Új hozzászólás Aktív témák

  • Jakesz

    őstag

    válasz #54072192 #26 üzenetére

    Nagyon is otthon vagyok a pc-s dolgokban, mivel 2013-ig (a ps4 beszerzéséig) pc-s voltam. Többszáz játékot halmoztam fel a steames accountomon, dobozos és digitális játékok kb fele-fele arányban.
    Ami a témát érinti, a gond eleve ott kezdődik, hogy a pc-sek nagy része egyáltalán nem hajlandó játékért fizetni ("minek fizessek egy játékért, ha ingyen is letölthetem, ráadásul multi sincs benne"), másik jelentős része meg csak jelentős akciózásokkor veszi rá magát. Némi haszon persze ezen is van, mivel sok kicsi sokra megy, de elhiheted, hogy a kiadóknak ez csak zsebpénznek minősül. Az új, teljes áron eladott játékok mennyisége folyásolja be érdemi szinten, hogy egy játék sikeres-e vagy sem.
    Azzal is tisztában vagyok, hogy a steames eladások nincsenek benne ebben a 672-ben, és jópár ezer biztos, hogy elkelt steamen (főleg leárazáskor), de mint említettem fentebb, hiába népszerűsödnek egyre jobban a digitális vásárlások, még akkor is inkább dobozosan veszik meg az emberek, ha van rá lehetőség, és ugyanannyiba kerül, mert nagyon sokan még mindig szeretik, ha van lemez és tok.
    Arra reagálva, hogy felesleges a dobozost megvenni, mert az is steames, ez pont, hogy fordítva igaz. Pont, hogy ragaszkodnak a pc-sek a Steamhez, ahogy én is tettem. Szerettem aton gyűjteni a játékokat, van egy egységes platform, ahol minden játék elérhető, és megmaradnak a játékok a lemez birtoklása nélkül is.
    A ps3 feltörésének semmi köze ehhez, mivel egy konzolt hiába törnek fel, akkor is több millióan megveszik a játékokat. A pc-s warezra is tojnának a kiadók, ha érdemi eladások is lennének, néhány címen túl.
    Ha már a végén a Codot megemlítetted, akkor példának okáért fel is hozom, hogy anno az MW2, ami kb az utolsó rész, ami legendásan jó lett, mindössze 5%-os pc-s részesedéssel rendelkezett. Pedig arra még nem lehetett azt mondani, gagyi mint a mostaniak, és ezért nem vették, plusz abban az időben a digitális vásárlások még alig voltak elterjedve, szóval erre sem lehet hivatkozni, hogy ezt a kis számot megdobják a steames eladások.

    Szóval kár szépíteni a dolgot, a pc-s játékeladások siralmasan rosszak, pár kivételtől eltekintve.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák