Új hozzászólás Aktív témák

  • Madwe

    nagyúr

    válasz KraX #3554 üzenetére

    Röviden sztem:
    nyers erő:ps4 (sztem azért hatalmas különbség nem lesz)
    online: xbox (reméljük igaz az amit sony állít és felnőnek a feladathoz)
    kontroller:egál (egyéni pref lehet touchpad, rezgő ravasz, stickek helyzete)
    exklúzívok:ps4
    extra fancy funkciók + cloud: xbox
    pr: kit érdekel

    Szerintem a ps4 többlet ereje annyit nem nyom a latba... persze jó ha valamely multi cím 1080ban fut 720 helyett, de csak e miatt nem érdemes konzolt választani imho, ez csak a grafikai felényre lehet max ok, persze ha neked ez mindennél fontosabb akkor menj a ps-sel...

    Az online játékok terén az ms már bizonyított, ps3 alatt sony eléggé béna volt (lassú psn navigálás, lassabb letöltés stb), de most igértek fűt fát hogy azért kell majd itt is fizetni hogy jobb legyen az élmény - legyen így, de erről még biztosat nem tudhatunk sokáig...

    A kontrollerek terén a DS4 már méretre kb ugyan akkora mint az xboxos kontroller, illetve végre a stickek tetején ott a bemélyedés, jobb a ravasz, kb lényegi kölünbség már csak a + touchpad a dsen, + rezgő motorok xnél a ravaszoknál és a stickek szim/aszim elhelyezkedése...

    Ami fontos szerintem még az a hosszú távú exklúzívok, amiről persze most még sokat nem tudni, főleg az induló címkről van szó, de szerintem ez az a terep, ahol a ps igencsak előnyben van : már többször is bizonyította hogy egy konzol esetében az életciklus egészében 7+ évig jönnek a minőségi tartalmas exklúzívok, persze lehet hogy ezek közül sok nem érdekel, de biztos lesz olyan ami igen... MS eddig ezen a téren szerintem gyengén viselkedett, persze nyilván most megpróbál jobb és több címet felvonultatni, de én pl e miatt is maradok a ps 4 mellett... Nyitó exklúzívok esetében sztem egyik konzol sem erős, de ha győztest kéne mondani talán ms jobb, bár engem a ryse nem hatott meg, sem a killer instinct, a forzát meg max akkor fogom értékelni ha megszűnik a gt sorozat... (SOHA!!! :D) de szerintem a konzol esetén a nyitó címek nem olyan fontosak, persze első pár hónapban igen de az egész pályafutása alatt kevésbé...

    Az x mellett szólhat a beépített funkciók listája, ami engem egyáltalán nem fogott meg, de nyilván van sok ember akinél szempont: bekötheted a set top boxod és az xboxról akár hangvezérléssel válthatsz a tv adásra, két "ablakod" lehet aktív egy fő és egy oldalsáv ahol mondjuk skype, netböngésző, akármi fut... Engem ezek azért nem érdekelnek mert egyrészt ha tv-t akarok nézni meg tudok nyomni egy gombot, másrészt nem nézek tv-t csak digitális műsort :D Ha a konzolom bekapcsolom azt csak a játk miatt teszem, és semmi egyéb nem érdekel, ezért nekem ezek a pluszok nem érintenek...
    + felhő alapú tech, ami pl olyanokra lehet jó elmondottak alapján hogy egy nagy adatbázis alapján a mesterséges intelligencia tanul a játékosokról és az alapján fejlődik, pl egy autós játékban megtanulja h a játékos néha beeteti, leszorítja, mit hogy trükközik amit amugy leprogramozni alapból nehéz lenne, ezt majd meglátjuk mennyire lesz hasznos, de én el tudom képzelni h jó lesz, nagyon is, de könnyen azt is h semmi feltűnő pluszt nem ad majd...

    Mezei felhasználót szerintem az ms pr bénázása nem kell hogy érdekelje (elbaszták na az kétségtelen) de te mint leendő vevő az a lényeg h azt nézd mit kapsz, nem az h az adott cégek mit mondanak róla...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák