Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Azurooandrew

    tag

    Sziasztok,

    Ebben a topicban illetve a „rokon” fejes topicban olvasott vélemények hatására, úgy döntöttem, hogy áldoznék a meglévő fejeseim meghajtására és első lépesként vennék egy dac-erősítő combot 15-25 ezer között hazai beszerezhetőséggel. A célom minőségibb, tisztább hangzás elérése a meglévő (és jövendőbeli) fejesek esetében, több és pontosabb részlettel, testesebb mélyekkel és jó térrel.

    Meglévő fejesek: Takstar Pro80, Takstar Hi-2050, Takstar HD2000
    Várható érkezők: Superlux HD-330 vagy Sennheiser 555

    A hozzászólásaitokat és Bodz remek összeállítását olvasva az alábbi három készülékre szűkült a kör: Sound Blaster E1, Creative X-Fi HD, Fiio E10K. A legolcsóbb megoldás az E1 lenne, de kicsit tartok arról, hogy mondjuk a Pro80-hoz (kicsit sötét karakterrel ruházná fel) vagy a tervezett jövendőbeli fejesekhez nem passzolna a későbbiekben. Bár ez hordható lenne mp3 lejátszóhoz és telefonhoz, azt már kevésbé tartom felhasználóbarátnak ahogyan állítható a hangereje továbbá az E10K-el szemben bass és gain állítás lehetőség sincs rajta. Ahogy a (most már bőven) 20 felett járó Creative X-Fi HD-on sincs ugyanakkor visszaolvasva a topic-ban elég pozitívan nyilatkoztok róla és az ársávjában amolyan best buy-ként is szóba került az E10K drágulása óta. A hangerőszint szabályzás itt már jobb mint az E1 esetében ám ez csak a op rendszer hangerőszabályzóját befolyásolja ha jól tudom.

    Jó megoldásnak tűnik az elődjéhez (E10) képest a „javított/kivilágosított” E10K, kérdés persze, hogy a bass funkció mennyire lesz elegendő, hogy a mélyek tekintetében fickósabbá tegye mondjuk a nyitott Takstar Hi-2050-et vagy később mondjuk egy Superlux HD-330-at esetleg egy Sennheiser 555-t.

    Ami feltűnt az E10K-val kapcsolatban, hogy található róla dicsérő amolyan legjobb vétel hangulatú, és kifejezetten kritikus hangvételű „semmire nem jó/ ipari hulladék” jellegű írás is.

    Van olyan tesztelő aki jelentős minőségváltozásról ír a beiktatását követően, több helyütt pedig kifejezetten méltatják a bass funkciót:
    -„If your headphones are lacking in natural bass output, this DAC might be the answer for you”
    -„it gives plenty of volume on my Takstar HI2050 headphones. It really fattens up the low end, particularly the sub-bass, without bleeding into the mids”
    -„Bass switch is now much better implemented, it’s quite subtle, around 3dB in the sub bass arrea
    -„more dynamic, you get bass extended down to a sub-bass frequencies with rumble and texture”

    Persze olyan is van aki nem: "Bass boost feature is poorly executed and essentially useless”

    Köszönöm hogy elolvastátok, örömmel olvasnám, hogy nektek mi a véleményetek, mit vennétek ilyen kerettel, a fentebb említett hangzás érdekében. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Azurooandrew

    tag

    válasz Bodz #41262 üzenetére

    - A HD681 Evo tetszene, egyszer volt is fejemben, emlékszem kicsit szorított és bár nagyok kagylók melyek az állkapcsomig elértek a műbőr párnák belső kerülete nem volt akkora, hogy elférjen benne komfortosan a fülem, talán a plüss párna belső kerülete nagyobb valamivel ;)
    - Így igaz; én mindenképpen itthoni garanciával vennék csak, ebben a tekintetben parás vagyok kicsit, így szűkült le az E1, X-fi HD és a E10K-re.

    (#41250) Tim82 @

    Köszönöm szépen, amúgy az említett bkercso félé Presenter 2/LM6172 opamp/kisDAC kártya-kombináció mennyiből hozható ki?

    [ Szerkesztve ]

  • Azurooandrew

    tag

    válasz Bukk900 #41859 üzenetére

    Jól gondolom ennek alapján, hogy a HI-2050 nem szólt olyan rosszul az E10K-ról (nem voltak bántóak olykor a magasak)? A bass-t mennyire kellett használni? Részletek és hangerő tekintetében nyilván erősebb volt a Fiio mint a telefon, tér tekintetében mekkorának érezted a különbséget? Köszi :R

    [ Szerkesztve ]

  • Azurooandrew

    tag

    válasz .DLL #41874 üzenetére

    Valóban az E10K mellett a X-FI HD (aka Királyfi ;) a másik jelöltem, korábban visszaolvastam a topicban és többen ezt hozzátok ki ajánlott vételnek nem csak a „sima” e10 de a frissített fiio-val szemben is. Érdekes volt azt is olvasni, hogy volt aki szellősebb terűnek érezte a Fiio-t, ugyanakkor közös jellemző, hogy kicsit ridegebbnek tartjátok mint a dögösebb, realisztikusabb hangzású X-FI-t.

    Viszont funkciókban/felhasználó felé nyújtott extrák (bass, gain) tekintetében én kicsit puritánabbak érzem a X-FI-t, például nem teljes értékű a hangerő potmétere, szemben a fiio alps potijával továbbá usb-n nem tudja a 44.1kHz-et.

    Persze ha hallanám őket egymás mellett és szignifikánsan jobb hangot kapnék (nagyobb tér, több részlet, testesebb ám a közép és magasakat nem beárnyékoló hangzás) a X-FI-től, akkor simán őt venném…szóval lehet, hogy mindkettőt megveszem és a (hang + kezelhetőség) jobb marad a másiktól pedig elállok.

    Kieg: Az amúgy barátságos A4Team üzlet személyzete időközben arról tájékoztatott, hogy ha interneten rendeltem, ám személyes átvételt választok akkor nem érvényes a 14 nap elállás lehetősége, mivel a helyszínen átvettem, tehát megnézhettem a terméket. Maradjuk annyiban, hogy ezt szerintem rosszul tudják.

    [ Szerkesztve ]

  • Azurooandrew

    tag

    Letöltöttem a hivatalos linkjéről SBX Pro Studiot amely a Sound Blaster E1 szoftverje; gond nélküli ment az install, majd mikor indítanám az alábbi probléma; ezek szerint 7-re nem kompatibilis?
    A mellékelt leírásban még simán említi a Win7-et mint kompatibilis OP platformot amikor pl. a frissítésről ír a szoftver kapcsán.

    [link]

    :F :R

    [ Szerkesztve ]

  • Azurooandrew

    tag

    válasz Bodz #43529 üzenetére

    Akkor a XD-03 jó partnere lenne a Hi-2050-nek is, vagy ha később valaki tovább lépne komolyabb nyitottra pl. a DT990 Pro vagy Edition-hoz. Már korábban is felhívtad rá a figyelmet emlékszem ;) , de akkor sem lehetett itthon kapni.

    Amúgy pl. Fiio E07K-hoz képest mennyivel melegebb, testesebb...(jobb e) szerinted az XD-03? :R

  • Azurooandrew

    tag

    válasz Bodz #43590 üzenetére

    Sajnos nem megy a Win7-es verzióval a SBX Pro Studio szoftver :DDD

    Összbenyomásom a Sound Blaster E1-ről: szerintem egy hajszállal jobb a hangja mint a X-FI-nek vagy az amúgy jól kezelhető/állítható (potméter, bass/gain miatt) ám túl világos és felül rideg hangzású E10K-nál.
    Ami azonban kétségtelenül csalódást okozott az a mélyek megjelenítése. Az én felhallgatóimmal (Pro 80, Hi-2050, HD2000) semmiképpen sem nem mondanám kifejezetten sötét vagy testesnek a hangját. Szignifikánsan biztos, hogy nem tolt a mélytartományon az alaplapihoz képest … talán minimálisan annak legfelső részén. Középen szerintem jobb mint a Fiio, a magasai pedig nem annyira mesterkéltek vagy műviek mint az E10K-nak.

    Előnyök: A korrabiaknál nagyobb mértékű szeparáció, nem mosott hanem tisztább, részletes hangzás kisebb mértékű térérzet növekedéssel..
    Nagy hangerővel lehet gazdálkodni (de ez nehezen állítható)

    Hátrányok: A igazán testes hangzás (mélyek) hiánya (mindegyik Takstar fejessel különböző zenékkel nekifutva)
    Szinte használhatatlan hangerő állítás a rövid úton járó csúszkapotméterrel.
    A SBX Pro Studio szoftver (szemben a gyári leírással, útmutatóval) nem megy Win 7-el, és ezért nem húznék egy új op rendszert a gépemre.

    Összkép: Egy felhasználó barátabb potméterrel, testesebb hangzással, több basszussal, nagyobb dinamikai tartománnyal beleszerettem volna és marad; de valószínűleg túl sokat akarok 15,5-ért :B

    Szóval nem maradt, de adódik a kérdés, merre tovább, a felmerült alternatívák: xDuoo XD-03 (itt van a legnagyobb kockázat a külföldi rendelés miatt: nincs elállás, nincs hazai pályán érvényesíthető gari, vám) aztán E07K, vagy a Q1. Köszönöm, hogy elolvastál ;-) Ha van további DAC/AMP kombó ötlet szívesen meghallgatom a véleményeteket. :B

    [ Szerkesztve ]

  • Azurooandrew

    tag

    "Oda át" már linkelték a srácok - FiiO Q1 USB DAC teszt [link]

    Bár szívesebben olvasnám a hangjáról az itt fórumozók véleményét, a tesztben leírtak és a használt PCM5102 konverter alapján a Q1 is inkább a világos irányba ment akárcsak anno a E10-et váltó E10K.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák