Új hozzászólás Aktív témák

  • pethob

    aktív tag

    válasz alba-regia #19133 üzenetére

    Az említett X objektívek bármelyike nagyon jó nyitva is. (Az x100 nyitva közelre lágyulása sem jelentkezik.)

    56/1.2 APD szerintem nem éri meg az árát a sima 56/1.2-vel szemben. Mondom ezt úgy, hogy nekem APD van, de ha most venném, nem azt venném. Egy kicsit krémesebb a bokeh, de a sima se rossz, sőt annak van egy pici (jó) karaktere is, viszont az APD sokat ront a tényleges fényerőn, 1.7-ről indul a t-stop skála...

    Az 50-140 egy nagyon jó objektív, de portréra nem összehasonlítható az 56-al. Ha a fixeket szereted, akkor nem kérdés: 56.

    A 16/1.4 és 14/2.8 is jó objektív, de ha az ár és a méret nem zavaró, akkor egyértelműen a 16/1.4 a jobb. Leképezése egyenestartóbb, és imádom a közelpontja miatt, gyakorlatilag bármilyen közelről fotózhatsz vele. A fényerő meg látszik a nevéből is...

    Persze a 16 és 14 látószögben azért nem ugyanaz, és ha a minél szélesebb látószög a cél, akkor érdemes utána menni a Zeiss Touit 12-nek is. (Vagy a Samyang, ha nem kell autofókusz.) Ha szigorúan tájképre, vagy ingatlan fotóhoz kell, akkor meg sokkal praktikusabb a 10-24/4, úgyis állványra teszed, meg rekeszeled...
    Kisebb vázakra (T10,T20,E2) is inkább a 14-est venném, mert azért a 16-os méretesebb darab.

    USB töltés van X-T2-n. (De vegyél inkább külső, akár dupla, akár szivargyújtóról is működő töltőt. Filléres tétel a géphez képest...)

    23/2-ben nem tudok segíteni.

    Ez én Fuji X optika guide-om még mindig:

    Ha csak 1 objektívet veszel: 23/1.4 (esetleg 23/2) Egyszerűen ez a mindenes látószög.
    Ha 2 objektívet veszel: 23/1.4 és 56/1.2
    Ha rögtön 3 objektíved lesz: 16/1.4, 35/1.4, 56/1.2 . Ez a SZVSZ mindent vivő Fuji sor, 90%-ban ez van a táskámban. A 35/1.4 egyben szerintem a legjobb karakterrel bíró objektív, amit kár kihagyni.

    A kisebb vázakra, vagy az ár miatt lehet az 1.4 helyett a 2.0-ás változatokat venni. Modernebb, kicsit sterilebb, tökéletesebb képpel bíró objektívek, és lássuk be az f2.0 is bőven jó fényerő. Szóval azokkal is boldogság (és jópár előny) van.

    Jó móka a Sanyang 8mm halszem, és a Mitakon 35/0.95, ezeket is megkedveltem hamar.

    Fotózáshoz egyáltalán nem hiányzik az IBIS, videóhoz meg ott az amúgy is a maga nemében kiváló 18-55-ös, amiben ugye van OIS. Szívességből néha szoktam rendezvény videózni, eddig még nem volt panasz, de kifejezetten videós munkákhoz Sony A7IIS-t vennék ez nem kérdés.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/pethob

Új hozzászólás Aktív témák