Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sm4e86

    csendes tag

    válasz ρσгτσ #232 üzenetére

    Én se számítok rá. Valamivel biztos erősebb lesz, mint a Switch, nem hiszem, hogy versenyezne a Playstation 5-tel.

    Sőt, megítélésem szerint a Nintendo az egész karrierje során egyszer vívott csak tudatosan konzolháborút: Super Nintendo vs. Sega Mega Drive. Se a PS mellett nem vehető komolyan a N64 kazettás rendszere, se a PS2 mellett a GC kis lemezes formátuma.
    Én úgy tippelem, hogy nagyjából akkor döntötte el, hogy saját útra fog lépni, amikor látta, hogy a Playstation CD-s rendszerének megvannak a maga hibái (pl.: töltési idő), és saját útra lépnek. Az 5. generációt egy elvesztegetett generációnak tartom, mert a Sony a gyengébb hardvere miatt nem tudta kiaknázni a CD-ben rejlő lehetőségeket, ezért zenével töltötték meg, ahogy a Nintendo a kazettás rendszer miatt nem tudta kihasználni az erősebb hardver lehetőségeit. Hogy mennyire nem ismerte a Nintendo a saját konzolját, jól jelzi, hogy mennyit fejlődtek a versenyjátékok: Mario Kart 64 - Diddy Kong Racing - F-Zero X.

    A 6. generáció már valamivel jobb volt, mert sokkal tartalmasabb játékok jöttek, de tősgyökeres Nintendósként akármennyire is bosszantott, hogy a gamer média csak PS2 - XBOX párharcról beszélt, a GC-t meg szinte teljesen kihagyták a szórásból, legbelül tudtam, hogy a valóságot írták meg. Ez azóta is így van, csak annyi a különbség, hogy a népszerűbb Nintendo konzolok jobban fókuszba kerülnek.

    És ez a trend megmarad. A Nintendo az új konzoljával sem a riválisokkal fog harcolni, hanem a rajongók kegyeiért (és pénzéért).

    https://supermario4ever.wordpress.com/

Új hozzászólás Aktív témák