Hirdetés
-
GAMEPOD
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
tibaimp #158048 üzenetére
Tehát 10 Gb/s USB 3.2 Gen 2 külső ház és mindkét alaplapnál van is ilyen port, vagy legalább 5 Gb/s USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), azaz a feltételek adottak az 1 GB/s körüli adatátviteli sebesség eléréséhez.
"nincs valami Win10 beállítás, ahol korlátozva lehet az USB sebessége"
Normál esetben nincsen, vagy nem kellene legyen, eleve adott a natív USB 3.X támogatás, stb.
Abnormális esetben olyan viszont előfordulhat, hogy pl. hiányzó vagy nem megfelelő chipset driver miatt az írási sebesség alacsony, amit ezen driver telepítése / frissítése megoldhat (példa).
Aztán olyan is, hogy valamiért csak USB 2.0 módban működik az eszköz, ami pl. az USB Device Tree Viewer programmal is megtekinthető, + egy az ATTO / CDM / WinSAT (ez utóbbi a legegyszerűbb, eleve beépített eszköz a Windowsokban) teszt eredménye is megmutatja, stb.
Az USB 3.X adatátviteli sebesség eléréséhez minden elemnek támogatnia kell azt, tehát az eszköznek (külső SSD), az alaplapon lévő USB-portnak, az USB-kábelnek, az operációs rendszernek, stb. Ellenben ha ezek közül bármelyik is hibádzik [pl. USB 2.0-s elosztó (hub) vagy hosszabbító kábel használata], akkor annak értékére (pl. USB 2.0) fog redukálódni az adatátviteli sebesség.
A #158056 számú hozzászólásban szemléltetett írási gyorsítótárazás bekapcsolt / kikapcsolt állapotától is függhet az adatátviteli sebesség, de amiatt normál esetben nem szokott ekkora különbség lenni, mármint 200-300 vs. 10-40 MB/s, meg inkább apróbb méretű fájlok másolásánál számíthat, mintsem nagy méretű fájloknál. Na meg alapértelmezetten ez Windowsoknál eleve ki van kapcsolva az USB-s meghajtóknál, aztán mégis hozzák normál esetben a kívánt adatátviteli sebességet. -
roseA580
tag
válasz
tibaimp #158050 üzenetére
Esetleg:
Ha nincs bekapcsolva a write cache az jelentősen lassíthatja az USB-s másolási sebességet.
Ez külső HDD és SSD esetén alapból ki van kapcsolva.
Bekapcsolva jóval gyorsabb lesz!
Én mindig így teszek, de persze az eszköz eltávolításnál figyelni kell a leválasztásra!
-
-
King Unique
titán
válasz
tibaimp #158039 üzenetére
Itt csak pont a lényeg nem lett leírva... Pontosan milyen külső ház és a PC-knél milyen alaplapok, azokon milyen típusú USB-s csatlakozókhoz lett csatlakoztatva a külső SSD, stb.
Ez a 200-300 MB/s nyilván a fájlkezelős fájlmásolás értéke lehet, nem is az ATTO / CDM / WinSAT szintetikus teszté, amely utóbbinak pl. 10 Gb/s USB 3.2 Gen 2 interfésznél hoznia kellene az 1 GB/s körüli olvasási és írási sebességet (példa), 40 Gb/s USB4 / Thunderbolt külső ház + port használatánál meg 3 GB/s körülit (példa). Az utóbbi mutatja meg, hogy max. mit tud az eszköz, ellenben az előbbinél a célmeghajtó / forrásmeghajtó sebessége lehet a szűk keresztmetszet, SSD-nél telítődik / elfogy az SLC cache akkor eleve belassul az írási sebesség (bővebben), stb.
Ez a 10-40 MB/s elég lassú, de persze ha USB 2.0 porthoz van csatlakoztatva az eszköz, akkor nem meglepő... -
-
válasz
tibaimp #157542 üzenetére
Szükségtelen.
Bármit elvisel, Intel-Nvidia-AMD váltást is.
Leszedi magának a drivereket és megy tovább.
Onnan tudom ezt ilyen biztosan hogy van egy portablésített hordozható W10-em külső SSD-n ami megfordult már 25 gépbe, amikbe teljesen eltérő videokártya meg hardverösszetevők vannak.
Simán kezeli. -
válasz
tibaimp #157524 üzenetére
A HDD-n az adatokat át fogja helyezni a 2. partícióról, úgy mond a HDD "elejére", vagy ott marad "középen" az újra particionálás után?
Ha úgy csinálod, ahogy írtam, akkor nem fog semmilyen szektorcsoportot sem áthelyezni máshova, pár másodperc az egész. (ha nem átméreteznéd, hanem átmozgatnád a 2. partíciót, akkor természetesen sokáig tartana a művelet)Szóval, amit korábban írtam képekben, így csináld.
Partíció1 törlése | Partíció2 átméretezése | bal oldalt megfogod egérrel és kitöltöd vele az üres területet | hely előtte/utána nulla legyen és ennyi, ha az Érvényesít gombon kattintasz, nekiáll dolgozni és másodpercek alatt végez a feladattal. -
King Unique
titán
válasz
tibaimp #157522 üzenetére
A Windows 10 beépített lemezkezelőjével csak akkor lehetne megoldani alaplemezként (nem dinamikus lemez), ha közvetlenül utána helyezkedne el, vagyis ez esetben 3rd party particionáló programra lesz szükség (példa).
Viszont ez 2 .partíción lévő adatok áthelyezésével járhat, ami ~ 4 TB esetén jó ideig eltarthat, érdemes meggondolni, hogy így is belevágunk-e. -
válasz
tibaimp #157522 üzenetére
Igen, a Minitools-l is kivitelezhető, de vannak hordozható megoldások is, pl. Macroit Partition Expert Free
1. partíciót törlöd majd a 2. partíciót átméretezed de úgy, hogy a bal szélen fogod meg egérrel és a korábban felszabadult hely elejére terjeszted ki, így a leggyorsabb. -
-
Borisz76
nagyúr
válasz
tibaimp #154652 üzenetére
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35
Netes frissítési lehetőség.
Figyelj a 2. képen látható BING-re....ha kell akkor OK.
Ha nem kell, akkor pipa ki !
-
-
King Unique
titán
válasz
tibaimp #153525 üzenetére
Technikailag még működik és használható a beépített lemezkép létrehozó eszköz, de már évek óta nem fejleszti a Microsoft és inkább külső programot - pl. AOMEI Backupper, Macrium Reflect, stb. - javasolnak helyette, ami pl. ezen útmutató elején is le van írva.
"System Image Backup (SIB) Solution has been deprecated
Microsoft recommends that users use full-disk backup solutions from other vendors." -
R3nts
senior tag
válasz
tibaimp #153027 üzenetére
Viszont a hiba felléptekor a user által kézzel megadott recovery partíció méretének növelése SEM orvosolta sok esetben a hibát - ez szintén benne van az angol nyelvű találatokban... szóval én úgy hagytam, és megvárom a hiba javítását a MS-tól. Nekem másodjára sem ment fel amúgy...
-
Geth
veterán
válasz
tibaimp #153027 üzenetére
Az idők folyamán változott az ajánlott mérete, sőt az indexe is.
Gondolom a migrációt nem tudták megírni minden létező csillagegyüttállásra (pl. további partíciók, nincs hely shrinkelni, stb.), előfordul.
Én inkább tipikus IT szituációként tekintek erre is (de megyek is vissza egy elbaltázott linux telepítést megkalapálni. Tipikus linux...)
-
King Unique
titán
válasz
tibaimp #151484 üzenetére
A Windows 10-zel előtelepített laptopnál az OEM licenc alapesetben csak azon a laptopon használható, másik PC-n lévő Windows 10 aktiválásához értelemszerűen új licencet, új termékkulcsot kell vásárolni.
Viszont mióta digitális licenc van, Microsoft-fiókhoz kapcsolható digitális licenc, telefonos újraaktiválás, stb., azóta rugalmasan megoldható az újraaktiválás jelentős hardvermódosításnál, sőt akár OEM licenc esetén is. Tehát a felsoroltak valamelyikét ki lehetne próbálni, aztán kiderül, hogy működik-e vagy sem az asztali PC is az aktiválás.
-
King Unique
titán
válasz
tibaimp #151481 üzenetére
• Ugyanazon PC-re ugyanazon Home / Pro / egyéb kiadás újratelepítéséhez és aktiválásához nem kell a termékkulcsot manuálisan újra megadni, mivel a már meglévő digitális licenccel eleve automatikusan aktiválódni fog az ahhoz tartozó Windows 10-kiadás, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál. Ami akkor is igaz, ha Windows 10 Home / Pro kiadással előtelepített a laptop és az UEFI-ben van tárolva a termékkulcs (UEFI OEM Key).
• Kiolvasni a termékkulcsot meg amúgy is felesleges, mert digitális licencnél csak az általános termékkulcsot lehet kiolvasni, ami csak telepítéshez használható, ellenben aktiváláshoz nem.
Kivétel max. az, ha a BIOS/UEFI-ben van tárolva Windows 10-zel előtelepített laptopnál az OEM termékkulcs, akkor lehet azt kiolvasni, lásd egy másik esetnél leírtakat. De igazából akkor is felesleges, mert akkor szintén automatikus aktiválás lesz ugyanazon Windows 10-kiadás újratelepítésénél az előző pontban leírtak értelmében. -
-
-
válasz
tibaimp #146790 üzenetére
Azzal a játékkal ami létrehozta, nálam a SonyPS emulátor nyitja ezeket ha ilyen formátumban vannak.
A bin a lemezkép a cue meg megmondja mi hol van benne de enélkül is szokott működni.
A Daemoon tools esélyes ha megmutatod neki a cue fájlt és a hozzátartozó bin ugyanabba a mappába van.
Csak azt nem tudom honnan lehet manapság W10kompatibilis Daemoont leszedni ami nem ransom és bloaware szennyáradatot zúdít a gépre. -
King Unique
titán
-
-
tibaimp
nagyúr
válasz
tibaimp #143464 üzenetére
Elmentem megnéztem a hibajelenséget.
A Win10 valóban nem indult el, csak újraindult a gép. Az Advanced beállításoknál eltávolítottam a frissítéseket, amit felkínált. Nem tudom végül is mi segített, mert a BIOS-t is állítgattam, de végül bott-olt a win.
Ráindítottam egy Frissítést és a KB5013942 frissítés közölte újraindulás után, hogy a telepítése sikertelen volt, így visszaállt a telepítés előtti állapot.
Megnézve a frissítési részen, ez a kép fogadott:
Most, így működik a Win, boot-ol rendesen, de ez mi lehet?
Esetleg valaki találkozott már ilyennel? -
King Unique
titán
válasz
tibaimp #143464 üzenetére
Az általános javítási, helyreállítási lehetőségeket és módszereket illetően lásd egy másik válaszban leírtakat, amik használatához értelemszerűen a Windows 10 telepítőjét kellene bebootolni pendrive-ról, ha a helyi meghajtótól (pl. belső SSD) nem bootol a rendszer.
"hogyan lehet egy korábbi állapotot visszatölteni"
Ha be volt kapcsolva a rendszer-visszaálítás és volt visszaállítási pont, vagy készült komplett rendszermentés, vagy ha esetleg a legutóbbi frissítés okozott gondot akkor értelemszerűen annak eltávolításával. Egyéb esetben viszont nyilván kb. sehogy.
-
King Unique
titán
válasz
tibaimp #143294 üzenetére
Aminek nem feltétlen a Windows-frissítésekhez van köze mint egy ottani hozzászólásban is írták, a KB5005463 számú frissítés pedig csak a PC állapot-ellenőrző alkalmazás a Windows 11 kompatibilitáshoz kapcsolódóan.
A rendszer-visszaállítás használatánál a régi visszaállítási pontok idővel törlődhetnek és újabbak jöhetnek létre azok helyett. Vagyis ha fix mentés kell egy adott állapotról, akkor javasolt az előbbi mellett / helyett komplett rendszermentést készíteni egy képfájlba.
-
King Unique
titán
válasz
tibaimp #143292 üzenetére
• System Restore Point in Windows 10
• Where are System Restore Points stored? How to view Restore Points in Windows 11/10?Megjelenik, a System Volume Information nevű rendszermappában, amihez alapértelmezetten nem lehet hozzáférni, max. rendszergazdaként a rejtett és védett rendszerfájlok megjelenítésének engedélyezése után + megfelelő NTFS hozzáférési engedély - amit csak egy megtekintés miatt nem javasolt elpiszkálni az adott mappánál - birtokában.
Egyébként miért kérdezed?
-
King Unique
titán
válasz
tibaimp #142383 üzenetére
A választható frissítésekre vonatkozóan egy korábbi válaszban le lett írva a lényeg. Ahol ha eddig nem telepítetted a múlt havi "C" kumulatív frissítést, akkor már kb. felesleges, mivel ma van patch kedd és 19 órától elérhető az e havi "B" kumulatív frissítés, ami tartalmazni fogja a múlt havi "C" kumulatív frissítés javításait, újításait is. + Ha a telepítsük / ne telepítsük az amúgy is csak választható "C"-t ekkora kérdés, akkor inkább nem kell telepíteni és marad a "B", ami utóbbi viszont kötelező.
-
Geth
veterán
válasz
tibaimp #142383 üzenetére
Nem "választható", hanem választható
Én nem tapasztaltam egyik rendszeren se negatív változást.
Azért választható, mert feb 15-én szórták ki, és ami nem "patch kedden" (hónap 2. kedd) jön ki, azok választhatóak.
Btw, ma van patch kedd, este 7 után jön új frissítés, abban (kumulálva) benne lesz ez is (és ez az új frissítés nem választható lesz). -
svgyula
addikt
válasz
tibaimp #141056 üzenetére
Igen! Nálam alaplap csere után (Asrock Z590 chipset) a win nem látott LAN vezérlőt. A kapott CD sem volt jó! A gyártó honlapjáról leszedett lett a befutó! De ugye hálókártya nélkül kellett egy másik gép amivel lebányásztam. Kellet a chipset driver is! A win saját "univerzális sz@ra" semmire sem volt jó. Ráadásul folyamatosan a neten akart keresni hálókártya nélkül
-
King Unique
titán
válasz
tibaimp #140078 üzenetére
Windows 10, version 21H2 Known issues
Megnézed érint-e a listában az a pár dolog, ha nem, akkor nincs miért aggódni. + Ha 2004 / 20H2 / 21H2 rendszerről történne az upgrade 21H2-re, akkor az kb. semmi, csak egy kis méretű enablement package, ami csak aktiválja a havi kumulatív frissítésekkel 2004 / 20H2 / 21H2 verzióban már amúgy is meglévő 21H2 funkciókat és ennek okán a nagyon gyors telepítés + újraindítás után átváltja a rendszert az utóbbira, szükség esetén utólag könnyű eltávolítani a vezérlőpultban és ezzel visszaállni az előző verzióra, stb.
Az meg szvsz eléggé egyértelmű a gépház Windows Update menüjében, hogy melyik a Windows 10 21H2 és melyik a Windows 11 funkciófrissítés.
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest