Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Sanyabá #32753 üzenetére

    Igen, megépítettem. Elég sokat szöszmötöltem vele, mert mindent igyekeztem a lehető legpontosabbra készíteni. Ha valaki nekiveselkedik, és egyben az anyag, max két nap alatt végezhet vele - felületkezeléssel együtt. Valahol fel tettem egy képet róla, már fáradt vagyok megkeresni most. (Mindenben egyezik a Mathias-éval, kivéve a félcollos ezüstacél, ami nálam csak 8mm, és az ezüst is hiányzik róla.)
    Pechemre akkor derült ki, hogy nem az a pontosság, amit a filmben látni, amikor feltettem a gépre, és kipróbáltam. Úgy érzem, hogy maga a tenon jig kellően - sőt túlzottan is pontos, azonban ez nem ér semmit, ha a fűrészasztal, amire tesszük, pontatlan.
    Igazából sok tapasztalatom még nincs vele. Elkészítettem egy fontos sorozatot, amihez egyetlen beállítás kellett. Mesébe illően finoman tudtam hangolni, miután rájöttem, hogy a Makita a hunyó, nem az én tákolmányom. Minden évben egy-két alkalommal bukfenceltem a kíntól, hogy már megint más a hatos rétegelt lemez vastagsága, mint legutóbb volt. Ha nem úgy készítem ezt a játékomat, hogy a lemezvastagságnál egy tizeddel szűkebb legyen a rés, ahova ragasztok, akkor mindenképp szívok. Mert ha nagy a rés, nem fog a ragasztó, ha kicsi a rés szétmennek a csülkeim (ajj, de sokszor szétmentek már), mire többszáz darabot időre a helyére tolok. (Figyeltél most Nagy Tomi?)
    Nna, ez ezúttal megszűnt, prímán be tudom semmi perc alatt lőni a spontán lemezvastagsághoz (egy szállítmánynál azért egyforma szok ez lenni, de nem mindegy, hogy 5,6, vagy 6,4 mm épp mind.) Igazából ezmiatt készítettem el. És megérte. Ám ami az igazi eleganciája ennek a tenon jignek, az a fogazott csapozások rém pontos és gyors elkészítése. Sajnos nincs időm rá, hogy ezt is kipróbáljam. Sok darabos tételnél tuti, hogy eszméletlen jól lehet használni. Ám engem az érdekel, hagy ha mindössze spontán négy db fogazott csapozást akarok készíteni, akkor mennyire megbízható? Ha már van rajta századokban mérhető pontosságú gyors állítási lehetőség. De ehhez kellene legalább egy matabó ts 250, vagy inkább egy legolcsóbb Hammer táblafelosztó - a Makita sajnos leszerepelt.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák