Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mampa

    csendes tag

    válasz GypsFulvus2 #1925 üzenetére

    Röviden:

    1. A hátsó panelen szerintem a két frontsugárzónak a zöld kimenet van kijelölve, így már 2.0-nál járunk.
    2. Én is ilyen ramokat használok, csak 1866-ban, amik akár 2133 Cl10-re is képesek. Nyugodtan vedd meg őket.
    3. Én is használtam raid0 tömböt és mellette SSD-t trimmel. A biosban állítsd be a SATA konfigot Raid-re, így menni fog a SATA3-ra kötött SSD trimmel, míg a SATA2-re kötött vinyók raid-ben lesznek.
    4. Én egyik vezérlővel sem tapasztaltam fagyásokat, állítólag a gyártó oldaláról letölthető 1.01-es driver már egész jó, kékhalálok nincsenek, de van aki szerint még mindig akad olyan (ritka) USB-s eszköz, amit nem kezel az Etron, ellenben olyan is van, amit a NEC (pl. Asus, Gigabyte) nem kezel.
    Én mindenképp az Extreme4 lapot ajánlanám neked a Gigával szemben.

  • hermanyi

    őstag

    válasz GypsFulvus2 #1927 üzenetére

    1 es kérdés : talán segít

    Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

  • XIII Ramses

    aktív tag

    válasz GypsFulvus2 #1925 üzenetére

    Én, mint asrock extreme-4 tulaj, az mondom, hogy inkább gigabyte-ot válassz (olyat amelyiken nem etron chip van)! Én is csak az ára miatt hagytam ott a gigabyte-ot 4 alaplap után, és vettem asrock-ot, de megbántam.
    Nem a lényegi, és életbevágó kérdésekről van szó, hanem a (fél)apróságokról.

    Például itt van az usb 3. Nekem az istennek se akar normálisan működni. Win 7 64 bit samsung s2 usb 3.0 hdd nem akarózik rendesen menni, akármelyik drivert rakom is. Előtte egy nec chipes gigabyte alaplapom volt azzal semmi gond nem volt. Elhiszem, hogy esetleg van valakinek gondja vele, de a net sincs tele ilyenekkel. Ellenben az etronnal szív nagyrészt mindenki nézd csak meg a gugliban. Az etron honlapjáról csak úgy süt a gagyi kínai dizájn.

    Más: irta már itt valaki, és én is tapasztalom a következőt: Van egy asus vh242H monitorom beépített hangsugárzókkal. meg van egy 5.1-es szettem is. Nyílván nem kapcsolom be mindíg az 5.1-es cuccot, ha pl jútubozom, és elég a monitor hangja is. Igen ám, de ennél az extreme 4 alaplapnál nem lehet azt megcsinálni, amit a összes gigabyte alapból tud, hogy bárhova bedugom a monitor hangkábelét, és átrakom a driver-ben a front kimenetre, és kész, rögtön két front kimenetem lesz (egy a monitor, egy a szett kimenete). Na ezt nem lehet a gagyi asrockon. Egy gagyi jack-elosztót kell használnom ezért, amitől alapból kiráz a hideg...

    Nem beszélve az olcsóbb kondenzátorok és miegymás használatáról, amik állítólag sokkal hamarabb ki fognak purcanni (amit én ezek után csont nélkül el is hiszek). A gigabyte már rég kinőtte ezeket a betegségeket, hírdeti is az 50000 +órát kibíró kondit még a legolcsóbb alaplapjain is. Ki tudja meddig üzemelnek ezek a gyenge kondik az asrockon.

    Én az ára miatt vettem asrockot, de majd akkor lesz ez drága, ha idő előtt le kell cserélni...
    Kétszóval: Nem ajánlom...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák