Új hozzászólás Aktív témák

  • zone

    őstag

    válasz kymco #21136 üzenetére

    Lukács szerint csak erősen kell akarni:
    23 Bizony, mondom néktek, hogy aki azt mondja ennek a hegynek: Emelkedjél fel, és vesd magadat tengerbe! - és nem kételkedik szívében, hanem hiszi, hogy amit mond, az megtörténik -, annak meg is adatik az.
    24 Ezért mondom nektek: higgyétek, hogy mindazt, amiért imádkoztok, és amit kértek, megkapjátok, és meg is adatik nektek.

    Márk szerint elég csak kérni:
    9 "Én is azt mondom nektek: kérjetek, és adatik, keressetek, és találtok, zörgessetek, és megnyittatik nektek.
    10 Mert mindaz, aki kér, kap; aki keres, talál; és aki zörget, annak megnyittatik.

    Jakab szerint az ima gyógyításra is használható:
    14 Beteg-e valaki közöttetek? Hívassa magához a gyülekezet véneit, hogy imádkozzanak érte, és kenjék meg olajjal az Úr nevében.
    15 És a hitből fakadó imádság megszabadítja a szenvedőt, az Úr felsegíti őt, sőt ha bűnt követett is el, bocsánatot nyer.

    "Az alapfelvetés hibás... A Biblia nem állítja, hogy tudományosan tökéletes és tévedhetetlen."
    Én sem mondtam, hogy tudományosan.

    "Nem a Biblia miatt volt rabszolgaság"
    Nem, de remek támogatásként szolgált hozzá. A Biblia megengedi a rabszolga-kereskedelmet és a rabszolgák verését, arról is ír, hogy örökölhetőek, mint bármilyen más ingóság. Viszont megtiltja a rákfélék fogyasztását.

    "A Biblia törvényei szabályozták az emberi kapcsolatokat."
    Pl. ha egy nőt megerőszakolnak, akkor a nőt hozzákényszerítik az erőszaktevőhöz. Zseniális.

    (#21138) borg25
    Szerintem felesleges találgatni, hogy milyen lenne ma Európa, ha másképp alakul a történelem.

    Fentebb írtam példát, hogy miért lehet gond, ha valaki vallásos. Az kevésbé problémás, ha valaki csak szimplán deista, ahhoz nem járnak dogmák. Ha egy hívő bronzkori és vaskori legendákat elhisz, az az ő baja, de ne próbálja ezeket az iskolákra erőszakolni. Én személy szerint nem választ keresek, hanem vita útján próbálok rávilágítani a vallásosság problémáira. Hogy a hit megtéveszthetőség, ami nem erény. Ha a Bibliában leírt Isten mégis létezne, én köszönöm, nem kérnék egy ilyen könyörtelen tömeggyilkosból.

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

Új hozzászólás Aktív témák