Új hozzászólás Aktív témák

  • beni26k

    csendes tag

    válasz aytukabozs #102651 üzenetére

    Számítana, ha az elephone, dodge meg a többi márka nem filléres vacak lencséket és gyenge elektronikát használna a kamera moduljaiban, ezzel csökkentve az telefon költségeit. Nagyon szépen hangzik, amikor ráírják a dobozra/weboldalra hogy Sony IMX214/IMX135 kamera modul, de így sok értelme nincs.
    Érdemes megnézni, hogy az Apple 5 és a Meizu M2a mit hozott ki ugyan abból a Sony képérzékelőből.

    Jól látszik a lentebb linkelt elephone sample képeknél, hogy az egész kép homályos, gyenge a dinamikatartomány és a színek is borzasztóak.

    Ez a legnagyobb baj a THL/JiaYu/IOCEAN/DODGE/Elephone/uLeFone/INEW -meg a tököm tudja még hány hasonló kínai cég van-, ahhoz, hogy olcsón tudják adni a telefonjukat, valamin spórolni kell.

    Én 1 hónappal ezelőtt álltam telefon vásárlás előtt, volt rá max. 250$-om, végigtúrtam telefon tesztekért a kínai/indai oldalakat, a ZTE Nubia, Xiaomi, 1+1, Meizu, Oppo, Huaweitől láttam csak normális képeket. Így esett a választásom a Meizu M1 note-ra (Sample: [link] [link]). Ráadásul 60e alatt megúsztam.

Új hozzászólás Aktív témák