Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    Ízlések és pofonok, huszon-harmincas árkategóriában amikkel találkoztam, számomra rosszabbak voltak. Színek, kontraszt, becsillanás terén nagyon kellett küzdeni velük, ezen a téren apsc meg mft szenzoron is vállalható a jackar, a széle torzul meg lágyul, jah, ez ilyen. Mft-re meg nexre ott a signa fixe annak aki kényelemre és minél jobb képminőségre vágyik, ez nem azoknak készült szerintem; ez azoknak akik 'játszani' akarnak, és feltételezem elsősorban nyitva használják, ahol nem zavaró általában a kis dof mellett hogy a szélén gyenge. 2,8tól az sem zavaró, de gondolom nem a pixelvadászok fogják ezt venni amúgy sem (illetve megint hasonló árig nézve 2,8ig kevés üvegre jellemző hogy használható kontrasztot produkálna, sőt, olykor a fp is szinte használhatatlan nyitott üvegnél). A gyártó galériájában is van egy adag kép nex-el egyébként.

    Ja, ha már focus peaking: Múltkor a Pentaconnal voltam kint, azt kell mondjam a 135/2,8al nagyon pöpec, gyönyörűen látszódott felhős szutyok időben kontrasztszegényebb felületen is az élességi sáv ahogy 'mászkál'. Az 50essel azért huntoltam biztonság kedvéért mindig, a telével nincs szükség - bár gondolom részben annak is köszönhető hogy kb 2km-t lehet tekerni a pentacon fókuszgyűrűjét, elég finoman/lassan állítható.

    sastam:
    1, Eldöntendő az elején, hogy olcsó vagy jó (többszörös bevonattal) uv szűrő kell? Előbbivel főként esti képeknél az erősebb fényforrások szellemképet/becsillanást okoznak.
    2, Ha gyorsan kell, co.uk/.e, és szűrj európára.
    3, Itthon is kapni, célszerű rápróbálni a boltban, mert páran panaszkodnak, vagy van amikor az a 40es az 39,5ös állítólag...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák