Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Delirious

    tag

    Hali!

    Rendeltem gépet összeszereléssel, nem akarom megnevezni melyik nagy hazai webshoptól.
    A lényeg i5 10600k és ASUS TUF GAMING B460-PLUS alaplap, kifizettem előre mindent. Előtte leveleztünk, mert másik procihűtőt és házat (abba pedig három plusz ventit) ajánlottak. Minden oké volt, miután megrendeltem küldtem egy egyeztető emailt. Azt írták, hogy mivel a CPU amit rendeltem tuningképes, ezért ha húzni akarom válasszak más alaplapot, mert ezzel nem lehet. Na itt piszkosul felcsesztem magam, mert az előző illető akivel leveleztem ezt a problémát nem dobta fel. Nem akarok egyébként tuningolni, max. a procit Turbo módba futtatni, ami talán több mag esetén 4,5 GHz. Gondolom azért a Turbo Mode-ot tudja ez az alaplap? Vagy azt sem? Köszi, csak ez az egy dolog érdekelne.

  • Delirious

    tag

    válasz Kaci84 #100551 üzenetére

    Ez Intel Core i5 10600K Avenger Edition processzor (BX8070110600KA) 1300 forinttal olcsóbb mint ez Intel Core i5-10600 BX8070110600 processzor. Akkor nem érdemesebb venni a k-st? Már kifizettem előre, szóval maradok Intelnél, valószínűleg régimódi vagyok.
    Játékra kellene 1080p-n 4690k-t váltana, egy ASUS TUF-RTX2060-6G-GAMING 6GB GDDR6 VGA-m van. Szándékosan rendeltem csak 2666-os ramokat, Intel oldalán azt írják ezt támogatja és sajnos nem vagyok milliomos sem. Azért maradnék a B460-as lapnál, mert az előző procim hiába "k" és hiába van "Z" lapom soha nem tuningoltam, max turbóra állítottam.
    Ha ugyebár a B460 tudja a turbót.

    https://www.tomshardware.com/news/intel-B460-H470-motherboards-overclocking-asus

  • Delirious

    tag

    válasz Wilks #100554 üzenetére

    Nem hibásak, nem ezt mondtam. Az egész úgy indult, hogy küldtem egy mailt felsorolva a tervezett termékeket és kértem a segítségüket és véleményüket. Akivel leveleztem az, leírta mit kellene cserélnem a konfigban, azokat ki is cseréltük és több levélváltás történt. Egy szóval nem mondta, hogy másik alaplapot javasolna, miután megrendeltem és kifizettem a megbeszélteket, kaptam a választ, hogy kellene cserélni a lapot ha tuningolni szeretnék. Gondolom azt már nem ugyanaz a személy írta.
    Tehát nem hibáztatni akarom őket, csupán nem tudom, hogy tényleg kellene-e nekem egy lényegesen drágább alaplap ha nem akarok tuningolni, max turbóra állítani (ha ezt tudja a B460).

  • Delirious

    tag

    válasz Kaci84 #100559 üzenetére

    Akkor elmondanám a gondolataimat és bizonyos szinten egyet is értek veled.
    - Bolttól tanácsot többnyire nem szoktam kérni, viszont tőlük már több alkalommal vásároltam és ismerőseim is, mindig probléma mentesen.
    - Az előző két procim is "k"-s volt, igaz a másodikat villámkárban kaptam egy Asus Z97-A lappal. Az első procim azért lett szorzózár nélküli, mert hátha majd tuningolok, nem történt így. Jelen esetben mivel a 10600k 1300 forinttal olcsóbb is volt mint a sima, gondoltam akkor inkább azt veszem.
    - Nos, Intel vs Ryzen ebben nem vitatom, hogy igazad lehet, mégis maradok az Inteleknél ebben a korban az ember nehezen akar változni, de lehet a következő majd már az lesz.
    - Intel honlapján a támogatott ram 2666-at, tuningolni nem akarok.
    - A bolt árai vegyesek, de többségük igen jó. Ha egyesével rendelgetem meg a dolgokat, akkor a déli határszéli kisfalunkba, a kiszállítás miatt tuti nem lesz olcsóbb a végösszeg, itt nincs sajnos semmi csomagpont vagy csomagautomata. Még összeszerelést is kértem ami plusz pénz, előző gépemet én szereltem össze (most hat éves) de inkább szakemberre bízom.
    - Igen miután kifizettem és kaptam az említett utolsó levelet tőlük, idejöttem leírtam a történeket, amelyek végén ezt írtam: "Gondolom azért a Turbo Mode-ot tudja ez az alaplap? Vagy azt sem? Köszi, csak ez az egy dolog érdekelne." Igazából kaptam sok egyéb hasznos infót is, de sajnos ezt a fórumot csak későn találtam meg.
    - Igen arra, hogy régimódi vagyok nincs mentségem. Van aki akkor is BMW-t vesz tizedszerre is, ha van ár-érték arányban jobb is, mondjuk én pont BMW-t soha nem vennék.

    Köszi mindenkinek a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák