Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz ballazol #89444 üzenetére

    Migrénes itt: gyerekkorom óta folyamatosan migrénes rohamaim voltak (heti rendszerességgel), egészen a negyvenhez közelig, amikor elkezdtem futni. Az eleje szar volt, minden futás után gyógyszer, ha elfeletettem, akkor jött a görcs, de csak mert ész nélkül csináltam. Rendes alapozás után most így kb 8-10 év állóképességi sport után évente ha egyszer van migrénem. Nagyobb terhelés (kb félmaraton versenytempón, lol, de rég volt ilyen), vagy hőségben futás (35-37 fokokrol beszélünk, meg tűző napról) után még veszek be egy gyógyszert, mert érzem, hogy kell, de nem is lesz belőle semmi.

    Vérnyomas amúgy jogos, sajnos az nekem is kezelndő, meg az időjárásváltozást is érzem a fejemen. Sajnos családi örökség, anyai ágon sok a migrénes, meg gyakori a stroke, infarktus. Sajnos gyerekként azt tanultam, hogy kímélni kell magam, semmi megerőltetés, az meg teljesen kontraproduktív volt, el is lustuktam, meg is híztam, aztán a negyvenhez közel erre mondtam, hogy elég volt. Azóta abból főzök, ami. an, egy negyven évig elhanyagolt érrendszerből, keringésből nem lesznek dobogós helyek, meg korosztályos rekordok, de az életminőségem, a kondícióm, es a közérzetem összehasonlíthatatlan a 10 évvel ezelőttivel. Fokozott folyadékbevitel amúgy tényleg segít, illtve a koffein: értágító, javítja a keringést. Sajnos a vérnyomást is feltolja, szóval azt óvatosan kell alkalmazni.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák