Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz tildy #2457 üzenetére

    A keresztelés lényege kettős. Egyrészt így válik a gyülekezeti közösség részesévé a kislányom, másrészt jelzés, hogy Isten számol vele...
    Nem gondolkodtunk azon, mikor megszületett, hogy anyatejet vagy mást adjunk a gyereknek, mikor éhes lett. Nem vártuk meg, amig a saját izlése szerint választ magának élelmet. Mi döntöttünk helyette, mert ez életbevágóan fontos dolog....
    A hasonlatom a keresztséggel itt találkozik. Az Istennel való kapcsolat életbevágóan fontos...
    Amikor Isten népe vonul be a mai Izrael területére a pusztai vándorlás után, Isten két utat állított eléjük, az élet és a halál útját. Felsorolta mindkettő következményét és a végén megjegyezte, azért válaszd az életet. Szabad döntést adott, de utat mutatott. A keresztelés hasonló. A döntését nem korlátozom, de utat mutatok.
    Engem is megkereszteltek csecsemőként, és ennek ellenére igen messze kerültem az Isten hittől... Számos utat bejártam, amíg visszatértem... A keresztség számomra azt jelenti, hogy akkor és ott helyet készített nekem Isten, otthonom lett, ahova hazatérhettem...

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák