Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapsi

    addikt

    válasz Shin Chen #22033 üzenetére

    Én is hallottam már ilyenről, de ezt nem tekinteném főszabálynak. Hogy jött össze a 880 ezer? Ha igazolni tudod, hogy a szabadnapjaidon dolgoztál, akkor az megáll a bíróság előtt, mint munkanap. Nekem ez a szerződés eléggé egyoldalúnak tűnik, általában tandíj átvállalás + szabadnap szokott lenni benne, nem simán szabadnap. Persze az is érték, de emiatt kevesen írnának alá ilyesmit.

    A helyedben biztosan váltanék, ez fact, vegyük alapnak. Innentől több lehetőséged is van:

    - szóba sem hozod a tanulmányi szerződést. Simán lehet, hogy elfeledkeztek már róla.
    - ha szóba kerül, elkezdesz egyezkedni, alkudozni
    - ha nem sikerül, akkor nem fizeted vissza rögtön az összeget, ezzel időt nyersz addig, amíg anyagilag megerősödsz
    - először nyilván küldenek fizetési felszólítást, fenyegetőznek, stb. Lényegtelen.
    - ha még ekkor sem fizetsz, akkor bíróságra kerül az ügy. Itt akár évek is eltelhetnek, amivel további időt nyersz.
    - ha bizonyítani tudod, hogy a szerződés már a megkötéskor is aránytalan volt, akkor csökkenhet a tartozásod. Növekedni csak a kamatokkal növekedhet, de az mostanság minimális.

Új hozzászólás Aktív témák