Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz #06658560 #6927 üzenetére

    Alig értettem, miket hordtál itt össze. :B
    Főleg az „iterációs lépések” homály.

    Statikus erővel próbálok modellezni - először életemben. A profilomban található konfiggal. Egy 29 alkatrészes csapágylehúzót modelleznék le, ami egy menetes orsóból, egy agyból, három körmös kallantyúból, vagy lábból áll, valamint a lábak menetes csapszegekkel vannak rögzítve az agyon, rajta M6-os önzáró anya, alátét és végül laposvasból néhány nyelv köti össze az agyat a lábakkal a csapszegeken keresztül. Laza illesztések vannak, kivéve a meneteket, azok ugy névleges méreten vannak kivágva.

    Nem értek hozzá, így jobbnak láttam nem piszkálni a felületi érintkezéseket, globális no penetration lett megadva. (csak ezzel hajlandó szimulálni, bármilyen bond esetén interferenciára panaszkodik a meneteknél, pedig nincs is.)

    Orsó belső végén és a körmökön roller/slider kényszer, és az orsó külső végén egy forgató nyomaték van. Kiválasztottam a megfelelő anyagokat, és indítottam a szimulációt. Kb ennyi, ha nem hagytam ki semmit.

    Solvernek pedig jah, az a FEA izé. :B Direct sparse vagy melyiknél elfogy a ramom.

    Köszi a választ! :R

Új hozzászólás Aktív témák