Új hozzászólás Aktív témák

  • Heavyrain

    őstag

    válasz Heavyrain #2821 üzenetére

    Megvan a nyertesünk: -Nemtom-
    (Azt hittem nehezebb lesz) :B

    Megfejtések:

    1) -Kalapács,Magánzárka Oldboy (borító)

    2) -Ki a 67-es? Viharsziget

    3) -Szemét,Bakancs, Csótánypajtás WALL-E

    4) 5-s számok (ami ugyebár V), +zene V mint vérbosszú

    5) -Babakék,Kuta Blöff

    6) kép Watchmen (kép)

    7) World of Goo

    8) Steve a Borderlands játékokból

    9) kódolás. algoritmus: RABBIT . Segítségben még utaltam is rá,hogy ezt valahol már láttátok,ugyanis,a régebbi kódolásaimhoz (amiket vissza lehetett keresni a topicban) is ezt használtam.... Viszont kódoláshoz nem volt elég ismerni,azt,hogy milyen típusú,hanem tudni kellett hozzá a "kódoló szót" is,ami jelen esetben az "agy" volt. (Leírásban: Nem lesz semmire sem szükséged csakis az agyadra!) Kikódolva: Melyik evben jelent meg a Steam Windowsra? Megoldás: 2003

    10) kódolás, Caesar módszer, 4-el kellett eltolni minden betűt. (Leírásban: ...senkinek se mondd el !!!4!)
    kikódolva: Mennyi gyök alatt tizenötezernyolcszázhetvenhat? Megoldás: 126

    11) Hogyan mosolyog az informatikus? Megoldás: ASCIIban be lehetett írni a smiley-t. vagy ( Elfogadott smiley-k: ALT+ 257, 513, 1025, 258, 514, 1026 )

    12) Hagyma=TOR =anonim böngészés= Láthatatlan web, Deep Web
    Wikipédia róla: Link

    13) 5.013128 -9.033852 Kordináták Greenville

    14) 1+2+3+4+5+6+7+8+9+10+11+12+13+14.......(a végtelenségig) = -1/12
    Bizonyítás: Link
    Wikipédia: Link

    15) Puzzle itt nem volt semmi nehézség Megoldás: LPMTQ

    16) Kódolás. Sok helyen ki lehetett kódolni,pl Itt.
    Első körben szerintem mindenkinek egyértelmű,hogy binary kódolás...ha az megvolt,akkor számok jöttek ki,amit egyszerűen fel lehetett ismerni (mivel kettessével áltak),és ASCII DEC / CHAR kódolásban újra kikódolni.
    Kikódolva: Mi Kuvait államformája Megoldás: Alkotmányos monarchia vagy Sejkség

    17) Raz Psychonauts

    18) A Kölyök -The Kid - Bastion

    19) Wei Shen Sleeping Dogs

    20) Az utolsó becsapósvolt,gondolom mindenki először a DSFIX-el és hasonlókkal próbálkozott ;] Megoldás: Steam

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák