Új hozzászólás Aktív témák

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz MageRG #22834 üzenetére

    Szerintem rosszul tekintesz erre a démon általi megszállásra. Eleve a démon akkor szállhat meg valakit, ha az bűnös, adott bűnt követte el, ezért nyílik lehetőség a "rossznak" a közelébe férkőzni - legalábbis én így tudom. Egy szent emberbe nem költözhetnek démonok.
    Az ember minden cselekedete, gondolata stb. felelősséggel jár. A dolgok, események között pedig ok-okozati kapcsolat van. Véletlen nincs. Innen, az anyagi világból mi nem látunk nagyon sok mindent és nem érthetjük az összefüggéseket, de sokak szerint az "odaát", a fizikán túli világ valóságosabb, mint az általunk tapasztalt matéria.
    A démon egyrészt valóságos, másrészt szimbolikus is, ahogy az anyagi világunk elemei (többszörös) szimbólumai a metafizikai létnek.
    A modern ember már egyáltalán nem érti ezeket, a középkori érthetett belőle valamit.
    Egyre anyagiasabbak, redukáltabbak és alacsonyabbszintűek a gondolataink, de az Evangélium története, illetve a Biblia ezen a szinten is hat, ezen a szinten is az igazságot reprezentálja.

Új hozzászólás Aktív témák