Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Buthán #21200 üzenetére

    Sajnálom, hogy nem olvastad figyelmesen a hozzászólásomat. Nem azzal mentegetőztem, hogy más is csinálja, hanem azt próbáltam megfogalmazni sikertelenül, hogy egy eszmét nem minősít az, ha valakik visszaélnek vele. A gyermekrák elleni küzdelmet nem minősíti a gyermek rák alapítványnál megjelenő anyagi visszaélések, a nővéri munka értékét nem minősíti egy-egy fekete angyal tevékenysége...
    A kereszténység volt olyan brand egy időben, hogy hatalom megszerzése és megtartása érdekében kihasználták emberek, csoportok, mint ahogy a gyermek rák elleni küzdelmet is kihasználták emberek. H a a kereszténységről akarsz képet alkotni, akkor Jézust érdemes vizsgálnod...
    Én sem vagyok ideális mérőeszköze a kereszténységnek. Vagyok annyira önző és hiú, hogy könnyen ki lehet hozni a sodromból, és válok elfogulttá a vitáimban. De Jézus kereszthalála pont ezért volt... mert ami az embernek lehetetlen, az Istennek lehetséges. A kegyelem pont arról szól, hogy nem érdemlem meg. És az egyház tele van sok hozzám hasonló, nem tökéletes emberrel, és őket is a kegyelem tartja meg, nem a magas erkölcsisége. Bármennyire is szeretném, de nem vagyok jobb másnál, legalább annyit hibázok, mint más, annyi nyomorult gondolatom van, mint másnak...
    Egyetlen különbség, hogy engem Jézus "kezelésbe vett", és formál, változtat, már más vagyok, mint aki voltam.... de nem tökéletes. Így, ha hibát akarsz keresni az egyházban, a kereszténységben, csak a hívő embereket kel alaposan figyelned, és hamarosan siker koronázza próbálkozásaid. Elég a korábbi hozzászólásaim böngészni, ott is fogsz találni hibákat...
    De ez alól te és más sem kivétel...
    Ez nem egybemosása a bűnöknek, hanem ténymegállapítás, hogy minden ember megváltásra szorul...

    Vallástörténetbe inkább ne menjünk bele, láthatóan nem a te tereped, mert eléggé szűk a látóköröd.
    Érvek helyett nem szerencsés személyeskedésbe merülni... Drasztikusan rombolja a vitaszínvonalat,és nem túl elegáns... Fuss neki még egyszer, vagy hagyjuk abba. Ha arra vágyom, hogy valaki személyeskedjen velem, ott a kamasz lányom, rád nincs szükségem...

    Mivel a megelőző mondattal párba állítva érdemes olvasni, így eléggé nyilvánvalóvá válik az ellentmondás. De e legnagyobb baj, hogy Biblia tévedhetetlenségében hívő „keresztények” gyilkoltak másokat vagy vettek részt, segítették elő, szorgalmazták mások meggyilkolását. De neked ez nem probléma.
    A legnagyobb baj, hogy ezt még érvnek tartjátok...
    Korábban írtam, hogy a jakobinus diktatúra a "szabadság, egyenlőség, testvériség" nevében gyilkolt polgártárs. Erre is alkalmazd a logikád... De a tudomány nevében is gyilkoltak embereket pld náci orvosok...erre is alkalmaznád?

    Én megértem, hogy ezek borzalmas dolgok, de mint korábban írtam, ilyen az ember. Ha valamit lehet rosszra használni, meg fogja tenni.
    Mondj egy olyan nemes eszmét, amit nem használtak még fel gonoszságra! (Költői volt)

    Persze, egy álszentségből használt parafrázis. Ugyanis megint csak hosszas fejtegetésben mentegeted a keresztények (keresztyének, hogy ti se maradjatok ki) bűneit azzal, hogy „hát mások is…”.
    Sajnálom, hogy nem tudsz elszakadni a korlátaidtól, és nem látod, hogy nem tartja magát a kereszténység tökéletesnek, a kereszténység, Jézus megváltott, tökéletlen gyülekezete, akiket nagy dolgokra tesz képessé. A keresztény ember is tud igazságtalan lenni, és akár gyülekezeti szinten kirekesztő.. Van, amikor félreértelmezi az igét, és szeretetlen is tud lenni. Ezért van szükség segítségre Jézus személyében. A gyülekezet nem más, mint a társadalom egy szelete, amit kezelésbe vett Isten...
    Mindezek után hol látod az álszentséget?

    De te keresztény vagy, nem is ítélhetsz.
    Mert ezt mondod? És ha bíró vagyok egyjárási bíróságon?
    Amit kritizálsz bennem, azt gyakorlod az érveidben... ez nem korrekt...

    Ha ilyen hangnemet folytatsz, akkor ignorálni foglak, kérlek ne személyeskedj, és ne sértegess.. nem tudod ki vagyok, ne skatulyázz be azért, mert így egyszerűbb képet alkotni rólam...

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák