Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sviba

    tag

    válasz Wolverine #12 üzenetére

    Egyértelmű hogy inv1susnak lövése sincs a wowról, de... Igazából az összes wowos egy adatbázisban található számok növeléséért harcol, amit idővel kitörölnek. Nem tudni mikor, nem egyhamar, de ki lesznek törölve. Ezzel szemben egy vér FPS játékos évekig játszik 'unalmas' Q3-at meg codokat, csét, ahol nem letárolva lesznek az adatai, hanem élete végéig megmarad benne a tulajdonság hogy jól játszik. Amit a büdös életben nem törölhet ki senki. És hát... a cb-eu ladderen, amikor a top clan ellen játszol és hajszál választ el a győzelemtől... és rajtad áll hogy be tudod-e lőni azt a fraget és még 10 ember boldogsága, vagy szomorúsága múlik azon az 5 másodpercen... Minden csak nem unalmas.

    [ Szerkesztve ]

    A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

  • sviba

    tag

    Kollektíven válaszolva.:
    (5 éve wowozom, és 4 évet q3aztam napi szinten csak a miheztartás végett)

    Egyetlen szóval nem mondtam hogy nem kell skill, vagy kevésbé igényel skillt. De mindenképp más. A wowban karaktered van, meghatározott talent speced, (pve-nél az EJ-féle cookie cutter buildek, a meghatározott rotákkal, pvp-nél meg survivability-utility talentek). Ezeknek van egy elméleti maximuma, és csak rearrangementekkel tudod meglepni az ellenfelet. Ami kurva nehéz, az az hogy egy 3v3 arénában nem csak saját magadra kell figyelni hanem plusz 5 másik emberre, és hatványozódik a lehetőségek száma. Aztán ha valaki mást akar az lsd-nél csinálni, nem is nagyon van esélye (nyílván sarkítok). PvE-ben pedig a meghatározott taktik minden boss-ra, nem egy óriási randomfaktorral. (különben minden casual elvérezne). Azt meg ti is tudjátok hogy a top guildek (paragon, ensidia), most is zöld-kék gearbe kezdtek raidelni, aztán amikor valamelyik elérte azt a kritikus pontot hogy már elég gearjük a world firsthöz, megcsinálták. Ritkán csúszott el a taktikon a fight.

    Egy fps-ben nincs elméleti maximum, csak a te saját határaid azok ami korlátoznak.

    Amit mondani kívántam: Összehívom a régi haverokat egy saját q3 szerverre lődözni, röhögünk hogy milyen lámákká váltunk. Ezt bármikor míg élek megtehetem.
    WoW (remélem 10 évig még kitart): Server shutdown. Soha az életbe nem wowozhatsz többet. A karaktereid elvesznek, és rájössz abban a pillanatban hogy számokért szenvedtél, egy vállpáncél ikon mellett.
    Persze nyílván ezt a blizzard nem akarja majd, hanem valahogy megoldja hogy otthon lan-ba vagy saját szerveren lehessen használni a karaktereket, és akkor ugyanúgy lehet játszani, de... Az már nem 'hivatalos'. És nem hagyom ki a történetfaktort sem. A wownak van, és én például az egész wotlkot ezzel 'éltem túl'. (ahogy te is Wolverine, ha jól emlészem ezt írtad)

    A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

Új hozzászólás Aktív témák