Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz lugosi #21134 üzenetére

    Elnézést, kifutottam a szerkesztési időből, mire észbe kaptam:
    - használtat nem szeretnék venni,
    - hifiman iem-em van, azzal meg vagyok elégedve ezért néztem a márkán belül
    - sennheiserem is van kettő, azokkal is meg vagyok elégedve, ezért néztem még ezt
    - egy dolog nem érdekel egyáltalán, hogy hogy néz ki, tőlem lehet irtózatos ronda is a fejhallgató, a lakásból csak költözéskor viszem ki, és mivel a fejemen van a szemem látótere mögött, így... :)

  • Ati1979

    veterán

    válasz lugosi #21134 üzenetére

    A hifiman he-500 planar magnetic, és nem is könnyen hajtható. Az fiio e17 nem megfelelő hozzá. :N

    Amennyiben ilyen szintű fejhallgatót szeretnél vásárolni mindenképpen érdemes költened normális dac-ra és fejhallgató erősítőre. Ezek hiányában a fejes csak önmaga árnyéka lesz és még az is lehet, hogy halkan fog szólni.

    Ugyanez vonatkozik a hd600-ra is.

    Az 598 sokkal gyengébb mint a hd 600 / 650. A hd 800 megjelenése előtt a hd 600 majd a 650 voltak a sennheiser cég csúcsmodelljei és a mai napig megállják a helyüket.

    Az 5-ös széria (kiv 580) közelében nincs hangzásban a 6 osnak. Tudásukhoz képest általában túlárazottak.
    Viszont könnyebben hajthatók.

  • Dave™

    nagyúr

    válasz lugosi #21134 üzenetére

    Futólag átolvastam, a következőt tudom javasolni: az asztali erősítő erős kompromisszum tud lenni, tehát ez gyenge láncszem lesz a képletben. Érdemes lehet a keretet megosztani valami használhatóbb fejhallgatóerősítő és a fejhallgató között. Az nem is igazán számít, hogy hány ohmos a fejhallgató, ez ennél összetettebb. A fejhallgatómárkák illetve típusok között jelentős különbségek vannak stílusban, vagyis teljesen máshogyan közelítik ugyanazt a témát. Az egyik hidegebb és analitikusabb, a másik melegebb és zeneibb, de mindkettő lehet lineáris. Az on-eart (supra aural) otthonra biztosan hanyagolnám kényelmi okok miatt, maradj a circumnál. Közelebbi ismerkedésre javaslom a HD580, DT880, ATH-AD900 és a K550 típusokat.

    HD598-at semmiképpen ne vegyél annyiért, ugyanaz igaz rá mint ami a momentumra is. Olcsón jót pl. a K550-el lehet elérni, 50 ezer Ft újan és abszolút helytáll az erős középkategóriában is.

    [ Szerkesztve ]

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz lugosi #21134 üzenetére

    Üdv !
    Nem akarlak terelgetni, de innen azt mondanám, hogy menj el hallgatózni!
    Én első körben www.nomono.hu-t ajánlanám, mert ott minőségi dac-on minőségi erősítőn tudsz minőségi fejest meghallgatni és véleményt alkotni.

    Első körben ha otthoni hallgatás a cél akkor csakis nyitott fejes:
    60-80k között Beyerdynamic DT880 vagy DT990 250 vagy 600Ohm-os verzió (Inkább 600)
    100-130k között Beyerdynamic T90 (zártba esetleg T70)
    (Sennheiser HD600/HD650 ha nagyon tetszik akkor használtan 50-60k körül érdemes keresgélni, mivel fele annyit ér mint az új ára...)
    AKG K701/Q701 esetleg? (Csakis meghallgatás után szabad venni.)
    Feljebb: Használtan a tuti Audize LCD-2 (170-200k között) valószínűleg minden élményt kielégítene. Illetve a Beyerdynamic T1 is használtan értelmes választás 150-200k között.

    Sennheiser HD598-at elfelejteni... Hangban éppen 40k-s színvonalat ha nagyon könyörög eléri... :W Mint minden sennheiser ez is nagyon túlárazott...

    Asztali erősítő nem hiszem hogy járható út... Az esetek 99.9%-ban nem az. :R

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

  • SOAD19

    addikt

    válasz lugosi #21134 üzenetére

    Esetleg egy AD1000-esnek is utánaolvashatnál. Könnyű meghajtani, és elég tűrhető fejes szerintem. Komolyzenéhez, és jazzhez még jó is szerintem. Nem rég még, egyik régi itteni tagunk (ntomka) próbálta eladni az övét jó áron, nem tudom végül sikerült-e, bár az adatlapján még ott szerepel, úgyhogy valószínű még meg van neki.

    [ Szerkesztve ]

  • .DLL

    veterán

    válasz lugosi #21134 üzenetére

    Szia,

    én is a Beyer DT880 Editiont vagy T90-et ajánlanám, a DT990 szellősebb full nyitott, de jobban kiemel mélyben és magasban, nem valószínű, hogy tetszene. A T90 nagyon finom darab, de meg is van az ára, és nem biztos, hogy a jelenlegi rendszered kihasználná minden részletét, viszont időtálló német minőség, tehát lehet rá építeni a későbbiekben.

    Kamerer:

    Légyszi menj már el, hallgass meg 1-2 superluxot és takstart, fél éve csak azt látom, hogy még mindig nem tudsz rájuk mit írni, mert még nem hallottad. Nameg arra is kíváncsi lennék, hogy a kammereri inerciarendszerben hova helyeznéd őket. :D

    (P.H.)

  • Dorien

    veterán

    válasz lugosi #21134 üzenetére

    Kb. 2x annyit érdemes költeni a láncra (DAC/AMP), mint a fejesre. A Sennheiser HD650, HD600, HD580 valószínűleg jó választás lesz, de csak használtan, újonnan jobb fejesek is vannak olcsóbban. Én a nyitott Beyer-eket hallgatnám meg a helyedben. DT880, DT990, T90

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • #71562240

    törölt tag

    válasz lugosi #21134 üzenetére

    No, ilyen összegek elköltése tényleg megér nagy odafigyelést, úgyhogy vedd nagyon komolyan, hogy minden tanácsadó arra hívja fel a figyelmet, hogy mit hallgass meg, nem pedig arra hogy mit vegyél meg. Ez fontos, mert neked kell döntened a saját élményeid alapján, a saját rendszeredbe illesztendő. Menj el az iPoddal a megfelelő helyekre hallgatózni, az iPodoknak egyrészt relatíve nem rossz a hangminőségük, tehát képesek támpontot nyújtani, másrészt arról is képet kapsz vele, hogy adott fejhallgatót mennyire képes meghajtani egy kisteljesítményű mobil lejátszó. Ezt azért mondom, mert bár valószínűleg hasznos lehet adott kategóriájú Fiio mobil DAC-erősítő vétele az iPod mellé, de ezt se tedd meghallgatás nélkül, mert megeshet, hogy a meghallgatás hatására úgy döntesz, hogy az iPod mellé inkább nem veszel mobil erősítőt, hanem inkább annak az árát is a fejhallgatóba fektetnéd. Merthogy az nem egyenes vonalú, hogy adott Fiio adott pénzért milyen és mekkora javulást hoz vagy nem hoz adott iPodhoz képest. Érdemes lehet előzetesen alaposan meggyőződnöd róla, ha van rá mód.

    Gondolom van a hangkártyádon koax (SPDIF) digitális kimenet, ez esetben lehetőleg arra kösd a DAC-ot, mert az jobb szokott lenni mint az optikai - persze a koax kábel se legyen gagyi.

    Az asztali erősítőkben általában alapfokú fejhallgatóerősítő van, így, bár nem írtad, hogy melyik az az erősítő, de gyakorlatilag biztosra vehető ennek fényében, hogy a fejhallgatóra szánt összeget érdemes lenne megosztani a fejhallgató és egy arányos fejhallgatóerősítő között.

    Én is ajánlok egy-két fejhallgatót meghallgatásra, de nem a többiek ajánlatai helyett, mert azok is nagyon jó ajánlatok, én is ajánlom őket, hanem kiegészítésképpen, hátha ezek jobban tetszenének. Tehát azzal kezdem, hogy én is ajánlom a többiek által ajánlottakat, és megerősítem, hogy a HD598 vonala csak a számozásban áll látszólag közel a HD600 vonalához, de jelentős kategóriakülönbség van köztük, tehát a HD598-ban ne gondolkozz az adott körülmények között.
    Természetes hangzást keresel, nekem éppen ebből a szempontból nagy kedvencem a 300 dolláros B&W P5 és a 400 dolláros B&W P7. Ezek szerintem zseniális hangú fejhallgatók, az adott árban én minden bizonnyal ezeket venném, de felhívom a figyelmet, hogy az itteni fejhallgatókedvelők zöme túlárazottnak véli a P5-öt, már akinek van már tapasztalata vele, a P7-tel pedig még kevesebbeknek van tapasztalata, de azt se vélik best buy-nak, tehát ez az ajánlatom különvéleménynek tekintendő, mindenképpen csak alapos meghallgatás fényében veendő komolyan - az Aymara boltban az Aranykéz utcában alaposan meg tudod hallgatni őket (a Mammut-beli MM-ban levő P5 példányról azt tapasztaltam még tavaly, hogy a meghibásodása után inkorrektül javították, tehát ne azt hallgasd, nem a sajáthangját hallod belőle). Ezekben a B&W-kban is van mélykiemelés, főleg a P5-ben, de szerintem körülbelül akkora szintű, amennyit a szöveged szerint tudomásul veszel, miszerint valamennyire szükség van egy fejhallgató esetében. A P7-nek elsősorban a technológiájából következően minden eddig általam 150ezer alatt hallott fejhallgatótól eltérő (nagymértékben életszerű) hangja van, - a többieknek mondom: ígértem itt régebben, hogy írok róla részletesen, lehet hogy egy-két napon belül megteszem. Külföldről véve feltehetőleg olcsóbban megoldhatóak, mint az itthoni 90ezres és 120ezres áruk, illetve a P5-ből alkalmasint kaphatóak refurbished példányok 70ezer körül. A harmadik kiegészítő ajánlásomon valószínűleg sokan meg fognak rökönyödni: Monster Beats by Dr. Dre MixR. Én is megrökönyödöm magamon, általánosságban véve eléggé utáljuk itt a Beatseket, mert a hatalmas reklámköltségük mellett a hangkarakterük is ostoba és pocsék, ritka kivétellel. Az egyik ilyen kivétel a MixR, amit már mások is említettek itt, mint olyan Beatset, amelynek komolyan vehető (viszonylag természetes, tiszta, viszonylag enyhén mélykiemelt) hangja van, de túlárazottnak tartják, legalábbis az itthoni előnytelen, 75ezer körüli árán, ám külföldön szimpatikusabb 250 dollár a listaára (persze plusz ÁFA, vám...), és persze olcsóbban is van, csak nagyon kell vigyázni vele, mert vannak nagyon ügyes hamisítványok belőle. Meghallgatni meg tudod az Apple márkaboltokban, nagyon jól illik a hangja az iPodhoz. Szépen, tisztán, alacsony torzítással szól, - a tere összenyomottabb az átlagosnál, nekem emiatt is szimpatikus. És imádom, ahogy felfekszik a fülemre és a fejemre, "élvezettel" viselem. Szerintem 60-70ezer alatt nem kapható ilyen típusú audiofil karakterű hang, - de hangsúlyozom, hogy szerintem, ugyanis, ahogy .DLL kolléga is utalt rá, a Kamerer-féle fejhallgatós koordinátarendszer általában eltér a fejhallgatózók többségének koordinátarendszerétől, tehát megvan a veszély, hogy Kammerer eleve hülye ehhez.

    Nos, feltétlen hallgatgasd meg azt a 7-8 típust, ami előkerült ajánlatként, és utána, a választásod fényében derülne ki, hogy mennyi pénzed maradna fejhallgatóerősítőre az asztali erősítőd kiváltása végett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák