Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz .Szaki. #442 üzenetére

    A Samsungot szerintem kihagyhatod a felsorolásból. Már régóta nem másolja az almát.

    (#444) aujjobba

    Azt nem értem, miért a Note9-et hasonlítjátok össze az Xr-rel? Nem is egy ligában játszanak.

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • opr

    veterán

    válasz .Szaki. #442 üzenetére

    Abszolut egyetertek a nagyreszevel annak, amit irtal! Mind a ket tabor tele van birkakkal, akik hajlandoak egyre tobbet fizetni egyre kevesebbert. A hulye droidos gyartok annyira rohannak az apple utan, hogy ha uj csucs telefont akarsz, valasztasod se lesz 1 evvel kesobb.

    A fulhallgatot akkor rosszul tudtam, de amugy az van, hogy eleg keves droidos gyarto pakol ertekelheto fulhallgatot a keszulek melle. hTc, talan Samsung es kifujt, a tobbi ilyen ketpalcas piaci vacak.

    De amugy, nezzunk meg egy ~3 evvel ez elotti csucsmodellt funkcionalitas szempontjabol. Mi valtozott?
    Vizallobb nem lett. Infra nincs. Jack nincs. Nagyobb felbontas nincs. Cserebe nott a kijelzo atmeroje (bar szivem szerint ezt is a hatranyok koze sorolnam), meg vekonyabb lett 0.3mm-el, ami ugye nagyon fontos.

    Szoval, az van, hogy velemenyem szerint a teljes okostelefonpiac jelenleg egy hatalmas kalap fortyogo szar ugy, ahogy van. Raadasul abban is teljesen igazad van, hogy ugyan azok a szepeletuek, akik nagy mellennyel savazzak az apple egy-egy dolgat, milyen lelkesen magyarazzak meg ugyan azt a faszsagot, amikor a "sajat" gyartojuk rukkol elo vele egy evvel kesobb. Szanalmas.

    Csak gondoljuk vegig, mi mindent dobtunk el magunktol az elmult par evben, onkent, nemi extra (~2mm) vekonysagert cserebe:
    - cserelheto akkumulator
    - jack csati
    - infra
    - strapabiro keszulekhaz (Regi jo fem/fem-muanyag hazak, istenem de jo fogasuk volt)
    - egy kezzel kezelheto keszulekek
    - szerelhetoseg(!)

    Igy hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos van meg, ami nekem fel se tunt.

    Es, meg egyszer, ez nem az apple sara. Az apple, mint marka es ceg, zsenialisan csinalja a dolgait. A problema, hogy nincs valos alternativa, mert mindenki csak oket masolja, mindegy, mekkora okorseget csinalnak. Es ezt egyszeruen nem tudom felfogni.

    A google oldalarol is a legnagyobb innovacio az elmult 4 evben az volt, hogy rajottek, hogy ha atnevezik, el tudjak adni a nexust iPhone arban. :(

    Szerk: Amugy, az apple 'legyen lehetoleg minden vezeteknelkuli' celjaval 100%ban egyetertenek, HA ezt ugy csinalnak, hogy nyujtanak valos alternativat sebessegben, minosegben, stb. Esku en lennek a legnagyobb tamogatojuk, ha mindezt ugy csinalnak, hogy nem csak elvesznek, hanem cserebe adnak is valamit.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák