Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheProb

    veterán

    A napokban sikerült kideríteni a turbo sziszegés okát, valamint valóban gyenge volt az autó.
    Bemásolom a fb-os csoportba írt beszámolót, lusta vagyok átfogalmazni:

    "Ma kicsit alaposabban megnéztük a turbo kérdését és eléggé messze jutottunk az alap koncepciótól. Első körben az volt a tipp, hogy valamelyik cső lehet elrepedve és ott megy el a nyomás, illetve fúj le a rendszer. Tegnap egyfelől észrevettem, hogy a turbo előtti gumicső bilincse nincs bepattintva a turbo csatlakozásánál. Az a rész kipipálva, de ma még gyengébb volt az autó. Néztük a csöveket, de nem volt szivárgás, sőt kemények voltak a csövek. Nem volt újabb tipp. Aztán felkerült a csoportban már sokat emlegetett "paraszt" lefújószelep a sportlégszűrővel. Kb ennek köszönhettük, hogy meglett a hiba egyik oka, mert folyamatosan sziszegett a kocsi gázadás közben is, ami nyilván nem oké... Ez ugye azt jelentette, hogy a lefújószelep folyamatosan "nyitva" volt, ami a gyakorlatban a képen látható eset. Ki van szakadva a (gyári) lefújószelepben lévő membrán, ahol folyamatosan elment a levegő, ezért nem volt nyomás... A kalapácsos dolog meg 110%-os "szakembör" quality fotó. :D Így oldottuk meg ideiglenesen, hogy lezártuk a "lefújó"/visszavezető ágat. Ezt követően jelentősen nőtt az autó teljesítménye. Szóval lényeg a lényeg, lefjúszelepet kell cserélni. De egyébként haver szerint még mindig nem az igazi az autó. Nem ült még bravo-ban, de állítása szerint a volt sport ignise jobban ment még a jelenlegi állapothoz képest is, ami se nem túrbós, se nem 150 LE gyárilag. Van még tippje valakinek, hogy mitől lehet még gyenge az autó? :S :/

    U.i: Azt elfelejtettem mondani, hogy ideiglenesen megragaszttottuk a membránt, így most visszatért a lélek az autóba..."

    Tegnap jöttem haza az autóval, kb 180km vezetés, nagy része pályán. Mint ha úgy autóba ültem volna.


    [ Szerkesztve ]

    "Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Új hozzászólás Aktív témák