Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S e t h

    nagyúr

    válasz TazLeacher #3714 üzenetére

    "Őszinte leszek. Nem szeretem a rendőröket."

    Igazából ezzel nincs is baj, kevés ember mondhatja el magáról azt ,hogy szereti őket.Hogy ennek mi az oka?Talán az ,hogy egy rendőrrel való találkozás során az ember óhatatlanul alárendelt szerepbe kerül ,hiszen nem cselekedhet akként ahogyan szeretne, kvázi korlátozzák a személyi szabadságjogaiban, elsősorban a szabad mozgásában.HA meg ehhez azt is hozzá vesszük ,hogy a személyes tapasztalatai illetőleg médiából rázúduló mocsok hatására még prekoncepciója is van, akkor nem csodálkozhatunk azon ,hogy nem szeretnek minket.
    Ezért születhet számos olyan meglepett felszólalás:"normálisak és kedvesen voltak velem az intézkedés során".
    Igen, mert mindenki úgy könyveli el magában ,hogy ebből csak rosszul jöhet ki, mert a rendőrök talán még 1 napos csecsemőket is esznek és basszus, ehhez képest valóban normálisak voltak.Ez ellen sajnos nem sokat lehet tenni, szerintem helyén kell kezelni a dolgokat és tudomásul venni ,hogy nem minden kutya harap, azaz közöttünk is vannak "normálisabbak".

    "Ugyanakkor nap, mint nap szembesül azzal, hogy - talán leginkább a közlekedésiek - semmi mást nem csinálnak, csak okkal vagy ok nélkül lehúzzák őket."

    Remélem nem hiszed el ,hogy ők azért állnak ott , mert úgy szocializálódtak ,hogy nekik csak az okoz örömöt ha másokat szivathatnak. .Nekik ez lett meghatározva, ha nem teszi azt amit parancsolnak neki aki rövid időn belül más kenyérkereseti lehetőségről kell gondoskodnia. De ha ezzel tisztában is vagyok , akkor megpróbálok ügyelni arra, hogy ne teremtsem meg annak a lehetőségét - állampolgárként - ,hogy meg tudjanak büntetni, jobb helye van a pénznek zsebemben, minthogy hülyeségekre kiszórjam.
    Egyébként lesz még ennél nagyobb meglepetés is, mert ahogy olvastam megszűnt a rendőr mérlegelési jogköre számos szabálysértés esetén és pl mobiltelefon használatánál, biztonsági öv nem használatakor .Azaz nem figyelmeztethet, nem bírságolhat hanem kizárólag feljelenthet ami a legrosszabb megoldás, de ellene sem ő , sem az állampolgár nem tud tenni.

    "Tehát nem elég, hogy megszívta, de még szivatják is. Egy ilyen emberben milyen kép alakul ki? Az ember nem utál vagy szeret valamit alappól."

    Hát elég sarkított , de nem osztom amit írsz.Nem hiszem ,hogy csak ez a két véglet létezne, pl számomra meglehetősen sok dolog közömbös az életben, nem engedhetem meg ,hogy egyáltalán érzelmet tápláljak a vonatkozásukban, különben rövid úton felfordulnék.
    HA én szabályt szegek és ezért felelősségre vonnak, akkor felelőséget érző emberként belátom hogy ezt bizony én csesztem el, a rendőr csak észrevette.(tegnap lehúzott a bank és bár a párom háborgott, bizony figyelmetlen voltam, nem olvastam el az "apróbetűs" részt ,csak magamra haragudtam amiért nemi szerv voltam).

    Ha meg olyan intézkedés alanya vagyok, ahol megaláznak, korrupt intézkedést tapasztalok akkor két dolgot tehetsz.Elkönyveled magadban a dolgot és nem hagyod ,hogy befolyásoljon vagy panaszt teszel, de a legrosszabb ha az a meggyőződés alakul ki benned:szemét rendőrök, mind ilyen.Nem ,te egy emberrel találkoztál akin uniformis volt, aki adott esetben a testület szégyene is lehet és éppen a te panaszod hatására vetheti ki magából a testület.

    Te leírtál egy történetet, hidd el , nekem annyi ilyenem van ,hogy ha tehetném szabadulnék a jelentős részéről.
    Engem pl nem egy kolléga kifejezetten gyűlöl ,mert teszem a dolgomat , azt amiért rendőr lettem.Vannak olyanok akik inkább bűnözők mintsem rendőrök és ha én ez ellen felszólalok akkor rohadt szemét vagyok akivel vigyázni kell.
    Talán meglep téged de kolléga már próbálta megmérgezni az állataimat, csak azért mert nemtetszésemet fejeztem ki azért ,hogy fényes nappal a városban mások szeme láttára a helyi bűnözőkkel puszilkodik.

    Viszont vannak olyan kollégák akikért a kezem a tűzbe tenném és azt is tudom ,hogy a környezetük is meg van elégedve velük.

    És erre még persze rájön a korrupt, szemét, direkt kötekedő rendőr, amiből, ha csak 10% ilyen, már sok.

    This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Új hozzászólás Aktív témák