Új hozzászólás Aktív témák

  • tothjozsi96

    addikt

    Sziasztok!

    Otthoni konfigomban ASRock B365M Pro 4 + i7-8700 van, a probléma röviden annyi hogy én próbáltam kitolni a power-limiteket, viszont maga a processzor terhelésre, akár egy video renderelés esetén is elég komoly, akár 150W TDP-ket generál amit nem is értek hogy, tesómnak 8700K + ASUS Z370-A van, ott ~110W környéken megáll és tartja az órajeleket.

    Röviden nem tudom mi lenne a jó megoldás, mATX konfigról van szó.
    Gondolkodtam az 1200-as foglalaton viszont ez inkább egy budget gép.

    Az a problémám az LGA1200-ra való váltással hogyha eladom a 8700-at az árából tudok venni egy i5 10400-at ami egy tök jó processzor, viszont hogyha később szeretnék egy izmosabb CPU-t, ismét szórakoznom kell a power-limittel mivel nagy valószínűséggel "B"-s alaplapot vásárolnék, Z490M elég drága.

    Z390M alaplapokat nézegettem, az MSI Z390M Mortar tetszetős, nem tudom milyen vélemények vannak itt róla. Később akár ebbe is mehetne egy i9-9900(K), bár ahogy írtam is nem ez a cél, nekem elegendő a 8700 tudása és szerintem így olcsóbban megúszom a dolgot minthogyha váltanék 1200-as platform-ra, de cáfoljatok rám ha nem így van!

    ASRock B365M Pro4 talán olyan ~20k környékén eladható és 30k ráfizetéssel tudnám megvenni a Z390M Mortar-t. Nem tudom mennyire halott ötlet.

Új hozzászólás Aktív témák