Új hozzászólás Aktív témák

  • vargalex

    Topikgazda

    Üdv mindenkinek!

    Elkészült az általam build-elt firmware 0.2-es verziója.
    MD5 checksum: 238539c750361b9425a23aa9a588d8b5
    Figyelem! Az MD5 checksum-ot minden esetben ellenőrizd frissítés előtt!

    Változások a 0.1-es verzióhoz képest:

    Új csomagok integrálva:

    - etherwake
    - luci-app-qos
    - luci-app-wol
    - qos-scripts
    - unrar
    - unzip

    Javítások:

    - Partícionáló/formázó felület visszajelzése javítva (az 0.1-ben sortörés nem volt a formázás során)
    - Partícionáló/formázó util átírva (néhányan jeleztétek, hogy nem mountolta helyesen, így a label alapú mountolásról átváltottam device alapúra)
    - Transmission config-ban az rpc_whitelist_enabled kikapcsolva (kívülről így már valóban elérhető a webes felület)
    - nem működő rdate szerverek eltávolítva a timeserver config-ból
    - qssbutton script gépelési hiba javítva
    - qos kikapcsolva (tesztelve)
    - WiFi MAC szűrés hozzáadva Luci alatti configolás lehetőségével
    - csomaglista bővítve (elérhető a http://vargalex.uw.hu/trunk/ar71xx/packages/ címen)

    A WiFi MAC szűrés Luci-n:

    A MAC-Address Filter értékétől függően:

    disable: szűrés kikapcsolva
    Allow listed only: csak a felsoroltak engedélyezettek
    Allow all except listed: a felsoroltak tiltottak (minden más engedélyezett)

    A mount-olás label alapúról device alapúra való átírása miatt, ha valaki a 0.1-es verzióról frissít (így nem akar formázni), akkor a firmware felrakása után Luci-ban a Mount Points-nál manuálisan kell beállítani a csatolási pontokat, majd egy reboot.
    A WiFi csakúgy, mint a 0.1-es verzióban alapban ki van kapcsolva, mert titkosítatlanul szerintem nincs értelme bekapcsolni, kódot pedig felesleges, hogy én adjak hozzá. :)

    A 0.1-es verzió megszűnt, a 0.2-es ugyanazon címről érhető el.
    Firmware frissítés ajánlott a 0.1-es verzió leírásánál található módon.
    Ha valaki az aktuális csomaglistából hiányol valamit, kérem jelezze, pótolom.
    Még mindig van a flash-ban 2.1MB szabad hely, így szükség esetén újabb csomagok kerülhetnek a firmware-ba (több kívánság esetén az NTFS támogatás a lista végére kerül :) ).

    [ Módosította: Viktor77 ]

    Alex

Új hozzászólás Aktív témák