Lánchíd pesti hídfőnél, ismét gyalogos bűnüldözés folyik az autósok ellen.

    A feleségem ma megkapta a jogsit (vagyis az értesítőt), még egy megélhetési bűnöző az utakon holnap reggeltől. :D

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz hossszú #3630 üzenetére

    Most komolyan, minden iróniát, viccet, miegymást félretéve: megtudhatom, hogy mégis honnan írtok? Mert bevallom eddig nem igazán töltöttem el hosszabb időt másik városokban (max 1-2 hét) Magyarországon, így mostmár tényleg kíváncsi lennék, hogy vannak még ilyen helyek?

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz hossszú #3637 üzenetére

    Nem bunkóságból, de a város lakossága (ha már nem nevezzük nevén) kb. hány %-a a teljes lakosságnak? Szóval mint minden esetben, biztos vannak itt is kivételek.

    De az általános véleményt mindig a többség alapján alkotják.

    1. Jó lehet neked ott lakni (a szavaidból legalábbis ezt vettem ki, hogy jól érzed magad).

    2. Abban azért nem vagyok biztos, hogyha lakhelyet cserélnénk, csak Te éreznéd sz@rul magad itt, és én nem ott...én nem tudnék más városban lakni (max nagyon közel, vagyis Bp. vonzáskörzetében).

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Csakénvagyok #3641 üzenetére

    Állj! Akkor én biztos nem lehetek a lúzer... :U Nem bántottam én, csak felvetettem a lehetőségét, hogy lehet, hogy én vagyok. Bár, ha én lennék, biztos már a magam védelmére kellnék, így nem valószínű hogy én vagyok. :D

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz a Csabibácsi #3658 üzenetére

    Ezt már többen megkapták. Ha nem tetszik, hogy sz@r a közbiztonság, vagy nem tetszenek a "módszerek", akkor költözz el. Nem az amegoldás, hogy ezen változtatunk. Nem, költözz el.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz S e t h #3665 üzenetére

    Költözni csak a saját érdekedben, engem speciel hidegen hagy hol nyavajogsz a sorsod felett.

    Látod, 1 nappal ezelőtt még Ti neveztetek pechesnek (holott én továbbra sem tartom magam annak), most meg jössz, hogy én nyavajgok. Én nem nyavajgok. De attól, hogy én azt mondom, hogy ez már (sajnos) normális, attól a helyzet egy jó nagy sz@r, ami itton zajlik "rendőri intézkedés" címszó alatt.

    Te azt hiszed, hogy kizárólag mások tehetnek róla ,hogy áldozat vagy, megsúgom nem így van.

    Ja nem, igazad van...én tehtek róla, ha feltörik a kocsimat. Hát nem! Én élem az életem, és ez van. Miért? Mert sz@r a közbiztonság. Ha egy éjszakára kint hagynám az autómat az utcán lehúzott ablakkal, benne a kulccsal, még az sem jogosít fel senkit, hogy bele merészeljen nyúlni. Persze mindenki úgy gondolja, hogy belefognak, hiszen ez a "normális", de azért az már ne legyen, ha fel is törik...

    Persze sokaknak jobb bűnbakot keresni azért mert nem szereztek elég pontot az élet nevű játékban és nincs save valamint load funkció.

    Nem szeretek ilyenekről beszélni, de szerintem kettőnk közül nem én vagyok az, aki nem 100%-osan elégedett az életével...a sok sz@r ellenére ami történt velem ezidáig (ami lehet, hogy meg sem történt, hiszen úgyis hazudok...), én azt hiszem, hogy 27 évesen elmondhatom magamról, hogy soha életemben nem voltam ilyen boldog, mint most...talán 1-2 év múlva még leszek boldogabb, de azért azzal még várunk egy kicsit.

    Ismerek olyanokat t akik ezerszer nyomorultabb környéken élnek mint te , de még ők is belátják ,hogy nem miattunk olyan a szituáció amilyen, hanem azok miatt akik meghozzák a törvényeket odafent.

    A szitu nem miattatok van, ezt senki sem állította (ha már Te általánosítasz, ugye nem gond, ha mi is általánosítunk). A szitu van, ennek a (le)kezelése van a rendőrökre ráverve.

    Csak, hogy értd miről is van szó:

    A szitu az, hogy naponta ellopnak/feltörnek X autót. -Ezért természetesen nem a rendőrség a felelős (bár erre majd még vissaztérnék..)

    Viszont azért, hogy ezekből kb. 1% (lehet több, nem nem a többség), sosem kerül elő, vagy fogják el a tettest, ezért már Ti vagytok a felelősek. Tudod, ha én nem végzem el a munkámat, nem kapok fizetétést. Ha más nem végzi el a munkáját nem kap fizetést. Ha a rendőr nem fogja el az elkövetőt, nem történik semmi, a sértett kap egy levelet, hogy így járt, a rendőr meg felveszi az el nem végzett munkáért a fizetését.

    És itt kanyarodnék vissza az első részhez. Egy olyan (elvi) országban, ahol az elkövetők 9x%-át rács mögé juttatnák, lenne visszatartó erő. Mert a kis paraszt, mielőtt feltör egy autót, meggondolná 100-szor is. Itthon semmi visszatartó erő nincs, max az erkölcs...az meg vagy van, vagy nincs, de mint tudjuk, aki bűnözik, rendszerint annak nincs. Tehát lényegében igenis a rendőrség a felelős a helyzetért. Ugyanis ha elkapnák a bűnözőket, és nem az tisztességes ember szívna állandóan, valószínűleg 10-ed ennyien sem próbálkoznának. De az, aki feltört 10 autót, és még sosem kapták el, fel fog törni még 10-et, vagy 100-at...ha az első után elkapnák, élehet a 10 haverja is meggondolná, hogy egyáltalán egy 10K-s magnóért megéri-e kockáztatni...de így? Jóval nagyobb az esélye, hogy megússza, minthogy elkapják. És nekem ne próbáld megmagyaráni, hogy ez normális.

    Könnyebb lehet gondolkodás nélkül odaszúrni ,hogy jajj megbüntett egy rendőr, amaz meg korrupt és a környékemen is utálja őket mindenki, persze a gazdasági válságért is ők a felelősek lol .

    Sosem panaszkodtam, ha megbüntetett a rendőr, mert rendszerint elismerem, ha hülye voltam, nem szoktam veszekedni, ellenkezni, kifizetem, ha f@sz voltam, vállalom a felelőséget a tetteimért. Kivéve 1 esetben: ha más - mondjuk egy rendőr - ugyanezt megteheti büntetlenül. Mert azt már nehezen veszi be e gyomrom...tehát addig, amig a rendőrők nem képesek betartani a KRESZ egy igen jelentős részét, addig ne ő akarjon engem a KRESZ-re nevelni. Először Ő tartsa be. Mondjuk ide is illik az, hogy "Aki tudja csinálja, aki nem tudja oktatja"...

    Soha nem panaszkodtam a hivatásom miatt, én választottam ,de egy hetet elcserélnék veled és utána megkérdezném tőled mi a véleményed.

    Jól mondod, Te választottad, én mást választottam. Ha jól tudom rád egy rossz szót nem mondtam (nem mondtam, hogy szarrágó vagy, nem mondtam, hogy korrupt vagy, nem mondtam, csalsz, vagy nem tartod be a szabályokat). Én azokról beszéltem, akikkel én találkozta, Azoknak a jelentős része (NEM AZ ÖSSZES ) pedig sajnos ilyen. És mint már írtam, az általános véleményt az emerek a többség alapján ítélik meg, ha tetszik ha nem. Biztos vannak kivételek.

    Nagyon könnyen ítélkezel tények alaposabb ismerete nélkül és ez az alapja az általánosításodnak.

    Sajnos az a baj, hogy nem látsz tovább az orrodnál. Mindenáron azt hiszed (hiszitek itt többen), hogy téged szídnak. Nem, nem téged. Azokat, akik így viselkednek. És ne mond nekem, hogy nincsenek konkrét tények. Az elmúlt pár oldalon több tucat tény volt arra, hogy milyenek is a rendőrők (megint leírom nem az összes), és azokanak, akikkel így viselkednek/viselkedtek próbáljátok megmagyarázni, hogy ilyen márpedig nincs. Ez a vicces. Fogadjuk már el, hogy attól, hogy VELED ilyen nem történt, VELE megtörténhetett...bár tudom, hogy én is hazudok, lehet a többiek is, de azért, ha ennyi embernek ez a véleménye, lehet benne valami....

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz F.B.I. #3668 üzenetére

    Nem érdemelünk meg titeket? Na ez a legdurvább eddig. Abból a pénzből élsz, amit én a szüleim, a nagyszüleim, és a többi állampolgár befizet...mi fizetünk.

    1. A rendőri munka nem érdem, hanem felelősség.
    2. Attól, hogy sok a bűnöző, a rendőr is köteles a törtvényt betartani, ha tetszik, ha nem. Ha én nem dönthetem el, hogy mit tartok be, és mit nem, ő se tegye. Majd ha ő betartja, akkor tartassa be velem.
    3. A helyzetet saját magatoknak (nem konkrétan neked, ha Te normális vagy, akkor Te vagy a kivétel) köszönhetitek, mert nem azért alault ki a rendőrökről ez a kép, mert mindegyik olyan, mint Te, hanem azért mert a többség sajnos nem ilyen.
    4. Ha 10-ed ennyi rendőr lenne, akkor mi történne? Megint csak itt tartunk? Mint egyszer már leírtam, én még nem találkoztam olyan emerrel, akinek megtaláltaák volna mondjuke gy ellopott értéktárgyát. Akkor mi lenne? 10-szer ennyi idő alatt nem találnák meg? Vagy 10-szer ennyi idő alatt nem kapnál el ugyan azt a bűnözőt, akit eddig nem kaptak el.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz F.B.I. #3676 üzenetére

    Nem azt mondtam, hogy csak olyanokkal, de sajnos a többség ilyen. Van rendőr ismerősöm. Nem haver, nem barát, csak ismerősöm, néha szoktunk dumálni. Ő róla pl. nem tudok rosszat mondani. Nem azért, mert ismerem, hanem mert nincs vele tapasztalatom. Sajnos van egy társa, őt csak látásból ismerem, róla tudnék...de felesleges lenne leírni mi történet, mert az itt úgyis csak a tüzet szítaná. Szóval alényeg, ami tény:
    -szar a fizetés
    -kemény a meló
    -vannak kivételek
    -de ez egy olyan munka, ahol nem hibázhat az ember, mert "keresztre feszítik".

    Egyébként ilyen szar meló helyszínelni, hogy senki nem akarja csinálni? Ez érdekes. Nincs sok foggalmam róla, hogy pontosan miből áll, de biztos a rendőrségen belül vannak azért szar melók, és ez így kívülről nem tűnik annak.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz S e t h #3678 üzenetére

    Attól, hogy szerinted akinek rossz történik az életében, ami ellen panasszal él, már boldogtalan, nem biztos, hogy így van. Ezen érdemes lenne elgondolkodni...

    Tehát hozzád is betönek...akkor nem vagyok mégsem annyira egyedi eset.

    Nem állítottam, hogy nem általánosítok. De ha már engem ezért megkövetsz, akkor Te ne csináld. Pont erről beszséltem. Akkor prédikálj, ha Te nem teszed.

    Ha picit visszáb olvasol, van, aki normál hangnemben is tud válaszolni (személyeskedés neélkül), és úgy gondolom, amig ez így menne, nem konfliktusgenerálás lenne, max véleménycsere.

    A következő bekezdésre nem reagálnék, minden melónak megvan a sajtát nyűgje, baja. Most nem mennék bele, hogy melyiknek mi...

    Már megint személyeskedsz. LEAIRTAM KONKRÉTAN, hogy NEM RÓLAD BESZÉLEK. Mi kell még, hogy megértsd? Én Téged - vagy az itt jelenlévőket - egy szóval sem bántottam, lejrtam az ÉN EDDIGI tapasztalataimat. Ezzel szemben én voltam már hülye, kötekedő, hazug és miegymás...annyira nehéz lenne ezt mellőzni? Veled nem találjoztam, így rólad nem mondok véleményt. Leírtam 10 plédát, amit eddig én láttam, vagy látok rendszeresen. Mi kell még, hogy megértsd?

    Nem nézek ilyen szemeteket, van amelyikről azt se tudom mi...

    Miért, szerinted mi alapján kellene véleményt alkotnom? Amit hallok, vagy amit tapasztaltam...találd már ki. Ha a az alapján, amit hallok (média), akkor hülye vagyok. Ha az alapján, amit tapasztalalok, hülye vagyok. Akkor mi alapján?

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz S e t h #3680 üzenetére

    Több buktató is van a hsz-ben:

    82 ezer forintért, fegyverrel az oldalán, évente 30-40 lőszert egyszeri elpuffogtatás utáni felkészültséggel kockáztatni az életét , adott esetben 20-30 fős, felfegyerkezett tömeggel szemben.

    És még én élek sz@r helyen?

    És mi az amit kap a társadalomtól?Azt ,hogy leköpik érte, lenézik azért mert rendőr, ávh-snak nevezik, bűnözőnek tartják , mert egyes társai megtévedtek.Nem hír ha életet ment, a hír az ha vétkezik ,ezt látja a hétköznapi ember mert ezt látja a híradásokban, amin úgy csüng mint csecsemő anyja emlőjén

    Te mondtad, hogy ilyen nincs, hogy így vélekednek a rendőrökről.Amikor csak hasonlót mertem írni, kikérted magadnak, hogy ezt csak én gondolom így.

    Azért van még egy pár stresszes meló a világon...

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #3688 üzenetére

    Kérhezek emelést, teeee?!

    Na, kb. erről a stílusról beszéltem, teeeee....már csak a "kutya" hiányzott a végéről.
    És igen, abból adozól, amit a MI adónkból megkapsz.

    Kérhetni kérhetsz emelést, nyugodtan. Tudom furcsa, de - elvileg - szabad országban élünk.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz F.B.I. #3705 üzenetére

    Azért azt gondoltam, hogy nem egy CSI...de, hogy ennyire. Azt, amit egy helyszínelő lát, azt minden rendőr látja, mert gondolom Titeket csak később hívnak ki. Viszont Te - gondolom - inkább elméleti vagy, mint ilyen rohangálós. Meg gondolom azért a kollégák között is inkább tisztelnek. Bár gondolom nincs üvegfalu irodád, meg 20-40 Millás terepjáród. :D

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz S e t h #3706 üzenetére

    Én pont ezt mondtam. Én elfogadtam, hogy ez van, így jártunk, ezeken már rég nem bánkódom, de azért mosolyogni nem fogok ezeken.

    Most egy kicsit eltértnék a tárgytól, talán így tisztább lesz.

    Őszinte leszek. Nem szeretem a rendőröket. Rossz tapasztalataim vannak velük, és úgy állok hozzájuk, hogy amig ki nem derült, hogy normális, addig én nem szeretem. Ez van, nekem ezt osztotta az élet, ílyenek a tapasztalataim.

    Viszont egy percig nem állítom, hogy ebben a társadalom egy jelentős része része - és most ez alól simán kihúzom magam - nem felelős e miatt.

    Nézzük csak az MTV székhézas dolgot...az nagyon rosszul sült el. És nem a rendőrök miatt. Úgy gondolom nagyon komoly probléma van abban az országban - és ez most attól független, hogy én csípem e őket - ahol egy rendőrre kezet emelhetnek...kb. ott van vége a rendfenntartásnak. Ott lőni kellett volna...nem többet csak 1-et. De beszélhetünk az állitólagos túlkapásokról is...ebben is simán mellettetek vagyok. A szarházi kővel dobálózik rendőrökre, és utána még neki vannak sérelmei...(Mondjuk ezt pont a rossz példák miatt nézik ennyire rossz szemmel).

    De egy kicsit visszatérve:
    Ha objektíven nézed, és kérlek próbáld meg:

    Van egy ember - mondjuk én - akit élete során értek atrocitások, amit a rendőrség nem igazán tudott kezelni. Ebbe belenyugszik.

    Ugyanakkor nap, mint nap szembesül azzal, hogy - talán leginkább a közlekedésiek - semmi mást nem csinálnak, csak okkal vagy ok nélkül lehúzzák őket. És erre még persze rájön a korrupt, szemét, direkt kötekedő rendőr, amiből, ha csak 10% ilyen, már sok.

    Tehát nem elég, hogy megszívta, de még szivatják is. Egy ilyen emberben milyen kép alakul ki? Az ember nem utál vagy szeret valamit alappól. Az élet tapasztalata alapján alakul ez ki benne. És sajnos ezeket az élményeket nagyon nehéz megváltoztatni.

    Gondolj bele, ha én a cégem logójával fémjelzett ruhában csinálok valamit. És az elkövetkezendő fél évben még 5 ilyen ruhás ember hasonlót. Nem azt fogják mondani, hogy Te ez a 6 ember egy paraszt. Hanem, hogy ennek a cégnek csak paraszt alkalmazottjai vannak.

    Most leírom azt a történetet, remélem nem lesz belőle tűz:

    Rendszeresen bejárt régebben hozzán jó pár rendőr civilben és egyenruhában is, már ismertem őket arcról. Egyik nap - ez kb 2-3 éve lehtett - az egyik civilruhás büszkén mesélte a másiknak, úgy hogy én is tisztán hallottam, az alábbi sztorit:

    B. (nevezzük így a történet mesélőjét) összetörte a civila autóját. Amennyire elmonda a sztorit nem ő volt a hibás, ő is ezt mondta, és a történet alapján én is így itéltem meg. De a másik fél nem volt hajlandó elsimerni a vétségét. Erre B. odament egy gyaoloshoz, hogy Ő úgyis látta mi történt, tanuskodjon. A gyalogos nem volt hajlandó. Erre B. előkapta a jelvényét, és azt mondta - nem biztos, hogy szó szerint - "Rendőri igazoltatás, szemiélyit, lakcímkártyát!" Miután megnézte megköszönte, visszaadta, és közölte "Mostmár tudom, hogy hol laksz, és tudom a neved, gondold át mégegyszer, hogy szeretnél-e tanuskodni." A történet vége persze tanuskodás lett. Most ezek után szerinted a gyalogosba milyen kép alakul ki a rendőrségről. Még, ha felteételezedis, hogy a Marsról jött, és soha nem látott még rendőrt, innetnől az összeset utálni fogja. Ennyi kell. Nem kell több. Ami legszomorúbb, hogy mindezt büszkén mesélte úgy, hogy rajtam kívül még többen tisztán hallhatták...

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz F.B.I. #3716 üzenetére

    Amit leírtál, annak sajnos legnagyobb része szinte minden szakmára igaz itthon...

    Mellesleg szerintem az emebrek szemében Te nem is vagy rendőr. (Jó értelemben), úgy ahogy az irdában ülő se az, és a Doszpot se volt az. :D Szóval veled szemben -szerintem- nincsenek előítéletek.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #3720 üzenetére

    És igen nagy baromság erről vitázni, akkor mondjuk nekem csak a rendőrök levonásaiból jut, a te pénzedhez semmi közöm...

    A rendőrök levonása is az "én pénzem", hiszen azok a rendőrők is az államtól - tehát az adófizetők pénzéből - kapták a pénzt. Tehát, amikor adózol, csak visszaadod egy részét. Attól az ugyan úgy a többi adófizető pénze lesz. Ha adok 5 embernek 100 Ft-ot, mindegyik visszaad belőle 20-at, és az újabb 100-ast neked adom, az attól ugyan úgy tőlem jött...

Új hozzászólás Aktív témák