Új hozzászólás Aktív témák

  • Rambovits

    senior tag

    válasz rihi1 #89751 üzenetére

    Régen minden jobb vót!

    Nekem ez az első autóm, autókereskedő ismerőstől vettem, ismerem az előéletét, tudom mit költött rá ő, és tudom mit költöttem rá eddig én. Sajnos minden autóra költeni kell. Megvettem volna az a3-at, ami ott ált nála, de lebeszélt róla, mert egyszerűen az az autó nem az én fizetésemre van kitalálva.
    Amit eddig cseréltem:
    - vezérlés + vízpumpa +olajcsere + szűrőcsere (6k+18k+munkadíj (14k))
    - lambdaszonda (21k)
    - lengéscsillapító gumiharangok (5k)
    - stab rúd (12k munkadíjjal)
    - első szilent (8k munkadíjjal)
    - kipufogó flexi cső (8k munkadíjjal)
    - Fűtés előtét ellenállás (5k)
    - Meg a szokásos olaj+szűrő+gumi.
    - szelepfedél tömítés (2k)
    - kartergát visszavezető cső (4k)

    2012 októberében vettem, azóta 18k km-t mentem vele (fél éve kb alig veszem elő, mert új munkahelyem van, ide meg busszal járok)

    Amit most cserélni fogok:
    - belső levegő keringető (fűtéshez) motor + előtét ellenállás, a motor csapágya halálán van, amitől hajlamos megszorulni, amitől leég az előtét ellenállás, már bánom, hogy először nem egybe cseréltem a kettőt.
    - olaj + szűrők
    - tetőkárpit levált, el kell vinnem kárpitoshoz
    - fűtés hőfokállítása bináris (megfagy-leizzadsz), elvileg egy kis ragasztó megoldja a dolgot.
    - bal elejében kopog valami, azt a szerelő meglesi majd
    - miután tavaly fennakadt az első lökhárítóm egy padkán, az amúgy is javított ablakmosó folyadék tartályom elengedi az összes levet, így az is csere.

    Ez csak egy olcsó sz*r skoda fabia, ha ugyanezeket kellett volna megvennem audira, bmw-re, ráadásul kedvezmény nélkül, akkor a gatyám is ráment volna.
    Ezek ellenére nem bántam meg, hogy megvettem. Fater thaliája egy remek kis autó, mégis 2 hetente van vele szerelőnél (igaz sokszor azért, mert ő is fukar mint az átlag magyar, és ha vezérlést cserélünk, akkor elég a szíjakat, a szíjfeszítőket minek, stb.)

    Bocs a hosszú HSZ-ért, itt egy krumpli.

    [ Szerkesztve ]

    A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

Új hozzászólás Aktív témák