Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    Kik hát az igazi keresztények? Ezt a jelzőt senki sem sajátíthatja ki kizárólag magának. Istenországáról senki sem mondhatja, hogy itt vagy amott van. Mert az, Jézus szavai szerint „tibennetek van”. Nem külső keretek, nem egyes felekezetekhez, társaságokhoz vagy csoportokhoz való tartozás határozza meg a keresztény jelleget. Ez nem csupán történelmi, hanem értékfogalom. Ez lelki magaslatok, belső javak, erkölcsi értékek, jézusi igazságok követelését jelenti. Aki ezekkel nem bír, az legyen akár püspök vagy pápa, még nem keresztény. Amint a lelki javaimat senki sem veheti el, úgy a keresztény jelleget senki sem tagadhatja meg tőlem. Erről csak én magam mondhatok le. Nem mindenki, aki mondja Uram! Uram! megyen be a mennyek országába. Nem mindenki keresztény, aki e névvel dicsekszik, azonban sokan vannak akiktől e címet megtagadják, de azért igazi keresztények. :D
    www.unitarius.hu

    Bemásolás: elég ha csak azt sugallod, hogy mások (katolikusok) nem azok. És az is, hogy több hozzászólásodból is lehet ilyen következtetést levonni. De biztos én értem félre.

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák