Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Dalai Láma #893 üzenetére

    Az is fura, hogy a tudomány egy részét elfogadod, a másik részét meg nem. A villanykörte világít, az atomerőmű áramot termel, de a dínócsontok nem annyi idősek, amennyinek minden jel szerint tűnnek. A kőolaj pedig csak úgy lett a semmiből, vagy mindig is volt, ugyanúgy, mint a kőszén. De ez csak néhány dolog, amit felhoztam, egy a témával foglalkozó komoly tudós hosszasan írná le neked a bizonyítékokat. Ezek persze téged nem győznek meg. Téged semmi nem győz meg. Talán, ha találnának egy tekercset, aminrajta lenne, hogy a teremtéstörténetet nem úgy kell szó szerint venni, ahogy te teszed, talán elfogadnád. Mert az is Isten írása, és belekerülne a Bibliába is. Persze akkor mondhatnád, hogy csak az emberek utólag teszik bele. De akkor rajta van Isten áldása a Biblián, vagy nincs? Mikor fogadnád el azt, hogy a teremtéstörténetet képletesen kell érteni?

    Azért fura nekem ez a ragaszkodásod, mert a hiten semmit nem változtat, a Biblia ugyanolyan fontos marad úgy is, ha nem a fanatikus szó szerintiséget követjük. Semmit nem csorbulna ezzel a Biblia. A tudományos tények meg itt hevernek millió számra, ezernyi módszerrel kimutattak olyan dolgokat, amik a te bibliaértelmezésednek ellent mondanak. Viszont az enyémnek nem, és számomra mégis fontos a Biblia, és Isten is. Vajon Isten jól át akart verni minket? Ellentétekkel teli világot épített volna nekünk, hogy legyen min dilemmázni? Ezt én kétlem.

    Kicsit úgy érzem, néha fontosabb neked a Biblia, mint maga Isten. Remélem azért ez nem így van.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák