Új hozzászólás Aktív témák

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Gyuri27 #3567 üzenetére

    Akkor lehet én értelmeztem még mindig félrede azt írja az általad linkelt paragrafus:

    A SZABÁLYSÉRTÉS MIATT ALKALMAZHATÓ JOGKÖVETKEZMÉNYEK

    Büntetések és intézkedések

    A pénzbírság

    Tehát a pénzbírság egy büntetés, ha jól értelmezem. A rendőr pénzbírságot szabhat ki, tehát bűtetést szabhat ki, tehát bűntet. Akkor miért is baj, ha valaki azt írja, hogy a rendőr bűntet, :F

    Megjegyezném, hogy igazából, amikor feljelent a rendőr, akkor bár (jogilag) nem ő bűntet, hiszen ő "csak" feljelent, de a köznyelvben ezt úgy hívják, hogy pl. megvág. Senki se mondja úgy, hogy "képzeld, tegnap gyorsan mentem és az intézkedést lefolytató rendőr miatt a bíróság megbűntetett x ezer forintra". Tehát abba belekötni, hogy valaki azt merészelte írni, hogy megbűnteti a rendőr...hát, szerintem megintcsak kukacoskodás. Illetve kibújás a felelőség alól, hogy "én igazából nem bűntettem meg senkit", ja, bár elvették a jogsiját 2 hét múlva, ő csak feljelentette...kössz. Ennyi erővel aki puskával öl, ne vonjuk felelősségre, hiszen Ő nem öl. A fegyver öl. Én igazából csak a ravaszt húzatam meg, a puska öli meg...jelen esetben a rendőr a fegyver a bíróság kezében. Még mielőtt valaki megint félreértené KÉPELETESEN. TEHÁT NINCS SEMMILYEN FEGYVER, és akármilyen furcsa azt is tudom, hogy a bíróságnak nics iskeze, még mielőtt jön erre is valami megjegyzés...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák