Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz jjeahh #38180 üzenetére

    Szvsz nagyon nem mindegy milyen profilbol indul neki az ember az adott vaznal.

    Amugy egyetertek, a fujival nem kellett sokat melozni, bar a kezdetekkor nagy differencia volt a c1 es a lr kozott. Ha nem hasonlitgattam, teljesen mast gyurtam belole. Az xt1be azert is ugrottam bele azonnal, mert pikkpakk lehetett jo eredmenyt csinalni.

    Az olympussal az volt a gondom, hogy a jpg remek volt, de a rawot akarhogy gyurtam sose lett olyan. Illetve a panas szenzornak jobb szinei voltak, mint a sonysnak - persze minden mas parametere rosszabb volt.

    A panat en feladtam, az lx100 marha jo kis gep volt, de vert pisaltam, mire a parhuzamosan hasznalt fuji kepi vilagat megkozelitette, lapos, doglott kepek. Pl a romai nyaralas elso felet meg megcsinaltam rendesen, a masik felet mar gyorsabban, aztan sajnos latszik is az eredmenyen. El is adtam.

    A canon eloszor kemeny dio volt, gondolkodtam, hogy megtartsam e… eleve csak konnyu es olcso obikkal terveztem, amugy nem lett volna versenykepes a fujival meretben. A ff szenzornak annyi elonye volt, hogy nemileg ellenpontozta a gyengebb obikat. Az 50esre azonnal raalltam, a 35 szinrendere viszont sose tetszett - siman meg lehetett mondani a napfenyes kepeken, hogy latoszogtol fuggetlenul melyik obi volt. A profiloknal eloszor sokfelet hasznaltam, de mostansag szinte mindig a canon portre profilbol indulok ki, nemi gorbe korrekcio utan egesz xtransos kepe van. A 28as obi egy csoda, akkora meretbol hogy tudtak azt megcsinalni, pedig korabban nem volt ez a fokusztav a kedvencem, de mostanra szinte mindenhova a 28/50 komboval indulok. Talan az 50esbol johetne egy normal meretu 1.4, de nincs mas kivansagom, az en igenyeimet egyelore kielegiti, nem vagyom vissza - raadasul manapsag az r6 meg a ket obi kb annyi, mint egy xt5 (igaz, amikor vettem a vaz is dragabb volt).

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz jjeahh #38180 üzenetére

    Szerintem ez annyira ízlés dolga, aztán meg ki-hogyan fejezi ki a kis érzéseit, az már érzelmi intelligencia kérdése.

    Engem nem zavar, ha valaki a Fuji színeket humbugnak tartja, ilyet én is hallottam már, mikor azt mondja az ismerősöm, hogy "nézd azt a lilát, nem is olyan, mint a valóságban" és közben elmegy a lényeg mellett, hogy nem is akar olyan lenni. :)

    Amúgy nekem a Panasonic színek hiányoznak, eddig náluk tetszett legjobban a neutrális színvilág, egy kis kontrasztot emelve egészen ízes tudott lenni (de rühelltem, hogy csak RAW-ban lehet gondolkozni, mert a Jpeg egy hulladék és nem is színekben az, hanem zéró tűréshatára van szerkesztésben). Fujinál sajnos egyetlen ilyen profil sincs. Akkor már inkább beleállok abba, hogy ne is legyen neutrális.

Új hozzászólás Aktív témák