Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • neopaszta

    csendes tag

    Sziasztok,

    Kis segítséget szeretnék kérni. Utoljára 7 éve vettem TV-t, ami 2 napja adta meg magát, így eljött a pótlás ideje. Két TV között vacilálok: LG 55UK6300MLB és Samsung 55NU7023.

    Szerintetek melyiket érdemes választani? Vegyes felhasználásra kell. Nézünk rajta napközben sorozatot és esténként elég sok filmet is nézünk, rendszeresen. Alapvetően egy laptop mindig rá van/lesz kötve HDMI-vel és a tartalomlejátszás első sorban erről fog érkezni. A tv a nappaliban lesz, ami a nap nagy részében napos, illetve egy nagy kanapé előtt van, amiről alap esetben szemből filmezünk, de előfordul, hogy a széléről (a kanapé 3,4m széles, szóval a széle se jelentene rossz betekintési szöget).

    Ezt az összehasonlítást találtam, ami a leegközelebb van hozzájuk: [link]

    Alapvetően LG párti vagyok (az előző is az volt) a jobb betekintési szög, az IPS panel, iiletve a jobb csatlakozási paraméterk miatt). Viszont most, ahogy olvastam a fentebbi összehasonlítást elgondolkodtam a kontraszt és az "igazi" fekete kérdésén a samsung-gal kacsolatban. Valóban ennyire elős a difi a két TV között? Megéri csak e miatt a Samsungot választani?

    Még annyi, hogy olvastam, hogy a samsung nem tud valmi 24p judder fix-et. Ez mit jelent? Mindennapos használatban gondot jelent?

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák