Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • q2w3

    senior tag

    válasz gago1975 #55426 üzenetére

    Sziasztok!

    Kis update. Még karácsony előtt beszéltem telefonon a hazai szervízzel, mondták, hogy a leírás alapján ez nagy valószínűséggel hardveres hiba, 4-étől bent vannak és meg tudják csinálni.

    Most így kénytelen vagyok letiltott nvidia GPU-val használni a gépet és ami elég érdekes, hogy a CPU hőmérsékletem magasabb, plusz az akku üzemidőm gyalázat, tökmindegy milyen beállításokat használok. Energiatakarékos módban, csökkentett fényerővel, UV-val 1 óra 20 perc a teljes írt üzemidő, és ez nem is növekedett, tényleg kb 1 óra alatt lemerült a laptop. Throttlestop 45-55 w folyamatos fogyasztást ír. Ez nem a CPU package, mert az többnyire 2-10w között mozog. Nem tudom, hogy ezt a baromi nagy fogyasztást mi okozza, hiszen elvileg egy letiltott eszközt nem kéne a windowsnak ébresztgetnie. Ezek alapján lehet nem(csak) a GPU adta meg magát, hanem az alaplapon valami egyéb egység.

    Minden esetre, most így kizárólag kábelről használom a gépet, hogy az akksit ne tegye tönkre ez a fokozott terhelés.

Új hozzászólás Aktív témák