Új hozzászólás Aktív témák

  • Loha

    veterán

    válasz Whit3Rav3n #576 üzenetére

    Ez akkor is méréssel bizonyított hogy a cpu idö mindig benne van képkocka kiadásában.
    Ezt természetesen így van.

    Szóval olyan nincs hogy kapásból 2 kártyának egyidöben kiad 2 képkockát.
    Ha 2-3 képkockával előre dolgozik a CPU, akkor szerintem lehetséges, hogy szinte egyszerre továbbad 2 képkockát.

    Én magam is résztvettem ezekben a mérésekben és tényleg úgy volt hogy a cpu olyan gyorsan adogatja a frame-eket a gpu-knak ahogy tudja aztán vár amíg kész lesz az egyik az újabb frame átadásával, ez okozza ezt az egy kicsi egy nagy frame idöt 2 gpu-nál ami egyébkent 3 gpu-nál 2 rövid egy hosszú és négynél 3 rövid 1 hosszú.
    Itt a magyarázatodban nem értem, hogy ha a CPU egyesével adogatja a képkockákat a GPU-nak, akkor miért úgy néz ki a grafikon, hogy szinte 0 késleltetés, aztán 2 képkockányi késleltetés és ez ismétlődik.

    (#584) Abu85:
    Azt, hogy az AMD a CF-nél az input lagot veszi figyelembe, míg az NV ezt növelve máshogy dolgozik. Szívük joga eldönteni. Más gond meg már nincs, ha megnézed a teszteket.
    Azt a részét értem, hogy az AMD azt kommunikálja, hogy az input lag miatt működik így a CF, de a teszteket elnézve nekem úgy tűnik ez nem igaz, egyszerűen kihagytak egy funkciót, ami az SLI-ben benne van, persze ha mutatsz olyan tesztet ahol igazolják az AMD állítását az input lag előnyükről az más.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák