Új hozzászólás Aktív témák

  • Buthán

    csendes tag

    válasz kymco #21192 üzenetére

    Látom, nagyon szereted a tréfát, és szívesen összemosol bármit bármivel. Attól, hogy most keresztényeket üldöznek buddhisták, felmenti a keresztényeket az általuk akár a „társadalmi béke” érdekében elkövetett bűnök alól? Aligha. Mentegetni lehet, szorgosan meg is teszed.

    „A többieknek bonyolult szertartásrendszerük volt arra, hogyan befolyásolják isteneik akaratát…”
    Vallástörténetbe inkább ne menjünk bele, láthatóan nem a te tereped, mert eléggé szűk a látóköröd.

    „A kereszténység és a zsidó hit azt mondja…”
    Meg azt is:
    „Én mondottam: Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan”
    „Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok?
    Ha azokat isteneknek mondá, akikhez az Isten beszéde lőn…”

    „És ezzel mi a baj?”
    Mivel a megelőző mondattal párba állítva érdemes olvasni, így eléggé nyilvánvalóvá válik az ellentmondás. De e legnagyobb baj, hogy Biblia tévedhetetlenségében hívő „keresztények” gyilkoltak másokat vagy vettek részt, segítették elő, szorgalmazták mások meggyilkolását. De neked ez nem probléma.

    „Ez nem álszentség, hanem valóság, és Jézus egy történetének parafrázisa.”
    Persze, egy álszentségből használt parafrázis. Ugyanis megint csak hosszas fejtegetésben mentegeted a keresztények (keresztyének, hogy ti se maradjatok ki) bűneit azzal, hogy „hát mások is…”.

    „Ezért nem működik az önmegváltás”
    Erről pont semmit nem tudsz, csak hiszel valamiben.

    „Aki vallotta, hogy Jézus Krisztus Úr, az keresztény volt… Ez a vallomás akkor felért a felségárulással, mert csak a császárra lehetett ezt mondani…”
    Aztán nem túl sokára fordult a kocka, és 1300-1400 évig azért járt halála, ha nem ezt mondta valaki.

    „A bűnnek büntetés szokott lenni a következménye… És ez társadalmilag elfogadott…”
    De te keresztény vagy, nem is ítélhetsz.

    No, már megint megbántam, hogy olvastam és írtam.

    Csak nézek, Buthán.

Új hozzászólás Aktív témák