Új hozzászólás Aktív témák

  • lao ce

    aktív tag

    válasz emitter #530 üzenetére

    ''szóval szerinted én egy lapon vagyok említhető egy muzulmán terroristával, vagy akár egy sima allahimádóval, aki hite nevében gyilkol ''

    atolvastam az ezzel kapcsolatos reszeket. ne haragudj hogy beleszolok, de szerintem ez a gondolata a hozzaszolasodnak atlepi a kulturaltsag kereteit, es (bar valoszinuleg ez meg mar az a mondatresz ami atlepi a felfogas kereteit) eppenhogy ezert merulhet fel a jogossaga a parhuzamnak.

    persze, ugy latszik ez mast nem zavar annyira, szoval biztos tevedek, ez az a hely ahol le lehet terroristazni 'sima allahimadokat' a keresztyeneknek. a sima taoista anyagyilkosok neveben beszelek egyebkent...

    no, meseljek mar viccet is ha egyszer ez a viccrovat:
    kicsit utananeztem ennek az evolucios hiszterianak :), es azt tapasztaltam hogy joszerivel meg az isteni teremtest favorizalok sem tagadjak a termeszetes szelekcio jelenletet, de azt mondjak hogy a fajokon beluli valtozas sosem lep at egy hatart, amitol uj faj jon(ne) letre. ebbol kovetkezoen (es masszoval) azt allitjak hogy a fajokat egymastol valamifele elore kodolt, atlephetetlen rendszer szeparalja el.

    nomost ezzel az elmelettel az a gond mint megtudtam, hogy ezt cafolni latszik a 'ring species'-nek nevezett jelenseg megfigyelese. kepzeljetek el adott fajokat lancszeruen, egymas mellett allva egy kezdoponttol a vegpontig, mindegyik a szomszedos fajoktol egy kis jellegzetessegben ter el egymastol de megis szaporodasi kozosseget alkot. ez a jellegzetesseg lepcsozetesen valtozik a populacio kornyezetenek valtozasaval (mondjuk ahogy egyre eszakabbra haladunk egyre vastagabb a bunda, feherebb a szin).
    a lenyeg az, hogyha a kezdeti es vegpontot gyuru szeruen osszezarjuk, es megvizsgaljuk az ott levo populaciot akkor azt latjuk hogy a ezek mar nem kepesek szaporodni egymassal.

    ebbol kovetkezoen egy populacion beluli, apro, lancszeru elteresek vezethetnek olyan mervu valtozashoz amelyek uj fajt hoznak letre.

    [Szerkesztve]

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák