Új hozzászólás Aktív témák

  • Fido01

    aktív tag

    Sziasztok!
    A kérdésem csak részben vág a témába, viszont a topicot olvasva (és úgy általánosságban a prohardveres közeget látva) biztosan van aki ötlete előrébb visz engem :)

    Tehát a sablon szerint:
    Nem: Férfi
    Kor: 30 év
    Hely: Békés megye
    Végzettség: BCE BSc diploma közgáz
    Nyelv: Angol (korábban C1 szinten ment, évek óta nem kell használjam, most kezdek neki tanárral újra)
    Pozíció: gazdaságvezető helyettes (kb 10 fős csapattal, 5 éve)
    Cég típusa: államháztartás
    Fizetés: Br. 550.000 Ft
    Cafeteria: Évi br. 400.000 Ft
    Bónusz: jelképes (br 20-30e Ft/év :D )
    Egyéb juttatás: nincs

    Karrierválságban vagyok már egy ideje és úgy érzem meg is ragadtam. Olvasva itt a kommenteket, illetve az ilyen-olyan salary guideokat nem csak érzetre siralmasan alacsony a fizetésem, annak ellenére, hogy helyi viszonylatban nem keresek rosszul.
    Mivel az éves béremelések már az inflációt se követik le így váltani szeretnék, de nem tudom milyen irányba induljak és ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy tisztábban lássak reálisan milyen lehetőségek vannak az országban. Feleségem a Budapestre költözés gondolatától is rosszul van így az nem opció.
    Munkavégzés helye szerint az alábbi opciók vannak:
    1, napi bejárás Szeged (80km) Békéscsaba (50km) ez nem okozna gondot nekem megfelelő kompenzáció melett
    2, full remote, esetleg 1-2 hetente 1 nap Budapesti (230km) iroda, vagy akár külföldi remote
    3, költözés nyugati régióba az országban Veszprém környéke, Pécs környéke ami talán páromnak is tetszene

    Szakmai oldalról pedig azzal vívódok, hogy merre induljak.
    1, a mérlegképes képzésből a záróvizsgám van hátra (viszont utána 3 év mire kamarai tag leszek) értelemszerűen alkalmazottként azzal se fogok sokkal többet érni, de indíthatok vállalkozást
    2, pénzügyi vonalon fejleszteni magam tovább, de milyen irányba? MBA?
    3, és ami miatt talán van helye itt, átképezném magam IT területre. Ez nem új ötlet tőlem, anno elkezdtem a prog infó bsc-t de hamar abba is hagytam az alapozó tárgyak miatt (épp elég volt az a néhány félév kalkulus, matek, statisztika stb egyszer, és nem is látom, hogy egy diploma engem előrébb vinne) Affinitásom is van az IT-hez, és egyébként is minden más tekintetben érdekel. Adódik a kérdés, hogy milyen területen érdemes elkezdeni, java vagy tesztelő bootcamp? vagy cursera-s képzések?
    A Data science-analyst ahogy elkezdtem nézelődni tetszik is, számokkal jóba vagyok.

    Anélkül, hogy még ennél is hosszabbra nyújtanám ezt az egész kapálózást:
    TLDR: Pestre költözés nélkül pénzügyi diplomával 5 év team lead tapasztalattal, IT tanulási hajlandósággal merre érdemes indulni, hogy belátható időn belül (2 év mondjuk) ne csak a szűkös havi megélhetésre legyen elég a fizu.

    Köszönöm szépen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák